Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Konstatovao bih da je Srbija, objektivno osmatrajući celokupnu situaciju, na samrti. U nekoj čudnoj varijanti ropca, ako mi dozvolite.

A tzv. prestonica je ozbiljno zatrovana i podrivana poslednjih desetak godina. U periodu od 2000-2010. zatrovanost nije bila na tolikoj razini. Ni približno.

Moramo naučiti da pravilno baratamo nepobitnim činjenicama, te da se kulturno izražavamo. Kao nekada, u slavnim vremenima, na bečko-berlinskim nobles dvorovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://rs.n1info.com/vesti/fajon-o-dokumentu-o-izbornim-uslovima-nece-se-ponovo-pregovarati/

 

Hah - kakvo odjebavanje EU naših drugosrbijanaca. 
U stvari nije ni EU, nego nekih tamo činovnika i poslanika, za koje niko u EU i ne zna da postoje. 

Evo čitam komentare razočaranih drugosrbijanaca i istinski uživam. 
Primer: 
"Sram te bilo, ali sram te bilo. Zelim tebi i tvom narodu istog ovakvog diktatora, ali istog. Mada ste ga vec dobili u blazoj formi. Pa srecno vam bilo." 

Jbt na kojem levelu IQ-a treba da budeš, pa da veruješ da će zapadnjaci pre izabrati pravdu od sopstvenog interesa? 
Al' neki i dalje veruju u bajke. 
Ja se čudim kako su i uspeli da opstanu na vlasti od 2000 do 2012... pa ovo je razlaz sa mozgom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su isti ljudi koji veriuju da su Rusi bolji od Amera i da su naša braća.

Zvanična (spoljna) politika nam se ne menja poslednjih 20 godina, SNS je zvanično za EU.

Ali, problem sa Srbima (a i svima ostalima) je što im smeta kada se strane sile mešaju u naša posla, dok im s druge strane smeta kada se strane sile ne mešaju u naša posla.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 minutes ago, Dead Man Drinking said:

To su isti ljudi koji veriuju da su Rusi bolji od Amera i da su naša braća.

Pa ne bih baš stavio znak jednakosti. 

Istini za volju, Rusija nas nije pomagala koliko bi mi voleli, al' bar nas nije jebala u vugla konstantno kao "zapadni prijatelji". 
Meni su mnogo veći fenomeni, ljudi koje neko ponižava, a oni se konstantno šlihtaju, nego šlihtanje prema nekome (rusima), koji su manje/više nezainteresovani. 

I da se razumemo, ne kažem ja da rusi nisu terorisali druge države... ali eto bar nas nisu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

36 minutes ago, Dark_Elf said:

Jbt na kojem levelu IQ-a treba da budeš, pa da veruješ da će zapadnjaci pre izabrati pravdu od sopstvenog interesa? 

Tačno, za razliku od na primer Rusa koji ipak prvo gledaju pravdu pa tek onda interes. Zna se ipak koji narodi imaju integritet.

Svaka čast, i ja isto tako razmišljam.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 minutes ago, Demon Seed said:

Tačno, za razliku od na primer Rusa koji ipak prvo gledaju pravdu pa tek onda interes. Zna se ipak koji narodi imaju integritet.

I pored slabe ironije, propuštaš vrlo bitnu stvar - naš interes. 

Dakle, da li je u našem interesu da sarađujemo (ili se divimo) sa onima čiji je interes uperen direktno protiv nas, ili sa onima čiji interes nije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U čemu se mi razlikujemo od drugih, ako "volimo" državu koja teroriše druge narode i države, a sa nama je u dobrim odnosima? Isto kao kad bi rekao da je lopov koji je ukrao nešto od tvog komšije bolji čovek od lopova koji je ukrao nešto od tebe. Uostalom, nije normalno voleti administraciju (vlast) bilo koje države, ni svoje ni tuđe. Pa ni cele narode, takođe ni svoje ni tuđe.

Svačiji interes je uperen protiv svih drugih. Ali sarađivati se mora, ne postoji druga opcija. Tj. postoji, eno je u Severnoj Koreji. Samo treba proceniti šta treba da se radi na nivou mesne zajednice, šta na nivou pokrajine, šta na nivou savezne države, a šta na nivou nekog međunarodnog saveza ili unije. A ljudi su uglavnom isključivi - ili država treba sama da radi sve, ne treba nam niko drugi, ili međunarodna zajednica/EU treba da brine o prinosu paradajza u mojoj bašti.

Zato su i kritičari EU u najmanju ruku neozbiljni, ako se pogleda razvoj tehnologije i planira funkcionalna, slobodna i stabilna država u 22. veku. Nijedna mala država ne može sama da drži korak sa najvećim zemljama i bude nezavisna od njih i njihovih tehnologija. Neću ja sa Česima i Poljacima da se dogovaram kako da uredim gradski park, ali ako možemo da napravimo firmu koja će proizvoditi 3D štampače u potpunosti projektovane i proizvedene kod nas, i tako ne zavisimo od Kineza ili Holanđana, onda znaš da možeš da se osloniš na svoju industriju i da ne može neko preko noći da ti zavrne slavinu ili ucenjue. Ako se u obzir uzmu obziljnije (znatno skuplje) stvari, onda ti tu već trebaju Nemci, Šveđani i Holanđani. I niko tu nije na gubitku, svi imaju korist od takve saradnje.

Pričati o sigurnosti i odbrani države dok ti je sva IT i telekomunikaciona oprema napravljena u Kini ili SAD-u nije više ni smešno. Kao kada se SFRJ hvalila najsavremenijim uređajima za enkripiciju, kupljenim u Švajcarskoj, pa se ispostavilo da su Crypto AG napravili CIA i BND. Ako ne možemo sami da napravimo sve, a ne možemo, onda možemo da se udružimo sa Bugarima i Fincima i napravimo nešto što odgovara svima nama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 minutes ago, Dead Man Drinking said:

U čemu se mi razlikujemo od drugih, ako "volimo" državu koja teroriše druge narode i države, a sa nama je u dobrim odnosima?

Ne menjaj teze. 
Prvo, mi se ne razlikujemo od drugih, drugo ako želimo da se razlikujemo, nećemo se razlikovati po tome, što za razliku od drugih, volimo one koji nas maltretiraju. 
Zar je tako teško razumeti da treba manje da voliš onoga koji ti se posere u dvorište, od onoga koji ti se ne posere? 

Za ostatak tvog pisanija, molim Batu da reaguje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Dark_Elf said:

Dakle, da li je u našem interesu da sarađujemo (ili se divimo) sa onima čiji je interes uperen direktno protiv nas, ili sa onima čiji interes nije? 

Naravno da treba da se divimo ovima pod 2).

Mnogo lepo diskutujete, jedva čekam da stigne Bata!

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

joj, Dimone, šta ti lupaš, pa eo: da Rusija nije ušla u rat protiv Austro-Ugarske danas bi bio Šiptar. Čudo da joj se nisi zahvalio.

nisam pratio te pregovore mada koliko sam video ne kontam šta očekuje opozicija, ima toliko kanala da dođe do građana, pa čak ni gledaoci N1 ne glasaju za njih, tj većina gledalaca N1 ne glasaju, zar je to krivica EU jbt

imaš medij, možeš jebat mamu Vučiću i opet ne glasaju za tebe, hm, baš čudno

npr devedesetih je Sloba ima manijački monopol pa nije imao Vučićevu podršku

ovi ne kontaju da je Vučić popularniji od Slobe i u procentima i u vremenu podrške, a ima manju moć nad medijima nego Sloba

Sloba posle 1992. nikad nije imao većinu nego nameštao koalicije, Vučić jebeno sve jači

Bukvalno i Radul skonto pre neki dan da opoziciji možeš dati sve frekvencije ali oni drobe gluposti koje nikoga ne zanimaju

DMD priča o 3D štampačima i kriptografiji, nemaju asfalta i struje u nekim delovima zemlje bre

ionako više ništa ne možeš da sakriješ, kao neke šugave državne tajne, koje tajne bre, šuplje priče, jedini interes je dizanje ekonomije i modernizacija svih delova zemlje

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Dimone, šta ti lupaš, pa eo: da Rusija nije ušla u rat protiv Austro-Ugarske danas bi bio Šiptar. Čudo da joj se nisi zahvalio.

Kako to misliš Bato brate, pa zahvalio sam joj se dvaput. Nisi me lepo razumeo brt ali u pravu si sve.

I ja isto tako razmišljam brt, svaka vam čast, samo tako nastavite, kad vidim kakve mislioce ima naša prelepa zemlja, poraste mi vera u svetlu budućnost ovog naroda.

1 hour ago, Srbin Hamza said:

DMD priča o 3D štampačima i kriptografiji, nemaju asfalta i struje u nekim delovima zemlje bre

Zato ja volim holandsku okupaciju Afrike na primer, oni dođu, uzmu ponešto, uberu, iskopaju, ali uvedu struju, vodu, obrazovanje, ukinu aparthajd.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...