Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

7 hours ago, Srbin Hamza said:

Samo ne znam šta mu je poenta, pošto je isto to mogao reći i za mape Avganistana ili Iraka.

Pa poenta mu je kako su te mape Putinova propaganda, insinuira da Ruski mediji saturišu worldwideweb time, što je totalna nebuloza... Poenta je proseravanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim jasno je da na terenu sigurno postoje džepovi, rupe i tako to koje još nije pod kontrolom, ali taj region da počiste što ruske ili ukrajinske snage trebaće dosta vremena

čak ni Hrvatska nije osigurala teritoriju Krajine, Slavonije i Baranje par godina, ali kad su se prodali za stolom otišli su zauvek

tako da kad kaže da Rusi nisu sve to podveli pod kontrolu na terenu pa to ništa ne znači, kod Amera su Avganistanci gajili opijum na sve strane a ISIS se pojavio jer ni Ameri nisu kontrolisali kompeltnu teritoriju na terenu

oni su to još manje uspeli nego Rusi na istoku Ukrajine

Share this post


Link to post
Share on other sites

gugl translejt

https://alessandria.today/2022/05/18/lucraina-se-le-comprata-lamerica/

 

"Do you know why the US sends so many weapons to Ukraine? Not for Christian charity, be certain. Simply because 3 large US multinationals bought from Zelensky 17 million hectares of excellent land.

These are CArgill, Dupont and Monsanto (which is formally German-Australian but of US capital). 5 percent of Ukraine's agricultural land was then purchased by the Chinese state.

To understand how much there are 17 million hectares, just think that all of Italy has 16.7 million hectares of agricultural land.In short, three American companies have bought in Ukraine a useful agricultural area larger than the whole of Italy.

And who are the shareholders of these three companies?Always them: Vanguard, Blackrock, Blackstone. That is, the same three financial companies that also control all the banks in the world and all the major war industries in the universe.
In short, they play it and sing it.

That is why feed (cargill and Du pont) and fertilizers (Monsanto-Bayer) have undergone resounding increases since before the war: because they already knew everything, they were informed of everything.

And do you know when the war will end? When the big financial companies have disposed of their stock of weapons by making us, European idiots, already squeezed by the same gang that in the meantime speculates on wheat, rice, feed, fertilizers.The media pumps war. By force, they are always owned by Vanguard, Blackrock and Blackstone. And Biden wants war. By force: he was elected by the magnificent three.

Battiato was right: always bite the hook.

But then, I wonder, of all this money that will be made by the usual well-known - Buffet, Soros, Gates - which of the three big financial companies are the overt and hidden partners? Do they eat bank's guarantees and hedge founds? Dunno"
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 5/12/2022 at 3:33 PM, Demon Seed said:

Kakav bogotac od čoveka, hvala Oliveru Nektarijeviću što me je na njega uputio!

 

Ja sam te povazda upucivao... Sad, da li je to na ovaj ili onaj nacin, popuis ti meni svakako toljagu!

Jeste li znali Marcelinu?

Sjeh je trazila, bol upoznala... MARCELINA!

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 5/2/2022 at 8:19 PM, dAdAiSt said:

Po ustavu piše da treba da se potpomaže kultura. Ako je to reklamiranje novog Bajage i Galije onda jebiga. Ili vrtenje Čorbinih spotova. Ja stvarno ne znam šta je bilo sa REX časopisom i distribucijom, ali to je bio solidan pokušaj uvođenja ug kulture u zemlju. Propali, ne znam zašto. Shvatam da je veći deo sveta bez vode, a ja ovde ispadam partibrejker. Ali, pitam se, da li je do mene to što jednom nedeljno poželim da pobegnem odavde što pre.

Samo da se izvinim ovde fanovima Galije i Bajage. Aj pa tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fascinirani smo državom i nacijom kojoj pripadamo.
Siđe SDA taliban sa neke vukojebine  koza nogu da polomi i dođe npr. u Beograd. "Ja sam Smail Žilić iz Kupresa i proizvodim najbolji sir na Balkanu".
"Baš ti proizvodiš najbolji sir na baš celom Balkanu, kažeš? Je l' ti to patiš od skromnosti?"  "Ja sam Vam doneo nekoliko kilograma mog sira da probate, pa ako ne valja - vi bacite".
"Dobro, dobro, ajde, ti si mi deseti najbolji od jutros. Do ručka mi dolaze samo najbolji na Balkanu, a posle ručka mi dolaze isključivo najbolji u Evropi. Daj uzorke, pozvaću te sutra".
Narednog dana: "Halo, je l' to gospodin Žilić? Probali smo i ispitali Vaš sir po svim kriterijumima. To je definitivno najbolji sir na Balkanu, slažu se i profesori Poljoprivrednog fakulteta Beogradskog Univerziteta.
Želim da znate da mi zaista poštujemo Vaš rad. Osvojili ste prvu nagradu, sad će vas pozvati kolege iz Novog Sada i oni bi da probaju sir i samo još da Vas pitam:
Je l' prodajete vi taj sir? Prodajete? Mi bismo da kupimo sve što možete da proizvedete". Čovek napravio biznis u Beogradu, skidaju ljudi kapu ovde kad ga vide, a prcaju ga kako stignu u rođenom kantonu - iako je čovek napravio svoj brend.
Zato će da propadnu krezavi SDA talibani poturčeni u 18 % teritorije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeste najlepše... 

Tuširati se što češće, a kenjati što ređe a tvrđe... Moto koeg sam se oduvek pridržavao...

 

Predali se Palamar i Volina. A predao se i Prokopenko...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduševljava me politička scena Srbije. 
Jes' dosadnije nego ikada, ali otkako su prešle, prvo Trivnka iz DS-a u SNS, a onda i ona okorela radikalka, što je kunula Tomu, Nataša Jovanović, isto u SNS... 
Lol da.. i onaj mučenik Šapić... 

Težak je to izbor brate... 
Sa jedne strane možeš da uživaš u opoziciji, trošiš pare basnoslovno, šmrčeš drogu, i kupuješ pašnjake po BG visoravnima. 
A sa druge, možeš da uvidiš Vučkovu viziju, prešaltaš se u SNS, dobijaš mršavu platu, radiš 16h dnevno minimum, jedeš jeftine gumene ćevape iz Rodića, samo praznicima. 
I niko da razume da to rade zbog Srbije i vizije.  
I da li im je neko rekao hvala? 

Sram vas bilo, sve. 

Edited by Dark_Elf

Share this post


Link to post
Share on other sites

12 hours ago, Dark_Elf said:

A sa druge, možeš da uvidiš Vučkovu viziju, prešaltaš se u SNS, dobijaš mršavu platu, radiš 16h dnevno minimum, jedeš jeftine gumene ćevape iz Rodića, samo praznicima. 
I niko da razume da to rade zbog Srbije i vizije. 

Imam neki jeziv osećaj, takoreći zebnju, da ovaj deo koji sam citirao stvarno misliš, da nije ironija... :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...