Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

22 hours ago, Dead Man Drinking said:

@Elf
Svako ima svoje razloge, znam i ljude koji su se vratili. Ali treba biti objektivan i reći šta je gde bolje za običnog čoveka. Tužno je, ali osim pice, ne postoji ništa što život u Novom Sadu čini lepšim nego npr. u Brnu.

To je samo stvar potpuno subjektivne percepcije. 
Imam ja ortaka, tako ko ti: Sve mu je u Srbiji depresija, sve mu je loše, loša mu je energija, loši su mu ljudi, loša mu je atmodfera, društvo, predsednik i td... a misli da je svugde med i mleko... ja mu kažem, sine, nema to veze sa zemljom, nego sa tvojim pogledom na stvari... ako tako gledaš, ni drugde neće da ti bude bolje... problem je u tebi možda... 

Mada opet razumem, jer kad prebacimo to na lokalni nivo, isto tako postoje delovi Srbije gde ja volim da živim, i gde nikako ne volim da živim. 

A mislim da svi imamo ortake, koji posle nekoliko godina u inostranstvu kažu: 
"Čekaj bre, pa da ja ovoliko rmbačim i u Srbiji, imao bih maltene iste pare"... i zato se mnogi i vraćaju... 
Što reče jedan moj ortak još krajem devedesetih: Koji će ti kurac nov CD Plejer i komp, kad nemaš vremena kada da ga slušaš i igraš" 

Potpuno razumem migraciju devedesetih.. ipak su bile jezive sankcije, i svašta još nešto, ali danas je skroz druga priča... sve je umreženo.. online... 
Eno koliko ljudi masne pare zarađuje preprodavajući preko interneta, i to samo po domaćim sajtovima, i realno ne umeju da urade na kompu ništa više do prosečnog korisnika (možda malko sliku robe da čačnu u Photoshopu i ulepšaju), plus mnogo više para sada ima u Srbiji... ja stvarno ne vidim razlog da se ide, jer i fizikalci sve više zarađuju ovde... 

Ne znam kada je ko, od vas što ovde pišete, otišao za inostranstvo, ali znajte, nije više zemlja u takvom raspadu ko što je bila za vreme VAŠIH žutih 😛 

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

SADA ZA VREME TVOJIH CRVENIH NIKAD GORE....ZAJEBALI I MILOŠEVIĆA njihovog političkog oca KOLIKO KOMUNISTA U OVOJ SRBIJI sunce ti jebem

JEBEM LI VAM MAJKU

 

KOMUNISTIČKU

U

PIČKUUUUUUUUUUUUU

 

  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

ŠTA SE ovaj javlja koji kurac

8 minutes ago, Dark_Elf said:

A ko si ti Mitre? 

U pravu si za kitu, al' sad kad čitam tvoje postove Mitre, diže mi se. 

Ti kad počneš DA SEREŠ I PIŠEŠ možeš komotno svoja govna da obrišeš

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalno mi deluje ko da insuiniraš da me poznaješ, pa te zadnji put pitam: 

Ko si ti? 

Ja sam Boban Krsmanović od oca Miodraga. 

Ko si ti? 

I nemoj mi diraš Batu.. dobar je on.. proleter.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Dark_Elf said:

Stalno mi deluje ko da insuiniraš da me poznaješ, pa te zadnji put pitam: 

Ko si ti? 

Ja sam Boban Krsmanović od oca Miodraga. 

Ko si ti? 

I nemoj mi diraš Batu.. dobar je on.. proleter.. 

Jesi čitao True Names od Vernor-a Vinge-a? Mnogo je dobra knjiga, ne sprdam se sad, podsetila me situacija, pa da preporučim taj cyberpunk klasik...

I, što je najvažnije, kratka je knjiga 😎

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je na primorju, gde su pojedini Rusi i ranije imali nekretnine...

A za grad beli... skočiše kao opareni, pojuriše Ruje glavom bez obzira, ne pitaju šta košta, puše i nude - devize, biju ko neće... da primi... vaccinu.

I Ukrajinci se za srbaljsku prestonicu laktaju žestoko, podmeću, sapliću; iz džepova im ispadaju petrodolari po soliterima, na stepeništu, na kioscima i kod kolportera...

  • Like 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je smešno kako ameri i englezi troluju i uvaljuju govna EU. 
Tragikomično. 
Naterali ih da rusima daju sankcije na sopstvenu štetu, nagovaraju ih da pomažu Ukrajince po svaku cenu. 

A eno, sklopili vojnu aliajnsu sa Australijom i odjebali EU, iako su ovi kukali na sav glas. 

EU se nekako upinje iz petnih žila kao da se oni tu nešto pitaju, a niko ih ne jebe 2%, i bukvalno su lopta za šutiranje. 
Eno i onaj nesretni Makron, zvao Putina telefonbom svako malo, i ništa nije uradio.... mučenik.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, šta mož uradi telefonom, da moli da se ne ljuti mnogo što zapadne interesne strane mute po Ukrajini :haha:

 

A ne smeju da intervenišu da bi izbegli rat većih razmera i da bi izbegli goru energeNtsku krizu.

Na kraju najviše ispašta narod i to je grehota, ali je Ukrajina zaboravila gde je i šta je pa se zabandala malo više u tom petljanju sa EU, koja je iskoristila istorijski animozitet Ukrajinaca prema Rusima i uvalila im kosku prilikom njihove "demokratske revolucije".

I onda teška srca mož samo pohvalimo našu trenutnu spoljnu politiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...