Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Tom logikom je onda Cvetković ispao bolji od Koštunice. Podjednako nije radio svoj posao, izašao iz politike kad je pukao na izborima, ali bar nije napisao ovaj skrnavi ustav i sjebao nas za narednih 50 godina, ili više

8 hours ago, kuruz said:


niko kao DS

Niko. Svi ostali su gori :d

Da ne bude da sam njihov advokat - moj stav je da je u redu dozvoliti da te bilo koja partija zezne jednom. Ali ako glasaš za nekoga ko je imao svoj mandat i nije uradio ništa, onda je problem do tebe. I ako veruješ da neko posle 3-4 godine katastrofalnog ministrovanja može da se promeni i uradi nešto značajno drugačije, onda za bolje i nisi. A to je većina glasača, ne samo kod nas, nego i u svetu. I to je ono što mi je večita misterija - zašto ljudi veruju lažovima i prevarantima koji su već nekoliko puta zajebali? Da li je zbog sramote ili je nešto drugo u pitanju

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako su ih zaebali? Ljudi, vi i dalje ne kontate da vi niste reprezenti građana Srbije, da ih ima svakakvih, svakakvih klasa, nivoa obrazovanja, šta vi znate šta misli, kako se oseća, kako živi neki Srbin iz Donjeg Prčeva?

Vučić nije lud, on jebe na statistiku, pojedinci se zgražavaju, on zadovoljava velike brojeve, ne gledaoce N1. Ne čujem da ga seljaci naročito mrze a oni su većina

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

logično je da ga vole
šta mislite kako se osećaju ljudi po selima oko Zrenjanina, recimo, dok funkcionišu Draxlmaier ili uskoro Linglong, od čega oni žive? jebe im se tačno za makroekonomiju, spoljnu politiku i sve ostalo što se ne odnosi na njihovu puku egzistenciju

samo pacijenti mogu da prozivaju narod po selima u vreme kada ćute udruženja i komore lekara, inženjera, advokata, SANU, univerziteti i ostali pripadnici šatro elite

10 hours ago, Dead Man Drinking said:

Tom logikom je onda Cvetković ispao bolji od Koštunice. Podjednako nije radio svoj posao, izašao iz politike kad je pukao na izborima, ali bar nije napisao ovaj skrnavi ustav i sjebao nas za narednih 50 godina, ili više


Koštunica nije bio fikus

šta fali Ustavu?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

30 minutes ago, Demon Seed said:

Pa znamo, glup je kao kurac

ko što reče kuruz, ćute najobrazovaniji čak i oko sitnica, skupila se mudašca a neki zemljoradnik treba da skonta funkcioniše li sudstvo ili medijski sistem i šta se dešava u zdravstvu, dok SANU samo prima platu i drkađon, lekari te pošalju privatno u svoj džep, tužilaštvo boli kara da bilo šta procesuira

elita srbuje

jedino ko kao laje su ovi "opozicionari", koji nisu ni za govnjivu motku, prve bih ih na goli otok

doduše, da se razumemo, ja kad slušam te kritičare na nekoj stranoj konferenciji, oni nas porede s Rusijom, a to je tek teška nebuloza, tamo se bukvalno iživljavaju po pojedinim društvenim sektorima. Vučić kakav god da je kazačok nije ni blizu

i ona se nađeš između netačnih histerija o totalitarizmu i šutnje intelektualaca, i šta onda da radiš, gledaš rijaliti otprilike

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radule čak i N1 pljuje, uzda se samo u tviter :) DJB postoji 7 godina i za to vreme nisu ništa uradili. Dveri su još gore, tj. još duže postoje kao opozicija svima i sa istim uspehom. Što nije ni tako loše. Ponavljam se k'o papagaj, ali njihovi programi su spisak želja. DJB je imao kakve-takve konkretne predloge, ali to je bilo nekad. Evo primera sa PSG sajta:

Quote

izmenićemo izborni sistem u personalizovani proporcionalni....

I to je to. Ni reči o broju izbornih jedinica, tj. podeli. Nikakvih detalja zašto baš taj sistem, kako bi izgledali izbori i slično. Takođe, niko ko se navodno zalaže za promenu izbornog sistema neće da kaže da bi nakon bilo kakve promene SNS verovatno odneo još ubedljiviju pobedu nego sada. I da je potrebno 2 ili 3 ciklusa da stvari dođu na svoje mesto.

Razumem ja i one koji glasaju za 2kg brašna i ulja. Mislim da ih niko i ne krivi za bilo šta, osim možda male grupe pacijenata iz većih gradova.  Ali postoji gomila ljudi koji su pred penzijom ili od skoro u penziji, kojima posao nikada nije zavisio od vlasti (uvek podjednako imali, tj. nemali) i koji i dalje veruju Vučiću. Čak i kada im stigne bedno rešenje za penziju sa kojim mogu samo da traže dodatni posao. I to ljudi koji su glasali za sve partije od '91. do danas.

A i kriviti opoziciju za nepostojanje otpora je glupost. Pa svi mi ovde smo opozicija i ne radimo ništa. Pitanje u anketi bi trebalo da bude: "U koju partiju/pokret ćete se učlaniti da biste nešto promenili?" Ako su svi oni nesposobni ili već "dokazali" svojim radom, kako to da mi "pametni" ne možemo da smislimo i napravimo nešto bolje?

On 9/7/2021 at 8:42 AM, kuruz said:

Koštunica nije bio fikus

šta fali Ustavu?

Još gore. Imao je neku moć i ništa pametno nije uradio :d

Kako šta fali? Dozvoljava čoveku koji nema skoro nikakava ovlašćenja da kontroliše apsolutno sve u državi, pa i izbore u mesnoj zajednici. A ne ostavlja narodu mogućnost da se bori protiv toga kako dolikuje. Dokle god su ustav i zakoni pisani tako da je neophodno "samo da dođu pravi ljudi" da bi sistem funkcionisao, onda su dobri samo za brisanje dupeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, slažem se. S jedne strane isfolirana njuška koja misli da svi treba da mu se dive i da misle da je kul. Iza sebe ima samo odličnu glumačku karijeru i humanitarni fond za lečenje dece. A s druge strane je pravi srpski domaćin, kriminalac i najbolji prijatelj ratnog zločinca i kriminalca. Iza sebe ima naručeno ubistvo novinara, podvođenje maloletnica, izvlačenje miliona iz državnih firmi i ustanova i bacanje državnih para sirotinji koju je napravio. Ima i 30 godina poslaničkog staža za kojih nije naučio ni koje su nadležnosti skupštine. Naravno da je očigledno koji predstavnik je veći blam za nas i uzrok svih naših problema. Tako da dok ne sklonimo Sergeja iz glavnog odbora PSG-a ne može nam biti bolje.

  • Like 1
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

20 hours ago, Dead Man Drinking said:

Dokle god su ustav i zakoni pisani tako da je neophodno "samo da dođu pravi ljudi" da bi sistem funkcionisao, onda su dobri samo za brisanje dupeta.

ne kontam pa tako funkcioniše svaka država

najjače da neo parče papira vredi bez pravih ljudi u državi

naravno, kad kažem pravi ljudi to podrazumeva da su ustavi nastajali u zemljama gde su jakog kralja ograničavali plemići, a njih buržoazija, te je vlast podeljena politički pa prenesena u ustav kao izvršna, zakonodavna i sudska vlast

nisu to izmislili neki filozofi nego su na to primorani jer su ljudi morali uravnotežiti svoje prohteve, pa su i kralj i plemstvo i buržoazija ograničeni

Vučić nije ograničen jer nema ko da mu se suprotstavi, jer ostale skupine nisu ojačale dovoljno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

19 hours ago, Dead Man Drinking said:

Da, slažem se. S jedne strane isfolirana njuška koja misli da svi treba da mu se dive i da misle da je kul. Iza sebe ima samo odličnu glumačku karijeru

Meni je lično Sergej vrlo loš glumac. 
Neubedljiv, preforsira glumu, možda najbolje glumi dripce kao što je i on sam. 
Ni Biković nije bolji.... u stvari, još je i gori od Sergeja. 
Za humanitarnu fondaciju, svaka čast, naravno 

Šta je s' vama ljudi? Ne samo u Srbiji, nego i na svetskom nivou. 
Po kojoj su to logici Kit Harington ili Orlando Bloom dobri glumci? 
To su strani Sergeji i Bikovići. Džon Sniježni ima jedan jedini izraz lica koji vuklja po svim scenama, a i taj izraz deluje debilno. 
 

Edvard Norton na primer - to je glumčina. 

 

15 hours ago, kuruz said:

Elfe koliko lupetaš jbt :haha:

U vezi čega? 
Sergeja i PSG? 

Priznajem da sam za Palmu možda malko preterao, ali mi toliko ide na kurac Sergej (i ovi što pričaju: "E, ali bar je super glumac"), da ne mogu da ga uporedim sa nikim boljim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...