Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Modafinil...

Ima na prethodnoj strani na dnu jos jedan informativan post...

E da... Nikotinske žvake PAŽLJIVO PROČITATI UPUTSTVO lol

To se zagrize par puta i mete u obraz onako izmedju obraza i desni, da se apsorbuje, pa kad uspori rad gricneš još par puta pa staviš ba drugu stranu, ako kreneš da žvaćeš kao običnu žvaku i nagutaš se, ima pola sata da pljuješ kiselinu... I 2mg, nemoj ti uvale jaču od 4, će počneš se treseš... Msm ako nisi pušač, ako jesi, pređi jebeno s cigara na žvaku ili nalepnicu... Iqos je govno toksično, možda i gore od cigara, a u one ostale vejpove se ne razumem... Drogirajte se odgovorno

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

kofein mi malo radi u smislu povećanja koncentracije, a više da uveče ne mogu da zaspim. Kao sada npr.

a on-off sam sa cigarama, katran mi smeta, one elektronske fino dižu, mada žvake zvuče praktičnije

realno, ne znam ni koja hrana mi ne ubija koncentraciju varenjem, oću protein ali mozak ne podnosi

bukvalno žuti masni sir me radi

58 minutes ago, Demon Seed said:

Ali mozak stimulišu i šećer, vitamini, kofein

koji vitamini?

šta misliš o ginko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 minutes ago, Srbin Hamza said:

sir me radi

Ovo ima smisla inače, jer ima ovoga

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tyramine#:~:text=The first signs of this,can cause the same problem.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Tyramine#:~:text=The first signs of this,can cause the same problem.

Ima ih i u vinu, zato su sir i vino dobar kombo + alkohol za opustanje haha

Na telefonu sam, kilavo brise linkove, neka 2

 

Ne kapiram ovaj " the first signs of this..." deo linka xD

17 minutes ago, Srbin Hamza said:

koji vitamini?

šta misliš o ginko?

Pa B vitamini najviše (zato su nezaobilazni u energetskim pićima), B6 pada na pamet kao kofaktor u sintezi dopamina, ali mislim da svi utiču manje ili više, i da generalno i oni koji ne utiču direktno, mogu da pomažu ovima koji direktno utiču, pa je najbolje instalirati Cronometer, te kucati šta se jede i sve ih pratiti 🤣

Mada ako se jedu meso, mlečni proizvodi, paprika i malo nekog hleba povremenog ili pirinča, sigurno nisi u deficitu sem možda omega3 ako se ne jede dovoljno ribe, a i ona je bitna za mozak vrlo... A sad za neko suplementiranje u dozama većim od preporučenih, jebem li ga, to ne rokam. Pijem od suplemenata NAC (fluimucil) da mi regenerise glutation u jetri napaćenoj i magnezijum citrat Solgar (pominjem brend jer je otprilike jedini koji ne laze za dozu, 2500din košta kutija od 60 komada ali je zapravo najjeftiniji po miligramu magnezijuma) od 200mg dve dnevno, ostalo po potrebi.

 

Ginkgo nmp nisam baš duboko ulazio u istraživanja, pio sam ga malo pa zajebo, trip mi je jer mu je mehanizam da širi krvne sudove u mozgu, da ne dobijem neki izliv krvi na mozak :haha:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 hours ago, Srbin Hamza said:

testosteron depo, deka durobolin, šta god mi da

ona počne da mi objašnjava da to ništa ne valja i tako ni da se bocnem

Prvo moras da definises cilj i razuman rok za postizanje cilja

onda moras sebe da nateras da budes na odredjenom rezimu ishrane bez kompromisa

onda moras da naucis da vezbas i da vezbas konstantno bez izgovora duzi vremenski period

moras da vodis racuna da spavas dovoljno

Znaci osnovne stvari za postizanje cilja u fitnesu su ovim redosledom 

ISHRANA! TRENING! SAN! 

onda mozemo da polemisemo za dalje

uz perfektnu ishranu mozes da krenes sa suplementima

tek posle toga dolazi prica o steroidima 

koji izdrzi do kraja taj ce se spasitiiiii 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, bo88gdan said:

Prvo moras da definises cilj i razuman rok za postizanje cilja

onda moras sebe da nateras da budes na odredjenom rezimu ishrane bez kompromisa

onda moras da naucis da vezbas i da vezbas konstantno bez izgovora duzi vremenski period

moras da vodis racuna da spavas dovoljno

Znaci osnovne stvari za postizanje cilja u fitnesu su ovim redosledom 

ISHRANA! TRENING! SAN! 

kod mene nema logike

čim vežbam moram i da jedem više

umorniji sam a spavam manje, automatski se budim posle 6-7 sati

jedino što mislim je da, kada krenem u teratanu, ja vežbam sat i po minimum a možda bi trebalo 40 min max

ovo sve govorim generalno, svakako imam benefite od kompletnog režima i kad nije savršen, samo što dostigne neki plafon i dalje je mučenje jesti manje i vežbati više

7 hours ago, Demon Seed said:

Ne kapiram ovaj " the first signs of this..." deo linka xD

ja ne kapiram link, meni žuti sir dobar, posle mesa ili jaja npr nema šanse za neku jaču mentalnu aktivnost

B vitamin i magnezijum nači... ja pijem cink i c tu i tamo

ma kod mene je i generalno nizak pritisak prokleti, ovi sa visokim su svi hiperaktivni, a ja 105/75

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta ne kapiraš kod linka, sir sadrži tiramin, koji je stimulant.

4 hours ago, bo88gdan said:

Prvo moras da definises cilj i razuman rok za postizanje cilja

onda moras sebe da nateras da budes na odredjenom rezimu ishrane bez kompromisa

onda moras da naucis da vezbas i da vezbas konstantno bez izgovora duzi vremenski period

moras da vodis racuna da spavas dovoljno

Znaci osnovne stvari za postizanje cilja u fitnesu su ovim redosledom 

ISHRANA! TRENING! SAN! 

onda mozemo da polemisemo za dalje

uz perfektnu ishranu mozes da krenes sa suplementima

tek posle toga dolazi prica o steroidima 

koji izdrzi do kraja taj ce se spasitiiiii 

 

Ok je sve ovo sem "cilj i razuman rok za postavljanje cilja", taj deo je bitan jedino fitnes treneru koji hoće da proda svoje usluge.

Realnost je da treba stil života da središ i da definišeš, i da ti cilj bude da živiš zdravo, do daljnjeg (do kraja života? Nmp možda bih sa 80god prešao na dop?), ali to je prosečnim mušterijama mnogo, one se od toga uplaše i onda eto cilj, za x meseci želim da imam toliki bodyfat%... Ko planira trening u fazonu "ja hoću da treniram par meseci samo da se dovedem u red, pa posle samo da oDrŽaVaM", taj je pičketina...

Ali dobro, i pičketine su mušterije a mušterija je uvek u pravu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 hours ago, Srbin Hamza said:

 

ma kod mene je i generalno nizak pritisak prokleti, ovi sa visokim su svi hiperaktivni, a ja 105/75

Uf, ja letos izmerila 80/40...

Bila sam par sati na nogama i napolju na najjačoj vrućini, pa s posla gradskim do kuće... I ceo dan kilava... Kad sam došla kući i izmerila, prekrstila sam se i levom i desnom, čudim se da sam živa 🤣

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, Srbin Hamza said:

Piše da dobiješ migrene od sira.

Bem li ga

Piše još dosta toga, to su blagi stimulansi, ti "trace amines", koji aktiviraju TAAR receptore. Zato su afrodizijaci itd.

Mogu i drugi stimulanti da trigeruju migrenu jbg, naročito ljude na MAOi terapiji, piše tamo... U principu informacija je da je to stimulant, afrodizijak, bezbedno je da se jede, nema ga puno, i kako koji sir, ali malo zagolica receptore, možda te zato i radi.

 

Nemo zaboravite vodu da pijete...

Takođe je dobra fora malo soli da se mete u vodu, ko nema visok pritisak, x puta sam to uradio popodne umesto da skuvam drugu/treću kafu, super diže pritisak i vigilnost, brže deluje nego kafa, zanemaruju ljudi tu mini dehidriranost, a natrijum ima lošu reputaciju jer se doktori na TVu obraćaju penzionerima koji svi imaju visok pritisak, pa onda svi misle da je bolje da se što manje soli. Ništa ne smeta natrijum zdravom čoveku (msm ako se ne preteruje tipa 4000mg dnevno), nego nagrđen zbog naših nesoja debelih matorih kad se najedu slanine pa tO jE dOmAćE tO jE zDrAvO fazon im napravi hipertenzivnu krizu. Pa im treba podsetnik da bar uz tu slaninu i čvarke dOmAćE zDrAvE ne umaču praziluk u so.

Kolko mi se kenja od te domaće, zdravo, mast, kiselina, gasovi ekipe :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 hours ago, Demon Seed said:

 

Realnost je da treba stil života da središ i da definišeš

Jeste realnost u praksi za ovih 14 godina bavljenja teretanom sam video jedno 2% ljudi koji su to uradili

u tih 2% ubrajam i sebe

Normalno da je meni kao treneru cilj da prodam svoje usluge i znanje

 A ako uspem da uticem da klijent promeni zivotne navike ( u praksi gotovo  nemoguce jer su ljudi lenja i govna bez odgovornosti ka sebi i svom zdravlju)

onda jos bolje

Prosecan vezbac nije u stanju ili (nece?) da ukapira pojmove 

makro-mikro nutrijent

kalorija

kalorijski deficit

da ne ulazim u komplikovanije teme 

mozes da razglabas svaki dan po ceo dan dzabe

kazes mu da smanji unos UH, objasnis mu gde se sve nalaze i u kojim kolicinama

on te zove da te pita jel moze da jede pirincane galete...

tako da je to gotovo nemoguca misija 

Prosecan covek je i fizicki i mentalno lenja buba 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, bo88gdan said:

tako da je to gotovo nemoguca misija 

Prosecan covek je i fizicki i mentalno lenja buba 

brate, koja si cepidlaka. Ajd, otkud znam kakve klijente imaš, ali ko god mi kaže da je na keto dijeti a recimo na dnevnom nivou čita makar 50 strana teškog teksta, ne neki časopisčić, nego nešto komplikovano, najčešće na engleskom jeziku, ja mu kažem brate da laže sebe. Ili to što čita nije stvarno teško (mada sumnjam da je bilo kakav desk job lagan baš jer mentalno i fizički iznuruje, zato me i jebe išijas jer sam ove godine proveo za stolom sate i dane), ili nije na niskom uh unosu.

Da ne pričamo da ja jedem napolju 4-5 puta sedmično, da napolju čak ni salate nisu zdrave, a da spremam nešto ujutro nemam vremena. Ono što bih uveče spremio je hladno ujutro. Jedino da imam mikrotalasnu pri ruci u podne negde usred grada. Možda ima mikrotalasna u autu :haha:

Eo reši mi ove zavrzlame i za 6 meseci da sredim trbušnjake.

Ja sam najjači bio kad zapravo nisam ništa radio. Ono nisam morao da idem nigde, spavao do podne, jeo dva puta dnevno, išao u teretanu, a ono što sam morao da čitam ili pišem za poso sam radio bukvalno ležeći, tako da mi je teretana bila jedina stvarna fizička aktivnost. 

Najgori sam bio kad sam imao posao bukvalno u pokretu i bukvalno stalno prekovremeno, iako bi čovek rekao da sam imao kilometre kardija dnevno. Tako da čovek treba da ima uslove za to što pričaš.

Ja eo sve ove godine nisam rešio prosto pitanje: šta jesti napolju?

Nosio sam ovsenu kašu, to sem što moram da perem plastiku, po meni je sranje obrok. Nosio sam piletinu i salatu, to je nizak uh, ne radi poso. Bukvalno ću sad kad mi Dimon priča o siru da počnem da nosim šmarski rok :haha:

Edited by Srbin Hamza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se u ovom poslednjem slažem s Bogdanom i razumem ga 😄

 

24 minutes ago, Srbin Hamza said:

Ja eo sve ove godine nisam rešio prosto pitanje: šta jesti napolju?

Pa zavisi koliko si dugo napolju, ako si kratko, kupis jednu bananu, ako si duže, ubiješ divljeg zeca, odereš ga, izvadiš mu džigerice, pa ga nabiješ na jednu motku, podložiš vatru ispod njega i polako okrećeš.

Daj jbt el zajebavaš, ko oće, nađe način, ja sam u periodima kad pazim bio u stanju da uđem u Maxi, kupim 300-400g oslića i pojedem ga klot na uilici kao totalni klošar :blek:

A dešavale su mi se naravno i snikers palačinke jbg, jedna je stvar znati šta treba da radiš, a druga je imati disciplinu :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

27 minutes ago, Demon Seed said:

Daj jbt el zajebavaš, ko oće, nađe način, ja sam u periodima kad pazim bio u stanju da uđem u Maxi, kupim 300-400g oslića i pojedem ga klot na uilici kao totalni klošar :blek:

odlična ideja, samo 2km mi dalek taj oslić iz marketa

no možda nešto iskombinuem

30 minutes ago, Demon Seed said:

ako si kratko, kupis jednu bananu

pa nisam kratko, u tome i jeste stvar. Da ne pričamo ono da na 2m i 108kg kad mi neko priča pazi šta jedeš, ovo ono, pa koliko banana mi je potrebno i koliki calorie intake što bi se reklo.

200gr glukoze samo mozak troši kolko ja znam

moraću bogdana da platim da mi sredi to :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dve banane mogu malo ti zatrpaju zeludac da ne budes gladan, do nekog mesa, pa naizmenicno, ti svakako imas vece kalorijske potrebe nego neko 20cm i 20kg nizi, toe ok... Dodje ti ishrana onda i skuplje jbg

Eto barem manleti imaju utehu, jeftinije im da se hrane i lakse im je da treniraju, u istoj gravitaciji su i oni i veliki ljudi :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za visok T trebaju vam svalerke, sto vise njih to bolje, mozak misli da su sve rasplodne pa krene da luci, kad jebes jednu decenijama nije mu interesantno, misli da je oplodjena odavno. Takodje dobar san , 9-10 sati dnevno, i sto manje radnih sati , 20-25 sati nedeljno u vrh glave. Takodje, sve sto cini da se osecas superiornijim povecava T, dakle deset zgibova na eks i novi Stratovarius.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače mislim da proteini (a i pročitao sam, ali nisam verovao u jačinu tog efekta) više utole glad, npr meni nije problem nikakav da budem na 1700kcal ako pojedem 600g belog mesa tog dana, dok npr. ako predjem na drugo meso ili ne jedem meso tog dana, mnogo teže izdržim da budem ispod 2500... Tako da ustv ako cepam 200g proteina dnevno, mnogo mi lakše padne da pojedem ukupno manje hrane, nego ako jedem proteinski siromašnu ishranu.

Tako da ako oš da se ne gojiš, pripremiš pileće belo recimo 800g, razdvojiš na 3-4 obroka to, ostalo kafe, neka sveža paprika/paradajz, perverzija od dijete. Meni nije problem da jedem to bez leba. 😄

10 minutes ago, Toki89 said:

Za visok T trebaju vam svalerke, sto vise njih to bolje, mozak misli da su sve rasplodne pa krene da luci, kad jebes jednu decenijama nije mu interesantno, misli da je oplodjena odavno. Takodje dobar san , 9-10 sati dnevno, i sto manje radnih sati , 20-25 sati nedeljno u vrh glave. Takodje, sve sto cini da se osecas superiornijim povecava T, dakle deset zgibova na eks i novi Stratovarius.

Ali švalerke su veći stres, a to je višak kortizola, a kortizol smanjuje testosteron.

Pod drugo meso sam mislio masnije

Share this post


Link to post
Share on other sites

kažem ja treba manje raditi a ne više, a bogdan mi smo lenji ovo ono

pa izgleda da će biti neka pileće belo, šmarski rok, oslić iz maksija dijeta...

12 minutes ago, Demon Seed said:

više utole glad

misim ne znam ja ni da li bih to nazvao glad, meni da krči stomak nikad nije problem, ali boli glava bez hidrata

a gloova mi treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, 800g belog je 1400 kcal i 250g proteina 🔥🔥🔥

Imaš tu fore još 1000 kcal da cepaš ugljene hidrate, meni se pored belog mesa svodi ostatak na popunjavanje kafama koje pijem u 300ml mleka sa dve kasicice meda, to je lagani obrok :haha:

I to je za tvoju težinu i visinu 2400kcal ozbiljan cut, možeš i 3000 da cepaš 😄

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...