Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=03&dd=07&nav_category=78&nav_id=2117875

Najgluplja analiza koju sam pročitao u životu. 

Ovo je mogao samo da napiše: "Putin nije lud, ali je neverovatno glup" 
Jer sve se svodi na to, da iz Putinove subjektivne perspektive (koju mu drugi podmeću), on naivno veruje u to, i povlači poteze. 

How yes no

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve su to gluposti, a što je najgore, objašnjenje je da je sve u njegovoj glavi, kakva budalaština

zamislite idete ulicom i pokupi vas auto i onda vam na bolničkom krevetu objašnjavaju da je nesreća samo u vašoj glavi, čim se probudite neće biti ni auta ni raskrsnica ni vaših polomljenih kostiju

samo analize koje direktno pričaju o interesima, parama, resursima i moći su racionalne, sve ostalo je propaganda

 

Edited by Srbin Hamza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle, šta smo zaključili iz ovog najnovijeg konflikta? 
Ko ima najviše benefita? 
USA naravno. 
1) Uspel su da zakače celu Evropu sa Rusijom (pogotovo švabe) 
2) Uspeli su da oslabe i rusku i evropsku ekonomiju (manja konkurencija) 
3) Počeće da prodaju njihov gas evropskim državama, po mnogo jačim cenama od ruskih 
4) Naterali su rusiju da pokaže slabosti i vrline u ratovanju. 
Još jednom su ispali najbolji maheri u igri, i uspeli da nateraju sve da igraju u njihovu korist.

Svaka čast za amere... ne volim ih... ali su kraljevi za merketing i manipulaciju.. mora se priznati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ok si to analizirao, ali to je samo kratkoročna dobit, ako je i bude, jer nisu ni Evropljani ludi da kupuju skuplji gas, ali sigurno će druge privredne grane zaraditi od svega toga

no, dugoročno, ovaj ruski skok ne znam kako će završiti ali znam kuda ide. Ljudi još misle ovo je neka pišljiva Ukrajina, Putin hoće veliku Rusiju, Ameri hoće da nametnu svoju dominaciju u Evropi i slično

ali ovo je takvo tektonsko pomeranje da će biti veće od pada Berlinskog zida i to poprilično. Ovo je nivo otkrića Amerike i pomeranja fokusa sa Mediterana na Atlantik. Sve moćne države Mediterana su naprasno propale i ojačala je severna Evropa i kasnije SAD. Nema Venecije, Đenove, da ne pričamo o Vizantiji ili Otomanskom carstvu koji su bili monstrumi u svoje doba, Turci su bukvalno bili najjači na planeti sa možda izuzetkom Kine, ali mi umišljamo da je to neka nazadna civilizacija

svi su počeli da propadaju jer se pokazalo da od bogatstva u Americi može da se podigne čitava Evropa, koja je bila najsiromašniji kontinent tada. I onda idu kolonijalizam, imperijalizam, svetski ratovi, pičke materine... i sad posle Mediterana i Atlantik postaje bezvredan. Azija se vraća, najveći je izvor bogatstva, najviše ruda ne Rusija već Kazahstan, Turkmenistan i slično

Rusija ako to poklopi zajedno sa Kinom, SAD i Evropa su ga ugasili, ono bukvalno idu nazad u srednji vek. Mogu Ameri te svoje škriljce da prodaju neko vreme, ali ako ne mogu prići srcu Azije biće baj baj. To naravno pod uslovom da se Rusija ne raspadne u ovom ratu i ne nestane sa mape kao velika sila a možda i bukvalno. I ako Iran ne posustane u podupiranju trougla Rusija-Kina-Iran.

Teške su to i opasne igre, i mi ćemo da preživljavamo zaebane promene ne brzo, ali u narednih 10-20 godina znaće se ko je osuđen na propast. Nije Zapad poludeo zbog tri bombe u Donbasu nego što Ameri odavno planiraju zaokret ka Aziji a Rusija ih je preduhitrila a pritom im zapaprila čorbu u Evropi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug Žižek naravno pokušava da sakrije ovo što sam reko: "„Ruska istina“ je samo prikladan mit koji želi zasnovati Putinovu imperijalističku viziju, a Evropa se tome najbolje može suprotstaviti tako da gradi mostove prema državama u razvoju i državama u ekonomskom usponu, među kojima se nalazi čitav niz onih s dugim popisom opravdanih zamjerki prema zapadnjačkoj kolonizaciji i eksploataciji."

Dakle, Kazahstan, Turkmenistan, Kinezi koji zauzimaju Afriku i slične razloge zbog kojih se sve ovo dešava

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Dead Man Drinking said:

Niko nije na dobitku. USA možda gubi manje od ostalih, ali i za njih bi bilo daleko bolje da nije bilo rata.

Ako ja i ti igramo basket, i tu smo negde približni po rezultatu, ja bih rado pristao da mi se skine 10-20 poena, ako će tebi da se skine 60-80. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

bre Elfe patiš od evrocentrične slike sveta. Evropska Unija čini manje od 15% svetskog gdp-a, dok će Aziji za koju godinu premašiti 50%. I Sad Rusija gubi nešto ako Nemačka ne kupuje gas, to su sitnice

Pare su u Aziji i biće ih sve više tamo. Gasovodi se grade na sve strane, Pakistan, Kina, Indija, pa to su ogromna tržišta

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 hours ago, Srbin Hamza said:

 Evropska Unija čini manje od 15% svetskog gdp-a, dok će Aziji za koju godinu premašiti 50%. I Sad Rusija gubi nešto ako Nemačka ne kupuje gas, to su sitnice

Pare su u Aziji i biće ih sve više tamo. Gasovodi se grade na sve strane, Pakistan, Kina, Indija, pa to su ogromna tržišta

ovo si lepo rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad baš listam Frankopana Novi putevi svile, čovek objasnio kako stoje stvari što se ekonomije tiče. 2018. još upozoravao da Zapad gubi kontrolu i bogatstvo, al džaba

inače mu izlazi knjiga o Rusiji za mesec dana, izgleda da je on jedini ubo stvari

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...