Jump to content

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Svirka je bila fenomenalna, mogao bih da ih gledam jednom mesecno. Setlista savrsena. Pre njih je bio Voyager, setlista mi se nije dopala (doduse ja sam fan od pre nedelju dana ali mi je Ghost Mile vrhunski album i samo jedna pesma bila sa njega)/

Merch je bio mrnjau, pazario sam prvi i poslednji album, kao i Monsters EP (po prvi put na vinilu). 

 

spacer.png

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 minutes ago, 23/16 said:

Kako pevac zvuci uzivo? Gledao sam nekoliko snimaka, deluje mi da se prilicno muci.

Pravi strahovite grimase dok peva, kao da ima zatvor, ali peva ki grlica. 😄

9 minutes ago, 23/16 said:

Kako pevac zvuci uzivo? Gledao sam nekoliko snimaka, deluje mi da se prilicno muci.

Pravi strahovite grimase dok peva, kao da ima zatvor, ali peva ki grlica. 😄 Imam par snimaka, videcu da okacim pa da stavim na forum kasnije

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako da napisem utiske sa koncerta.

Four Stroke Baron sam preskocio. Iako mi je njihova muzika zanimljiva, onaj vokal nikako ne mogu da svarim.

5-10 minuta pre nego sto ce Voyager poceti nastup, skoro nikoga nije bilo u sali. Vec sam mislio da ce Madjari po prvi put razocarati (obicno je a38 prepun), ali je srecom masa krenula da pristize. 

Voyager je imao odlican nastup. Ne mogu da kazem da sam ogroman fan (na svakom albumu mi se svidja po 2-3 pesme), ali mi je drago sto sam ih cuo uzivo. Sviraju i pevaju skoro kao na albumima, a iznenadilo me je sto basista bas dosta peva (skoro sve visoke deonice). Falile su neke pesme, ali i ovih 8 je fino zagrejalo masu. Ne secam se kada sam poslednji put bio na koncertu gde je bilo toliko ocigledno da je bendu jako drago sto nastupa. Nasmejani tokom citave svirke, a kasnije je i pevac sisao do mercha i pricao sa fanovima.

Vola mi je medju omiljenim "novijim" bendovima. Zbog ove teme sam nabavio Inmazes koji me je toliko odusevio da sam cak i majicu narucio (sto skoro nikada ne radim). Applause mi se jako svideo, a i potrefilo se da je to prvi album koji sam krenuo da slusam posle smrti caleta. Witness je dobar album, ali sam ocekivao vise i bio sam uveren da nece bend podici na visi nivo (sto je izgleda bila greska). Izvinjavam se na privatizaciji etra, post bi trebalo da bude o koncertu, a ne o tome koliko volim ovaj bend.

Krenuli su sa 24 Light-Years i vec od prvih tonova je postalo jasno da publika prati bend. Dosta ljudi je pevalo, a cini mi se da se i pevac malo iznenadio, pa nas je cak i pustio da sami otpevamo deo pesme. Gledao sam na yt snimak sa nastupa od pre 3 godine i masa ni izbliza nije bila ziva kao sada.

Bend je odlicno uvezban, sve zvuci kako bi trebalo, mada mi se cinilo da je Voyager imao za nijansu cistiji zvuk (devojka koja je bila pored mene se ne slaze). Vokal je bio korektan - ni blizu kako zvuci na albumima, ali dovoljno dobar da ne pokvari utisak (osim na Napalmu, tu se bas mucio).

Vilson je pricao kako je setlist.fm "pokvario" dozivljaj odlaska na koncerte i slozio bih se sa tim, ali sam nazalost previse slab i skoro uvek pogledam sta ce bend svirati. Sve je islo po planu, dok nije krenuo Your Mind Is a Helpless Dreamer. Obozavam tu pesmu i jako mi je drago sto su je odsvirali. Posle svirke mi je basista rekao da je ovo prvi put na turneji da je sviraju. 

Merch je bio dobar, ali prilicno skup. Uzeo sam majicu koja je bila 30e...jbg, ipak sam fan.

Nisam mnogo snimao, ali evo nesto kratko, cisto da docara atmosferu:

 

Edited by 23/16
  • Like 2
  • Upvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...