Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

33 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Iz istog razloga zbog kog 10-15 godina zadržavam veze sa prijateljima koji su u DE, UK, TR... sa prijatljima iz osnovne, srednje, fakulteta, prvog posla... Tj.

ali to potvrđuje ono što sam rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

38 minutes ago, Dead Man Drinking said:

@Elf
Uzimaš samo određenu grupu ljudi, treba gledati sveukupno i/ili prosek. Stanovi su skupi i u NS-u, a nisu ni KG i Niš mnogo jeftini. I tako dođemo do toga da je u pola Srbije skup kvadrat. U manjim gradovima....

Sve si napisao, samo me nisi pitao za adresu gde da pošalješ karton domaće rakije. 🙂

22 minutes ago, Demon Seed said:

U principu svi sem Bate smo u Nemačkoj i odatle se družimo na yumetalu, a njemu je krivo... Kaže on: više on nama nedostaje no mi njemu...

Ja ne živim u inostranstvu, i ne pada mi na pamet da idem. 
Imao sam hiljadu ponuda da odem, i nisam hteo. 

Neki moji ortaci, koji su ranije bili baš zapenili da po svaku cenu odu, sad isto hoće da ostanu, i vide da sam bio u pravu. 
Drugi ortaci, hoće da se vrate. 

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

27 minutes ago, Demon Seed said:

U principu svi sem Bate smo u Nemačkoj i odatle se družimo na yumetalu, a njemu je krivo... Kaže on: više on nama nedostaje no mi njemu...

U

Ovo U je slučajno . . .

ček ti si završio faks haha

pa nije yum osnovan u Nemačkoj valjda ccc

 

40 minutes ago, kuruz said:

em je već skupo, em su nagrnuli Rusi i Ukrajinci, pa su cene otišle u svemir

taman da obrnem topik, jesu li stvarno nagrnuli, zna li se koliko ih ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Elf
Svako ima svoje razloge, znam i ljude koji su se vratili. Ali treba biti objektivan i reći šta je gde bolje za običnog čoveka. Tužno je, ali osim pice, ne postoji ništa što život u Novom Sadu čini lepšim nego npr. u Brnu.

13 minutes ago, Srbin Hamza said:

ali to potvrđuje ono što sam rekao

WTF? Kako? Šta treba da radim kada mi se prijatelji presele u DE? Da prekinem svaki kontakt sa njima, i kada sam u prolazu, da im se ne javim? Šta da radim kada se preselim u drugi grad? Da se družim samo sa ljudima sa kojima sa sam se družio ranije? Ajde uozbilji se. Poenta je da čovek sam odlučuje s kim će i kako provesti vreme i da ako želi, može da ima isti (ne)društveni život i u Srbiji i Švedskoj. I najuža porodica su ti ljudi sa kojima živiš, bilo u Vranju, bilo u Milanu. Nisu to više ni roditelji, ni brat od strica, sestra od teke i ko već. I to je normalno. Kao što i imaš situacije da neko ko živi u AUT češće dolazi u Šabac da vidi roditelje nego neko ko živi u Beogradu i poseti ih dvaput godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Demon Seed said:

U principu svi sem Bate smo u Nemačkoj i odatle se družimo na yumetalu, a njemu je krivo... Kaže on: više on nama nedostaje no mi njemu...

U

Ovo U je slučajno . . .

Znači tako Dimone, i tebe su ukrali njemci.. ccc

Nego čujem da je tamo baš užas sad, nestašice svega i svačega, inflacia do neba.. pa čime ćete se grijat nazimu?? Trebal neka pomoć odavle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 minutes ago, Srbin Hamza said:

taman da obrnem topik, jesu li stvarno nagrnuli, zna li se koliko ih ima?

ne znam brojke, ali jesu nagrnuli

vidi se i po prodaji stanova klijenata investitora i po mom iskustvu i pričama koje sam čuo dok sam tražio stan i po broju firmi koje se otvaraju ovde, a u vlasništvu su Rusa i Ukrajinaca, odnosno zapadnih kompanija čije se ljudi iz ruskih i ukrajinskih kancelarija sada nalaze ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

40 minutes ago, Dead Man Drinking said:

WTF? Kako? Šta treba da radim kada mi se prijatelji presele u DE?

govorim da wellbeing ljudi ipak zavisi i od starih društvenih veza, ne samo životnog standarda

čak i onaj koji ode nađe dobitnu kombinaciju da dobije posao napolju ali zadrži veze u zavičaju ili svojoj zemlji. U tom smislu nisu potpuni migranti kao pre.

19 minutes ago, kuruz said:

ne znam brojke, ali jesu nagrnuli

ima li veze SNS sa tim, sad se pitam, saznaćemo uskoro doduše

valjda će biti neke ekonomske koristi od svega toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa naravno da ima, najveći broj njih je došao avionima Er Srbije koja je jedina letela za Moskvu i nazad u BG, pored Turske
ima i automobila sa RU i UA tablicama, ali malo

 


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim ko zna šta se dešava iza kulisa, koje su zapadne kompanije, iz koje zemlje, je li Vučić imao kakve pregovore da ih ovde premeste, i naravno uslove koje mora da ispuni, u vezi Rusije pa nadalje

koliko smaraju po TV-u Čanak i Šormaz ima tu nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma Vučić mora da sluša zapad, eno i Informer i Srpski telegraf udaraju po Putinu

ali i Rusi i Ukrajinci su ovde prijateljski prihvaćeni, troškovi života su niski, Srbija ima dobre ugovore o izbegavanju dvostrukog oporezivanja sa skoro svim bitnim državama (nemamo sa SAD, recimo)... idealno za poslovanje, posebno kad se zbog priliva para svuda svi polome oko njih i njihovih kompanija

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, ShinigamY said:

Naravno, ima MNOGO vise onih koji pate za Srbijom i veliki nacionalisti gastozi, u poredjenju sa nama koji smo ovako spremniji da se "odsecemo" od vecine. 

Zato što dobar deo imigranata (posebno slabije obrazovani) nema ni želju ni kapacitet da se integriše u zemlju/društvo u koje su otišli. Glavni razlog zašto se nikad nisam družio sa Srbima ni u jednoj stranoj zemlji u kojoj sam živeo je što ne želim da budem deo bilo kakve "zajednice" niti da imam prilepke koji traže comfort zone. Često slušam ljude kako kukaju da te napolju uvek gledaju sa visine, da domaći neće da se druže, da smo svuda građani drugog reda itd., a isti ti koji se žale posle 30 godina provedenih u stranoj zemlji i dalje nisu dogurali dalje od B1 nivoa znanja jezika, o kulturnoj integraciji da ne pričam.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Dark_Elf said:

Neki moji ortaci, koji su ranije bili baš zapenili da po svaku cenu odu, sad isto hoće da ostanu, i vide da sam bio u pravu. 
Drugi ortaci, hoće da se vrate. 

Trećim ortacima, koji su većina, ne pada na pamet da se vrate, ali njih ne računaš, jer lepše ti je kad misliš da si u pravu.

2 hours ago, Srbin Hamza said:

ček ti si završio faks haha

Or did I?

A bre šta bulazniš, kakve veze ima lokacija s održavanjem prijateljstva i kontakata s rodbinom, moisu drugovi bi seri rasuti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

35 minutes ago, oʞɾoƃ said:

posle 30 godina provedenih u stranoj zemlji i dalje nisu dogurali dalje od B1 nivoa znanja jezika

pa ti nisu ni B1 srpskog jezika

35 minutes ago, oʞɾoƃ said:

Zato što dobar deo imigranata (posebno slabije obrazovani) nema ni želju ni kapacitet da se integriše u zemlju/društvo u koje su otišli.

a šta ćeš veći dokaz da vi ovde pričate o poslovima u Milanu i ne znam šta a to nikakve veze sa većinom Srba nema?

Ne možete kad pričate o gastarbajterima da govorite u ime manjine

šta većina radi i šta je društveni trend je daleko od Milana i ne znam ni ja čega

5 minutes ago, Demon Seed said:

Or did I?

nisi ni u Nemačkoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Or am I not?

13 minutes ago, Demon Seed said:

Trećim ortacima, koji su većina, ne pada na pamet da se vrate, ali njih ne računaš, jer lepše ti je kad misliš da si u pravu.

Hmm eno Shinigamy kaže da mnogo više ima onih koji kukaju... Možda je samo do mene, biće da se ne družim sa selci 😎

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 minutes ago, Demon Seed said:

A bre šta bulazniš, kakve veze ima lokacija s održavanjem prijateljstva i kontakata s rodbinom, moisu drugovi bi seri rasuti.

ama govorimo o tim pričama "samo da odem iz Srbije" a niko bukvalno ne ode iz Srbije, odu iz srpske ekonomije ali ne i iz srpskog društva, srpske kulture, religije...

btw, ako je Dimon u Nemačkoj nije ni čudo što nemaju ulja ni gasa i što propadaju! :P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

13 hours ago, Srbin Hamza said:

ama govorimo o tim pričama "samo da odem iz Srbije" a niko bukvalno ne ode iz Srbije, odu iz srpske ekonomije ali ne i iz srpskog društva, srpske kulture, religije...

 

Pa skoro 30 godina života sam proveo u Srbiji, ne mogu to samo da obrišem i zamenim nečim drugim, niti vidim zašto bih želeo. U Srbiji imam porodicu i prijatelje, Srbija me je (for better or for worse) formirala u ličnost kakva jesam. Iz Srbije sam otišao prvenstveno zbog (po meni) fatalno trule države i društva, kao i nemogućnosti da dostignem svoj pun profesionalni potencijal. Nisam prelaskom u Italiju postao Italijan niti imam takve ambicije, ali definitivno sa prosečnim Italijanom delim više životnih stavova i vrednosti nego sa prosečnim Srbinom. Prilično je jednostavno. Ubi bene, ibi patria.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bata je otelotvorenje kontradikcije, kaže nam: što se družite iz inostranstva na yumetalu, što se ne družite sa tamošnjim metalcima, a ni sam nije metalac.

Pa onda pljuje Srbe i naziva se Šiptarom, a paralelno priča kako se u stvari oseća kao Srbin i previše je uklopljen u srpsko društvo da bi mu to bilo to u inostranstvu.

 

  • Like 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar individualne percepcije. Ja cu svakako da se vratim u Srbiju u blizoj buducnosti. Pre svega jer imam kucerinu u Srbiji, uz sve ostalo. Ne pada mi na pamet da radim ovde do penzije. A i mislim da ce ovde sve gore biti. Takav je trend vec dve decenije. Ne kajem se sto sam dosao, i bice mi zao kad budem odlazio, ali ne mislim da cu nesto mnogo ni izgubiti. Realno, u Srbiji sam vise isao na koncerte, citao, vozio bicikl, svirao gitaru  i sve ostalo sto me ispunjava.  Najveci razlog za to je vreme, a i ovde sam prostorno ogranicen jer sam podstanar, pa mi je  vecina stvari ostala u Srbiji. A i realno, ako ne zivis u Berlinu ili Minhenu (kao ja) nista ti ne fali u Srbiji, ako si blizu Bg-a, sto se kulturne ponude tice. Ali, sve zavisi i od godina. Ko ode mlad taj naravno da moze da se uklopi i pocne novi zivot, i da mu ne fali nista.  

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...