Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Zbog mira u kući moramo da konstatujemo brate mili kako se kaže da je Anđus mnogo smekšao otkako su ga u gluvo doba noći posećivale čike u crnom sa požutelim dokumentima mene zanima da li je nešto nekada nudio onoj nesretnici Dajani koju ružičasta štampa provlači ovih dana to me kopka a mrzi me da ponovo pravim Twitter nalog da ga pitam zamislite na platformi gde se ne trpi drugačije a progresivno mišljenje gde je Elon Musk otkupio 10 % akcija iste prema tome ko ima nalog neka ga priupita da li je lejdi dajana osećajna ženska i ako jeste zašto to u stvari nije i ko koga ovde jebe sa cinkarenjima kod čika brke u crnom tog brkatog se upućeni izvori kažu plaši i sam Vučić pred njim samo drhti trepće guta knedle i potpisuje štagod mu doture

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I trebamo se svi osloboditi tački zapeta povlaka znakova interpunkcija što na um to na drum bez barijera i nesporazuma brate šta ti padne napamet naglasaj razmišljaj samo tako možemo doći do istine i konačnog oslobođenja svi svi svi u napad hajmo hajde dz dz votka iz votkinska ska ska brlj didu lidu razbole se lisica dobila je sidu jer je dimon sidu

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram ljudi što se drugosrbijanci ovoliko smooriše od ishoda izbora? 

Pa čoveče, Ponoš je uzeo 18%, kao onomad Jankela. 
Sasvim dobar start da budu ozbiljna opozicija i da rastu. 
Pa eto sad da im se priključi ona profesorka iz drugog drugosrbijanskog tabora, to je već preko 20% 
A i drugi bi se priključili kada vide da se okupljaju svi na jednom mestu. 

Ti već sa preko 20% možeš ozbiljno da troluješ vlast, i širiš popularnost. Da napraviš ozbiljne odbore po svim gradovima, da širiš propagandu. 
I da ponovim - da troluješ vlast na svakom mestu. 

Ali verovatno će glupavim odlukama i cepkanjem ponovo da dođu na ispod 3%. 

Ma pitanje da li je njima uopšte do smene Vučića, ili samo do skupštinskog restorana. 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Elf said:

Ma pitanje da li je njima uopšte do smene Vučića, ili samo do skupštinskog restorana. 

ma sve mi deluje dogovoreno, realno je Vučić pogurao ove zavetnike, poksovce, smarače svih vrsta kako bi sad imao izgovor da građani neće podržati uvođenje sankcija Rusiji, ili bar ne nekih težih sankcija

s druge strane, pa za njega se priča da je u dilu sa Đilasom od 2012. godine kada je ovaj svoje aktiviste odvratio od kampanje za Tadića na precedničkim. Đilas tu igra neku opoziciju, svi su oni povezani, čim je lik na slobodi i dalje se bogati njemu je dobro

što bi rekli komunisti, sve su to frakcije vladajuće klase

Share this post


Link to post
Share on other sites

Đilas je možda i bio u dogovoru dok je vodio KSS i imao neke kombinacije. Ali od kada se vratio u politiku, teško da to može biti slučaj.

23 hours ago, Srbin Hamza said:

što nisi lepo potpisao za kandidaturu Partije radikalne levice kad su prikupljali potpise? Posle se žalite i srbujete što Đilas nije dobio više glasova.

Narod možda jeste priglup, ali nisu baš retardi da glasaju za Đilasa.

Partija radikalne levice nije ni partija, ni radiklana, a teško da je i levica. Bune se protiv neoliberalizama i imperijalizma, a ne smeta im Kina i CCP. Ajde šta je i ko je najgori po svet, ali nas u poslednjih 5 godina (i bar narednih 5-10) CCP sjeba više nego EU, USA i Rusija zajedno. Nek se dovedu u red, izbace ove kretene što ih vode (koji su izbacili svog osnivača Bakića :D ) i počnu nešto da rade, ako hoće da se bave politikom

2 hours ago, Dark_Elf said:

Ne kapiram ljudi što se drugosrbijanci ovoliko smooriše od ishoda izbora? 

Pa čoveče, Ponoš je uzeo 18%, kao onomad Jankela. 
Sasvim dobar start da budu ozbiljna opozicija i da rastu. 
Pa eto sad da im se priključi ona profesorka iz drugog drugosrbijanskog tabora, to je već preko 20% 
A i drugi bi se priključili kada vide da se okupljaju svi na jednom mestu. 

Ti već sa preko 20% možeš ozbiljno da troluješ vlast, i širiš popularnost. Da napraviš ozbiljne odbore po svim gradovima, da širiš propagandu. 
I da ponovim - da troluješ vlast na svakom mestu. 

Ali verovatno će glupavim odlukama i cepkanjem ponovo da dođu na ispod 3%. 

Ma pitanje da li je njima uopšte do smene Vučića, ili samo do skupštinskog restorana. 

Jesi li ti svestan da je na drugoj (tj. prvoj strani) samo Vučić? Novi DSS, POKS i Zavetnici su njegovi projekti, Dveri izgledaju kupljeno od kad su išli da brane nacionalni interes u Vučićevoj vinariji, a koalicija sa pola POKS-a (SNS) i ludim Nestorovićem (SNS) poprilično drži tu tvrdnju. Ostaje samo DJB kao moguća desna/nacionalna/patriotska opcija koja nije Vučićeva. Problem je što DJB danas (već par godina) nije normalna desna/nacionalna/patriotska opcija.

U Srbiji su sve anti-EU, anti-NATO, Kosovo je Srbija, u Bosni nije bilo genocida... stranke Vučićeve. I da uzmemo da DJB nije, oni su dobili 80k glasova. I nema izgleda da se oni profilišu kao normalna nacionalna opcija sa ovo troje debila koji je vode. A koji su pre toga oterali sve koji su nešto vredeli, hteli i možda znali da urade. Druga opcija je Narodna Stranka onog nesrećnog Jeremića, ali eto, oni su bili sa drugosrbijancima u koaliciji. A i da nisu, ne izgledaju preterano sposobni sa Jeremićem na čelu, i advokatom Gajićem u njegovoj pratnji.

Jbg, mi bar možemo da biramo između dve kakve takve opcije, vi nemate nijednu :D

A što se tiče opozicionog delovanja u skupštini, nema od toga ništa. Seti se kako je bilo prošli put, imali su sličan broj poslanika. Đilasu (SSP-u) svakako novac od skupštine neće praviti razliku, ali pretpostavljam da će Moramo iskoristiti ovaj izvor prihoda i pojačati aktivnosti.

I pogledaj kakvi bi rezultati bili da je cenzus ostao 5% - 4 stranke u skupštini, SNS opet 140-150 mandata. Okreni, obrni, najebali smo

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Partija radikalne levice nije ni partija, ni radiklana, a teško da je i levica. Bune se protiv neoliberalizama i imperijalizma, a ne smeta im Kina i CCP. Ajde šta je i ko je najgori po svet, ali nas u poslednjih 5 godina (i bar narednih 5-10) CCP sjeba više nego EU, USA i Rusija zajedno.

Ti kao i uvek ima sumanute halucinacije, pošto je Zapad brat bratu sjebao čitavu Srbiju sa 30 milijardi štete samo 1999. godine, kamoli zbog sankcija devedesetih i daljeg izvlačenja profita neoliberalnim reformama posle 2001.

Kina da iskopa litijum neće veću štetu od zapadne bagre napraviti. To prvo, a drugo, levičari nisu idealisti, to si ti idealista iliti desničar. Levičari znaju da moraju da ulaze u savezništva kad je to nužno, i mogu i sa buržoazijom da uđu u savezništvo ako je potrebno. Najčešće su ulazili u prošlosti sa industrijalcima a protiv finansijskih špekulanata i parazita.

I to je Kina. NIsu špekulanti, industrijalizuju, plus ipak imaju svoju marksističku doktrinu zvanu dengizam koja ima kapitalističke elemente, i na kraju krajeva, čak i da su crni đavo oni su jedini spremni da finansiraju PRL dok Zapad to ni u ludilu nije, jer bi to njemu nanelo veću štetu.

I dan danas Srbija više posluje sa Zapadom a ne sa Kinom i Rusijom i bilo kakva pobuna radnika neće biti podržana. S druge strane, Kinezi i Rusi često podržavaju levičarske organizacije u Evropi jer smatraju da tako utiču na funkcionisanje pojedinih država, pogotovo na Zapadu sve ruske medijske filijale su zapravo levičarske. 

Zapad to posmatra kao neprijateljsku subverzivnu propagandu, što slobodno možeš i ti da posmatraš, ali keš je keš i potreban je za finansiranje partije. Iako, kao što rekoh, Kinezi uopšte nisu veće štetočine do Zapada.

14 minutes ago, Dead Man Drinking said:

u Bosni nije bilo genocida

btw, svako ko tvrdi da je u Srebrenici bio genocid je apsolutno strani agent, ja više nemam dilemu u vezi toga

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svetu su potrebne iskrene antirotšild partije. Naglas razmišljam . . .

Nešto mi govori da je Kina jedna velika obmana, podmetnuto kukavičje jaje. Ograđujem se, naglas razmišljam . . .

Ipak... nema nam spasa, ne možemo pobeći od užasa. Razmislite . . .

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@DMD

Pa gde sam ja pomenuo Zavetnike, Poks, Dveri i osale? 

Ja sam se samo osvrnuo na ove dve drugosrbijanske frakcije i zapitao, čemu toliko kukanje, kad uopšte nisu ostvarili loš rezultat. 
Više nego dovoljno da postanu "pain in the ass" SNS-u.... 20% podrške uopšte nije za zajebanciju, i nijedna vlast njihovo trolovanje neće lako podnositi. 

Nije skupština jedino mesto gde treba da se deluje. Treba da se deluje na lokalu malo. Da izađu malo iz BG-a, da organizuju neke odbore, pa malo lokalne propagande, malo akcija vamo, akcija tamo i da vidiš kako začas skoči sa 20 na 30% podrške. 

Staću ovde, jer pomisliće neko da priželjkujem da oni uspeju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

Ti kao i uvek ima sumanute halucinacije, pošto je Zapad brat bratu sjebao čitavu Srbiju sa 30 milijardi štete samo 1999. godine, kamoli zbog sankcija devedesetih i daljeg izvlačenja profita neoliberalnim reformama posle 2001.

Kina da iskopa litijum neće veću štetu od zapadne bagre napraviti. To prvo, a drugo, levičari nisu idealisti, to si ti idealista iliti desničar. Levičari znaju da moraju da ulaze u savezništva kad je to nužno, i mogu i sa buržoazijom da uđu u savezništvo ako je potrebno. Najčešće su ulazili u prošlosti sa industrijalcima a protiv finansijskih špekulanata i parazita.

I to je Kina. NIsu špekulanti, industrijalizuju, plus ipak imaju svoju marksističku doktrinu zvanu dengizam koja ima kapitalističke elemente, i na kraju krajeva, čak i da su crni đavo oni su jedini spremni da finansiraju PRL dok Zapad to ni u ludilu nije, jer bi to njemu nanelo veću štetu.

I dan danas Srbija više posluje sa Zapadom a ne sa Kinom i Rusijom i bilo kakva pobuna radnika neće biti podržana. S druge strane, Kinezi i Rusi često podržavaju levičarske organizacije u Evropi jer smatraju da tako utiču na funkcionisanje pojedinih država, pogotovo na Zapadu sve ruske medijske filijale su zapravo levičarske. 

Zapad to posmatra kao neprijateljsku subverzivnu propagandu, što slobodno možeš i ti da posmatraš, ali keš je keš i potreban je za finansiranje partije. Iako, kao što rekoh, Kinezi uopšte nisu veće štetočine do Zapada.

btw, svako ko tvrdi da je u Srebrenici bio genocid je apsolutno strani agent, ja više nemam dilemu u vezi toga

vul2.jpg

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Dark_Elf said:

@DMD

Pa gde sam ja pomenuo Zavetnike, Poks, Dveri i osale? 

Ja sam se samo osvrnuo na ove dve drugosrbijanske frakcije i zapitao, čemu toliko kukanje, kad uopšte nisu ostvarili loš rezultat. 
Više nego dovoljno da postanu "pain in the ass" SNS-u.... 20% podrške uopšte nije za zajebanciju, i nijedna vlast njihovo trolovanje neće lako podnositi. 

Nije skupština jedino mesto gde treba da se deluje. Treba da se deluje na lokalu malo. Da izađu malo iz BG-a, da organizuju neke odbore, pa malo lokalne propagande, malo akcija vamo, akcija tamo i da vidiš kako začas skoči sa 20 na 30% podrške. 

Staću ovde, jer pomisliće neko da priželjkujem da oni uspeju. 

I šta ćeš i sa 30% ? Što je neki maksimum koji ne-desne partije mogu imati u Srbiji. Opet, Narodna Stranka koja je u ovih 20% sad, može biti sutra u nekoj drugoj koaliciji (mada će sami sebe svesti na nivo Tadićevog SDS-a verovatno). Je l' ti stvarno misliš da ljudi koji su sad na drugoj strani, bilo vlast, bilo "opozicija" mogu da urade nešto durgačije i korisno za Srbiju? U najboljem slučaju ćeš dobiti G17+ koji neće u EU.

Paradoskalno je da u zemlji u kojoj 80% ljudi glasa za stranke koje su malo i esktremno desno, nemaš nijednu konzervativnu partiju koja nečemu zaista vredi. Jer da takva postoji, verovatno ne bi imala više glasova od Moramo. Možda je NS mogla to da bude, ali sa ona dva kretena je čudo što su i dovde dogurali. DJB2 u najavi

4 hours ago, Srbin Hamza said:

Ti kao i uvek ima sumanute halucinacije, pošto je Zapad brat bratu sjebao čitavu Srbiju sa 30 milijardi štete samo 1999. godine, kamoli zbog sankcija devedesetih i daljeg izvlačenja profita neoliberalnim reformama posle 2001.

Kina da iskopa litijum neće veću štetu od zapadne bagre napraviti. To prvo, a drugo, levičari nisu idealisti, to si ti idealista iliti desničar. Levičari znaju da moraju da ulaze u savezništva kad je to nužno, i mogu i sa buržoazijom da uđu u savezništvo ako je potrebno. Najčešće su ulazili u prošlosti sa industrijalcima a protiv finansijskih špekulanata i parazita.

I to je Kina. NIsu špekulanti, industrijalizuju, plus ipak imaju svoju marksističku doktrinu zvanu dengizam koja ima kapitalističke elemente, i na kraju krajeva, čak i da su crni đavo oni su jedini spremni da finansiraju PRL dok Zapad to ni u ludilu nije, jer bi to njemu nanelo veću štetu.

I dan danas Srbija više posluje sa Zapadom a ne sa Kinom i Rusijom i bilo kakva pobuna radnika neće biti podržana. S druge strane, Kinezi i Rusi često podržavaju levičarske organizacije u Evropi jer smatraju da tako utiču na funkcionisanje pojedinih država, pogotovo na Zapadu sve ruske medijske filijale su zapravo levičarske. 

Zapad to posmatra kao neprijateljsku subverzivnu propagandu, što slobodno možeš i ti da posmatraš, ali keš je keš i potreban je za finansiranje partije. Iako, kao što rekoh, Kinezi uopšte nisu veće štetočine do Zapada.

Napisao sam u poslednjih 5 godina. Kina je sada i biće najveća šteta za Srbiju, veća nego EU, USA i Rusija zajedno. Način na koji jadne zemlje "sarađuju" sa Kinom da bi odjebali USA/EU ili Rusije je "Naljutio se pop na selo" metod.

Ja nisam idealista, bukvalno sam 50 puta ovde rekao da svoje stavove baziram na onome što je najbolje moguće u datim okolnostima (po mom mišljenju), a ne ono što bih najviše voleo.

Saradanja sa CCP-om po bilo kom osnovu je gora od svega drugog. To je i jedan od razloga zašto je SNS toliko gori od prethodnika. Od svih (tehnološki) razvijenih zemalja na svetu, život u Kini je najgori za svakog ko želi bar malo slobode. I u Rusiji je bilo bolje do pre mesec dana, a bogami i danas da me neko tera u neku od te 2 zemlje, nisam siguran da bih izabrao Kinu.

Spoiler

spacer.png

I da se podsetimo (izvučene iz konteksta) Bendžaminove misli - Onaj ko se odrekne slobode zarad sigurnosti, ne zaslužuje ni jedno ni drugo.

Edited by Dead Man Drinking

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Onaj ko se odrekne slobode zarad sigurnosti, ne zaslužuje ni jedno ni drugo.

DMD, ti nemaš pojma ni šta je sloboda ni šta je sigurnost. Srbija nije ni kineska ni britanska pa nema potrebe pričati kako izgleda živeti u tim zemljama. Srbiji Britanija više ograničava slobodu od Kine, to je fakat. S Kinom Srbija ima par ovakvih ili onakvih ugovora. Britanija zahteva narušavanje suvereniteta i iznosi niz zahteva koji kad se ispune - slobode nema. Do what we say not what we do. Bad Samaritans.

Sloboda je i kad pogrešiš i usereš zemlju litijumom btw. Samo, i to je britanski a ne kineski zahtev.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...