Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

On 7/20/2022 at 8:32 PM, Dead Man Drinking said:

Dokle god ti tražiš da tvoje sveto bude i moje sveto, a još pritom i moje sveto ne želiš da priznaš za sveto, onda tvoj stav i tvoje mišljenje ne vrede ničemu, a ja mogu na miru i bez griže savesti da se poserem u tvoje svetinje.

Navedi samo jedan primer gde su pripadnici bilo koje religije pljuvali i ismejavali drugu religiju na način na koji to rade prozapadni novinarčići, koji misle da su mnogo cool, ako se nekome popišaju u svetinju. 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

23 hours ago, Dark_Elf said:

Navedi samo jedan primer gde su pripadnici bilo koje religije pljuvali i ismejavali drugu religiju na način na koji to rade prozapadni novinarčići, koji misle da su mnogo cool, ako se nekome popišaju u svetinju. 

Moja religija je Heavy Metal, moja božanstva su Dio, Halford i King Diamond. A hvala bogu, njih pljuju i zabranjuju verski fanatci širom planete. Pa i u Srbiji

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

9 hours ago, Dead Man Drinking said:

Moja religija je Heavy Metal, moja božanstva su Dio, Halford i King Diamond. A hvala bogu, njih pljuju i zabranjuju verski fanatci širom planete. Pa i u Srbiji

Degenerik sa zeljom da je do jaja, pritom se lozi na pricu da konta bio koji kvantifikatorski racun: Moja je religija...

JEdi bre govna!

A letio sam nekaaaaad, letio i jaaaaaa

  • Like 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

On 7/24/2022 at 8:58 PM, Srbin Hamza said:

Moja religija je Šiptarstvo, moja božanstva su Teuta, Musa Kesedžija i Enver Hodža, a Srbi me stalno zezaju zbog pekare.

Zaboravio si Skenderbega. 

On 7/24/2022 at 8:58 PM, Srbin Hamza said:

Eto ti Ukrajine i Rusije ako ti je balkanska situacija prekomplikovana. Jel se pitaš šta se desilo nakon rušenja pravnog poretka 2014. godine, naoružavanja i obučavanja, bombardovanja Donbasa 8 godina, tolerisanja fašističkih brigada u Ukrajini, Zelenskog koji spominjene samo članstvo u NATO nego i nabavljanje nuklearnog naoružanja... pa da, baš je odluka Putina sa puškom hoće li pucati, samo njegova.

Pravnog poretka u Ukrajini nije bilo nikada, pa ni 2014. Kao što ni današnja vlast u Srbiji nije ni legalna ni legitimna. Što ne znači da je treba menjati nelegalnim metodama, ali i takva promena ne bi bila rušenje pravnog poretka, pošto isti ne postoji.

Zanimljivo je videti kako ljudi koji (opravdano) kritikuju Zapad koji nakon što je (zlo)upotrebljavao tuđe resurse toliko dugo danas uvodi regulative i takse koje ograničavaju razvoj trećeg sveta, istovremeno smatraju da to što je do sada podeljeno po državama, jeziku, političkim i ekonomskim savezima... gotova stvar i da tu nema više o čemu da se razgovara i menja.

Znamo mi da članstvo u EU, NATO-u, BRICS-u... država jednog ili više naroda... nije ni potreban ni dovoljan uslov za normalan život i funkcionalnu državu. Ali ne možeš kriviti ljude što veruju u tu. Evo i Albanci na Kosovu skoro četvrt veka nemaju Srbe da ih maltretiraju, imaju podršku USA i EU, i opet nisu napravili ništa normalno na svojoj teritoriji. Sam pao, sam se ubio. Ali ne možeš ih kriviti što nisu hteli da budu u državi sa nama. S te strane, nama ili Ukrajincima je bar lako, mi ćemo zauvek kriviti Zapad (oni Rusiju) za sva sranja koja sami pravimo. Ali što smanjuje šanse za napredak, jer se ignoriši uzroci problema. 

On 7/23/2022 at 7:58 PM, Dark_Elf said:

Navedi samo jedan primer gde su pripadnici bilo koje religije pljuvali i ismejavali drugu religiju na način na koji to rade prozapadni novinarčići, koji misle da su mnogo cool, ako se nekome popišaju u svetinju. 

Pa dobro, bacali su muslimanima u Beogradu svinjske glave na pekare/poslastičarnice, malo li je? Nije strašno kao karikatura u novinama, ali ipak smo mi civilizovaniji od Francuza i Danaca, pa nije ni za očekivati tako nešto

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Dead Man Drinking said:

Evo i Albanci na Kosovu skoro četvrt veka nemaju Srbe da ih maltretiraju, imaju podršku USA i EU, i opet nisu napravili ništa normalno na svojoj teritoriji. Sam pao, sam se ubio. Ali ne možeš ih kriviti što nisu hteli da budu u državi sa nama. S te strane, nama ili Ukrajincima je bar lako, mi ćemo zauvek kriviti Zapad (oni Rusiju) za sva sranja koja sami pravimo. Ali što smanjuje šanse za napredak, jer se ignoriši uzroci problema. 

Ali opet, ne možeš nas kriviti što krivimo Zapad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Dead Man Drinking said:

mi ćemo zauvek kriviti Zapad (oni Rusiju) za sva sranja koja sami pravimo. Ali što smanjuje šanse za napredak, jer se ignoriši uzroci problema.

uzrok problema je Zapad

menjaš uzrok (Zapad) za posledicu (Vučića)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponašanje Zapada (i Istoka) prema nama je posledica ponašanja nas samih prema nama. Kada Kinezi vide da bacamo frižidere i veš mašine u šume i reke, da zidamo solitere u (nacionalnom) parku, da čupamo drveće iz gradova, da nam ne treba pijaća voda... normalno je da će Ziđin i Linglong raditi to što rade.

Pre 50 godina smo dočekali astronaute koji su bili na Mesecu kao heroje. Pre 20 godina smo se sklanjali u podrume od pomračenja Sunca. Danas smatramo da je to od pre 20 godina bolje za nas.

4 hours ago, Demon Seed said:

Ali opet, ne možeš nas kriviti što krivimo Zapad.

Sve ja to razumem. To je nivo ponašanja kada je kriv profesor što si dobio keca na pismenom, a ne ti koji knjigu nisi otvorio. Možda on i jeste kreten, možda je nemoguće dobiti peticu, ali u tom slučaju je na tebi da naučiš i uradiš bar za trojku. Mislim da smo svi videli takve situacije, a sad nam je nemoguće da tako nešto postoji u društvu.

Tako da mi možemo da raspravljamo koliki je uticaj drugih na našu jadnu državu (da li možemo do petice ili samo do trojke), ali kriviti isključivo njih što smo u ovolikom rasulu (kec ko vrata), bez pomisli da ima naše krivice, je u najmanju ruku neozbiljno.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate ili ne, možemo samo se pretvaramo da ne primećujemo razmišljanja i dela ljudi oko nas. Ti si pravnik, sigurno svaki dan viđaš ljude koji su ubeđeni da su u pravu, a ignorisali su svoje obaveze, nisu se interesovali i branili svoja prava, što ih je na kraju uvalilo u govna. I tako od svoje 15. do 50. godine, u školi, kod kuće, na poslu... i sad treba da očekujemo da imaju drugačiji stav prema politici i razumevanju funkcionisanja društva i države i da su zapravo tu u pravu i vide sve kako jeste. Ne ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

24 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Brate ili ne, možemo samo se pretvaramo da ne primećujemo razmišljanja i dela ljudi oko nas.

Kao što se ti pretvaraš da ne znaš da je Miroljub bukvalno direkt došao iz Amerike?

Elem, kao što rekoh, mešaš uzrok i posledice, ili simptom i bolest. Neko kašlje, mora da je dudlao kurac. To je tvoja logika.

Jednostavno, već sam pisao o Volerstinu, Brodelu i ostalima, to ti nije mnogo pomoglo da pretreseš sopstvene stavove.

Ja ću onda samo reći da ili upravo zapadna nauka sve greši (jer Volerstin, Arigi, Brodel, čak i Marks i Engels glavom i bradom su zapadna nauka) ili ti grešiš. A ja bih rekao da je ovo drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Društvena nauka je oksimoron ;)

Zajebanciju na stranu, ja ne govorim da je sve što Volerstin piše glupost (svakako nije glupost da se prvi svet trudi da utče na treći). Već da kvalitet života u nekoj državi/društvu zavisi najviše od tog naroda koji tu živi. Kvalitet života nije novi mercedes i plata od 3000€. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne zavisi, ali mi se samo vrtimo u krug. Znaš kako je neki kralj obesmislio te new age gluposti vrlo jednostavno.

Neki guru je rekao da samo mi stvaramo našu budućnost. I taj tip iz publike mu priđe i odalami ga. Šamarčinu krvavu. Guru ga pita zašto je to uradio. Lik mu odgovara da ga nije on udario nego da svako sam stvara svoju budućnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ovaj je mogao da puca u njega i kaže da nije on, već svako stvara svoju buudćnost. Banalizacija obična. Znamo mi da nam ne bi bilo dozvoljeno da napravimo atomsku bombu, čak i da imamo znanje i resurse. Ali to nam apsolutno nije potrebno za normalnu državu. S druge strane, niko nam ne brani da napravimo nešto bolje od ovoga što imamo. Čak i da odnos prema Zapadu (tj. njihov prema nama) ostane isti kakav je sad, sistem (školstvo, zdravstvo, pravosuđe...) može biti toliko bolji da pravi značajnu razliku u kvalitetu života. A to je samo do nas samih. Nama je korupcija normalna stvar. Nama je vođa partije isto što i država, nama je pritisak na profesora da zaključi peticu na kraju nešto što je dobro za dete... Jasni su takvi stavovi kada gledaš kakve su sve vucibatine došle do vrha takvim ponašanjem. Ali normalizovanje toga vodi samo u propast. A mi se ne borimo protiv toga jer mislimo da nam je to brani neko sa strane?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mda, naravno, sve si u pravu. Ja neću da ponavljam tri stotine puta da je Zapad upao u bankarski sistem i jede sve iznutra, izvlači svaki profit iz zemlje koji bi mogao da se preusmeri u investiciju, da bi se ti pitao gde je školstvo u trenutku kada školstvo propada u Americi a ne tek u Srbiji. Jel realno više šta pričaš, ukinuli su abortus pre neki dan Talibani američki, a ti pričaš o vucibatinama kao da su izmišljene u Srbiji. Srbija je de fakto kolonija i namerno je nameštena da prosečan stanovnik bude domorodac, kako kaže Sartr, između čoveka (Zapadnjaka) i kokoši. Bukvalno izmišljaš i lažeš )ali samog sebe), bez ikakve naučne potpore, šta Srbija ili bilo koja kolonija može ili ne može. Školstvo je za južne Slovene u Austriji bilo zabranjeno do 1860. godine, a i tada se otvorila poneka škola. Namerno odugovlačenje, namerno osiromašivanje, namerno izbegavanje ulaganja, namerno izrabljivanje, i tako decenijama i vekovima u korist Zapada.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

3 hours ago, Srbin Hamza said:

Neki guru je rekao da samo mi stvaramo našu budućnost. I taj tip iz publike mu priđe i odalami ga. Šamarčinu krvavu. Guru ga pita zašto je to uradio. Lik mu odgovara da ga nije on udario nego da svako sam stvara svoju budućnost.

Ahahahahahaah odličan

 

Ali Janka nEmožemo kriviti što mu je kriv Srbin ili neki tamo Marko, ali Srbina možemo kriviti što krivi Zapad, jer to je kao kad dobiješ keca... :haha:

Izbegavam tu etiketu jer se olako lepi naročito od strane ultranCoŠa ali to je taj neki autošovinizam totalni, sve kao potkrepljeno nekakvom naukom a asimetrično razmišljanje totalno...

Zanimljivo je inače, vrlo, da na engleskom izgleda ne postoji adekvatan termin za to samoponižavanje kad je u pitanju sopstvena nacija, i kad guglam autochauvinism, izlaze rezultati vezano za srpsko antisrpstvo 😬

Nešto tu nije u redu 😆

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su društveno-humanističke oblasti :d Mizes je lepo objasnio zašto društvene nauke jesu nauke i koja je razlika u odnosu na prirodne. Pa ko voli, ima i tu opciju.

@Demon
Ne postoji zato što su Srbi koji su to smislili toliko glupi da ne umeju da saberu 2 i 2, pa su nasumično spojili dve reči iz rečnika i rekli da taj pojam označava mržnju prema sopstvenom narodu ;) Na stranu što ukazivanje na bilo koji problem i nuđenje rečenja gomila ljudi vidi kao mržnju.

Podjednako ja (ne)krivim sve narode, tj. podjednako razumem njihove stavove. Ali kao što greše Ukrajinci, Bugari, Rusi, Amerikanci, Nemci... kada analiziraju svoje probleme, greše i Srbi. S tim što ja nemam nikakav uticaj na politiku ovih prvih, a u Srbiji bar mogu da ubedim svoju babu da glasa za Dinkića ili Vuka čestitoga :d

2 hours ago, Srbin Hamza said:

Školstvo je za južne Slovene u Austriji bilo zabranjeno do 1860. godine, a i tada se otvorila poneka škola. Namerno odugovlačenje, namerno osiromašivanje, namerno izbegavanje ulaganja, namerno izrabljivanje, i tako decenijama i vekovima u korist Zapada.

I pored svega toga, postojala je lokalna politika koja je značajno unapredila obrazovanje u Srbiji u tom periodu (do WWI). Danas je njihov uticaj na naše obrazovanje neuporedivo manji, a naše mogućnosti daleko veće. A mi se prema obrazovanju ophodimo gore nego pre 150 godina. Slično je i u ostalim oblastima. Tražiš problem gde ga nema.

Pitaj seljaka koji baca frižider u šumu/potok zašto to radi i reći će ti zato što niko nije postavio kontejner ili došao blizu njegove kuće da odnese otpad. To jeste tačno ali ispada sad da je takvo stanje uklesano u kamenu i ne može se promeniti dok nas Zapad ne pusti na miru. Ajde molim te, znaš da nije tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 minutes ago, Srbin Hamza said:

Dokažite da je Vučić nenormalan ne koristeći se društveno-humanističkim naukama :haha:

Vidiš kako si morao da dodaš "humanističkim", tj. komponentu koja sadrži prirodne nauke, da bi mogao da legitimizuješ društvene.

Psihijatrija nije društvena nauka 😄

Društvene nauke otprilike vrede onoliko koliko im se pristupa kao da su prirodne nauke, čim se tu zastrani u nekakvu proizvoljnost i udaljavanje od utemeljenja u realnosti, to više nije nauka... Što naravno ne rade svi društveni naučnici ali s obzirom da je utemeljenje društvenih teorija u realnosti mnogo manje opipljivo i proverivo nego isto to u prirodnim naukama, društvenjaci češće zastrane...

 

Pade mi na pamet jedna gatekeeping situacija, jedna komšika tadašnja koja studirala istoriju rekla meni i njenoj drugarici jednoj, kako mi ne možemo da razumemo uzročno-posledične odnose istorijskih događaja i onda bzv da mi bilo šta o tome razmišljaml i komentarišemo, to mogu samo profesionalni istoričari profesionalno obučeni da razumeju tu kompleksnost uzročno-posledičnih veza događaja :haha:

Jebena društvena naučnica otkrila pri kraju faksa uzrok i posledicu kao neku finesu, pa zaboravila da se to u prirodnim naukama uči na početku 😎

10 minutes ago, Dead Man Drinking said:

Ne postoji zato što su Srbi koji su to smislili toliko glupi da ne umeju da saberu 2 i 2, pa su nasumično spojili dve reči iz rečnika i rekli da taj pojam označava mržnju prema sopstvenom narodu ;)

Da, toe semantički problem, interpretirali su zbog svakodnevne upotrebe reči u kontekstu "šovinizam prema nekome", kao da reč šovinizam ima obavezan objekat koji se posmatra kao inferioran u odnosu na grupu kojoj pripada onaj koji prikazuje šovinizam, i zato dodali "auto".

To su pogrešili glupi Srbi jer su mnogo gori od drugih naroda i bacaju frižider u šumu.

Kritikuješ ti i druge, ali ti čim ukažeš kako Srbi dobivaju keca kod prof. Merkel, odma svi misle da si autošovinista. Mora da sam ja težak šovinista/nacionalista onda, jer smatram da si ti autošovinista. Nema trećeg.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...