Jump to content

Izbori


Talvi

Izbori 2023.  

35 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mislim da vec sad ima skoro samo Roma koliko i Srba, da ne racunamo ostale manjine .... doduse, Romi su uvek bili odani gradjani, tako da ce se oni izjasnjavati da su Srbi, pa ima nade da cemo opstati i duze.... Mi smo sizofren narod, vecinski smo rusofili a volimo sve sa zapada, i to uglavnom ono najgore .... kao sto nam je i politika takva, ocemo u EU a necemo u NATO i da se odreknemo Kosova, da uvedemo sankcije Rusiji .... zene u fazonu "seks i grad", muskarci kilavi i nesigurni uz svu bedu to je to .... I tako i decu vaspitavamo ... Kod nas se mladi oblace bolje nego na zapadu i deca nose bolje telefone nego ona na zapadu ..... Ja se secam jos devedesetih kad sam izbegao u Srbiju, ovde se klinci takmicili ko ima bolje patike, neke tamo NIke dvojke, trojke, picke materine ... Klinci nosili patike od 100-200 evra a roditelji imali toliku platu, nidje veze ... nas kad ode u Nemacku odmah uzme auto na kredit, najcesce neku bembaru, pa posle spaja kraj sa krajem do kraja meseca ... mnogo smo moralno posrnuli, to se vidi i po tome sto su se rijalitiji tako dobro primili kod nas, ne da su se primili nego je to sve dignuto na jedan visi nivo .... Da ne pricamo da smo mi narod koji najmanje drzi do svoje tradicije i kulture, i najmanje smo slozni i hocemo da pomognemo jedni drugima. U tom inostranstvu npr. Albanci svi vuku jedni druge i drze se zajedno, a mi svako za sebe. Zato smo tako i prosli. 

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

46 minutes ago, Srbin Hamza said:

predugo

 

39 minutes ago, LoveHateLove said:

50 maksimala

250 godina da se rodi poslednji Srbin. Tako statistike kazu, ali posto se nas trend opadanja ubrzava mozda bude i dosta pre. Moja bivsa za dve godine rodila dva para blizanaca. Dobro je sto sam je sutnuo. Sada bih se zlopatio sa buljukom. Imam jedno i mozda sklepam jos jedno. Jedan moj potomak vredi za deset siptara u ratu.

Edited by HEFEST
tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada pogledam samo oko sebe i obratim paznju koliko ljudi koji nisu ni blizu braka i dece, a do sada su unucice mogli da imaju. Broj je zapanjujuci. Ovaj sistem skolstva nas je dosta upropastio takodje. Dok zavrse skole postanu dede i babe. U najplodnijim danima oni uce betonske konstrukcije i picke materine.

Decenijama pricam koliko smo postali klasicne picketine kao narod. Muskarci kada je rat beze u kukuruze i kao Rusi drugorusijanci beze preko grane, zene nece da radjaju, samo o sminci i noktima pricaju, glave suplje i jednima i drugima. Nekada je bilo on da brani, ona da radja. Narodi kod kojih je i dalje tako ce nas preplaviti. Svako dalje palamudjenje oko toga je za one koji nemaju mozga. 

 

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Suštinu ste već pomenuli, lažni sjaj koji isijava s TV-a i društvenih mreža, mentalitet „da selo vidi“, narod suštinski nepismen uprkos nikad većoj dostupnosti udžbenika i izvora podataka.

Mali smo pa zavidimo većima od sebe, s podozrenjem gledamo na manje i slabije od nas, iz istorije priznajemo samo ono što nama odgovara. Takvi su svi Balkanci, manje-više.

Osim direktne intervencije na DNK nizu, ne vidim rešenje. Za sve ostalo smo zakasnili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, HEFEST said:

 

250 godina da se rodi poslednji Srbin. Tako statistike kazu, ali posto se nas trend opadanja ubrzava mozda bude i dosta pre. Moja bivsa za dve godine rodila dva para blizanaca. Dobro je sto sam je sutnuo. Sada bih se zlopatio sa buljukom. Imam jedno i mozda sklepam jos jedno. Jedan moj potomak vredi za deset siptara u ratu.

Četvoro dece je za tebe buljuk a pričate da žene neće da rađaju? 🤦‍♀️

54 minutes ago, LoveHateLove said:

To da, ali za 50 godina necemo vise biti vecina u Srbiji, garantovano.

U mojoj ulici vise od polovine muskaraca nije ozenjeno, svi 35-45 godina.

To su takve generacije od 75-85 recimo, ima ih dosta, ali ovi mlađi se žene 😁

Iz moje osnovne škole jedina sam od ženskih koja nema dete, a imam 27 godina 😁 u srednjoj malo manje, ali ima ih desetak u braku

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne shvatas poentu. Previse dece za samo dve godine. Da sam mladac kao ti pa da mi lakse padne. 4 bebe za 8 godina pa da razgovaramo. Ko je imao decu shvatice. Pogotovo ako mu se dete kao meni rodilo na Noc Vestica(zasto nisam iznenadjen uopste?) i prve dve godine vristalo po celu noc toliko da je budilo 6 kuca uz i niz ulicu. ☺️

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generacijski problem postoji, kao što Antikristina primećuje, ali kao posledica drastičnih i naglih društvenih promena početkom 1990-ih. Ljudi su bili zatečeni, iako se odavno znalo šta spremaju ekstremisti sa svih strana. Zapad zabiberio čorbu i eto nama današnjeg Balkana.

A taj, možemo reći, kult suživota dve-tri generacije pod istim krovom još uvek je snažno prisutan. Nismo usamljeni u tome kao narod/podneblje, ali to vrši veliki uticaj na stasavanje mladih, nezavisnih ljudi. Mnoge to sprečava da osnuju porodicu, snajka neće sa svekrvom, zet sa tastom i sl. A zarađuju tek da prežive, od kredita za kuće/stanove ni govora. Kad to nedostaje, nemaš zdravu osnovu za brak.

Veoma ozbiljna tema, treba tu mnogo truda uložiti u najmanje desetak naraštaja da bi stvari krenule nabolje. Od kućnog vaspitanja, potpune revizije školstva, do svega ostalog.

Ovo prvo je teret koji vučemo vekovima i naš najveći problem.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

37 minutes ago, HEFEST said:

Ne shvatas poentu. Previse dece za samo dve godine. Da sam mladac kao ti pa da mi lakse padne. 4 bebe za 8 godina pa da razgovaramo. Ko je imao decu shvatice. Pogotovo ako mu se dete kao meni rodilo na Noc Vestica(zasto nisam iznenadjen uopste?) i prve dve godine vristalo po celu noc toliko da je budilo 6 kuca uz i niz ulicu. ☺️

Ali u stvari shvatam

Blizanci se rađaju carskim rezom, makar kod nas, a svaki lekar će ti reći da se treći ne preporučuje, znači to je što je... Teško je na početku ali je rešila rađanje u dve godine i izaći će odjednom iz tog bebećeg perioda 😁

Neko teže podigne decu u rasponu od deset godina jer se odviknu, a i ostari se

Ja da mogu da biram rodila bih za godinu-dve blizance (muško i žensko), a dve do tri godine posle toga još jednu ćeru, ali kad ne može da se naruči 😁

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, Antikristina said:

Iz moje osnovne škole jedina sam od ženskih koja nema dete, a imam 27 godina 😁 u srednjoj malo manje, ali ima ih desetak u braku

ne znam je li to uobičajeno, ali deluje da je generacija 1980s prosto stradala u ratu. Mentalno, ne fizički. Ili prosto ne vide rešenje u deci. Generacija 1990s je i religioznija i konzervativnija.

Mada, u 21. veku se ne broji baš sve veličinom populacije, već da to dete bude kvalitetno, zdravo, obrazovano itd

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je sjebaniji i zbog čega?

90-e instagram generacije su, uglavnom, opšta kanalizacija civilizacije...

To sve nepismeno, nerazumno i razmaženo...  90 %

Osobama rođenim 80-ih roditelji nisu krali gde i šta su stigli kao ovim debilčićima... Ni približno... Ni približno...

Sorbonska kultura i izuzetan nivo je osamdesetica naspram devedesetice, pogledajte istini u oči, na kurac vas nabijem...

  • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

10 minutes ago, vudun said:

Osobama rođenim 80-ih roditelji nisu krali gde i šta su stigli kao ovim debilčićima

sem što su tada najviše krali. Pa šta je imalo da se pokrade posle devedesetih?

Ne pričam ja o tome ko je veći debil, ko je razmaženiji itd

šta je sad neko genije ako je dobio decu

samo mislim generalno da generacija 1990s nije imala jedan traumatičan prekid, i taj prekid im nije trajao 10+ godina

oni nemaju pre i posle, nisu čekali red za mleko, u najgorem periodu nisu se ni rodili

ako ćemo da ih kritikujemo oni jesu insta, skoro su i decu rodili da bi ih obukli i slikali. Šišaju ih ko kerove za insta

ali oni su takvi savršeni za ovo društvo, šta mi radimo, čitamo dostojevskog

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, Srbin Hamza said:

sem što su tada najviše krali. Pa šta je imalo da se pokrade posle devedesetih?

Krali ratni profiteri i šverceri, a takvih je bilo jako malo...

Samo odabrani, što se kaže, heh...

Od udbe odabrani... namerno malim slovima...

Zadnjih dvadesetak godina svaka slinava šuša misli da je Hajle Selasije izliven u bronzi...

Partokratija pojela Srbaljiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 minutes ago, vudun said:

Zadnjih dvadesetak godina svaka slinava šuša misli da je Hajle Selasije izliven u bronzi...

ma to je jasno

eo ti primera

1990s Veljko Ražnatović - kreten svecke klase, ali osnovao porodicu

1980s Igor Kojić - oženio se Severinom, razveo, nema dece. Ni sestra mu nije ništa bolja.

između im dođe Darko Lazić 1991. godište, mada ja bih ga ladno računao u 1990s

ovaj Kojić nesretnik možda je inteligentniji i bolji čovek od ove dvojice, ali pričamo čisto o populaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 hours ago, Srbin Hamza said:

samo mislim generalno da generacija 1990s nije imala jedan traumatičan prekid, i taj prekid im nije trajao 10+ godina

oni nemaju pre i posle, nisu čekali red za mleko, u najgorem periodu nisu se ni rodili

Znaci po tebi je 99 procenata ljudi u ljudskoj istoriji osteceno jer se toliko vode ratovi. Ratovi celice ljude i od picketina pravi muskarce ili invalide. Previse mira u staroj Jugoslaviji je od nas napravilo pedercice koji samo svoje dupe gledaju pa cak vise ni decu ne zele. 

Novije generacije su religioznije i konzervativnije zato sto su im mozgovi prilicno neoptereceni informacijama i znanjem i izmedju usiju duva promaja. Nove generacije ne znaju ni da se obuku kada je hladno vreme i mraz. Devojke nose trenerke do pola lista bez carapa, a posle ce da kukaju kako ne mogu da imaju decu i ici ce kod ludog Nevena tj. igumana Dimitrija u Tumane da ih poprska svetom vodicom preko mindze.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 hours ago, HEFEST said:

Znaci po tebi je 99 procenata ljudi u ljudskoj istoriji osteceno jer se toliko vode ratovi. Ratovi celice ljude i od picketina pravi muskarce ili invalide.

čini ti se. Kropotkin je govorio da se posledice rata osećaju 35 godina nakon rata. Po tome se 1980. tek osetio Drugi svetski rat. Ameri brinu zbog par ptsd-a a na Balkanu milioni prošli Golgotu

u Srbiji uopšte ne razmišljaju o tome kroz šta je narod prošao 1912-2000 i misle da se sve može preživeti. Vidim kako može. Svaki dan gledam kako može. Srbija nije istrošena nacija 1990-tih, ona je istrošena pre toga


čak i ako misliš da svi gledaju sopstveno dupe moraš da se zapitaš i zašto je tako. U ratu možeš da naučiš 2 stvari: ili da postoje vrhunska ljudska bića koja pomažu jedni drugima u nevolji ili da su ljudi govna. Srbi su u ratovima retko bili prvo i tako zadnjih stotinjak godina.

Ratovi oštećuju narode apsolutno. Tamo gde ih nije bilo su najprosperitetnije nacije.

3 hours ago, HEFEST said:

Novije generacije su religioznije i konzervativnije zato sto su im mozgovi prilicno neoptereceni informacijama i znanjem i izmedju usiju duva promaja

pa možda, samo to je sasvim očekivano. Znaš kako pričaju šta je bilo u dolini Rajne posle kuge. Žene su otišle da žive same, da se bave same sa sobom, astrologija neka, tarot, ali generalno odjebale sve svoje dužnosti u društvu i nisu htele da se udaju, rađaju decu i bilo šta drugo. I muškarci i sama vlast odredili da ona žena koja bleji na obali reke i baca tarot je veštica. Ili spaljuj ili rađaj.

Ono što to pokazuje je da u kriznim vremenima ljudi apsolutno ne vide smisao u produžavanju vrste, porodici, deci, za koji kurac i gde će ta deca da žive, kakve živote im spremaš uopšte? Mislim da je legitimno postaviti to pitanje danas, i ne samo u Srbiji. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...