Jump to content

Recommended Posts

jebem sebi mater, obrisao sam post.

 

@haos

 

Mozda ti se InMazes svidi. isti je kvalitet svirki i pesama, samo ima vise djent riffova i tvrdji je generalno. Ali ako ne volis klavijature, mozda nemas sta da trazis.

 

Meni su oni zato i jedini djent bend koji gotivim. Jer imaju to nesto u vokalima i klavijaturama sto niko od amerikanaca i britanaca nema. To sto se ocigledno loze na bendove kao sto su Dredg, Mew i Elbow mi je najveci plus, jer zbog toga i ne zvuce uopste kao Periphery, Monuments, Tesseract i sva ta dosadna bratija.

 

Mada meni ima dosta mracnih pesama ovde, iako nisu tvrde. A i tematika albuma je generalno mracna, i tu me dosta podsete na Elbow, bend koji moze da peva o pokojnim ortacima a da pesma zvuci onako hopeful i positivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vokali svakako ne liče, al ovi i dalje prevashodno djentaju pa sve ostalo dolazi na drugo mesto, imaju neki pattern: ambient electro strofe + veliki refren + djent rif, baš Tesseract fazon iz poslednjih par godina, ne naravno skroz copy cat ali tako nešto. Prenabudženo je ovo da bih uporedio sa Dredg kao glavnim uticajem, ima ga svakako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam skapirao da je iako volim te riffove i lozim se na te riffove od kad sam cuo Chaosphere u srednjoj, sve vise sam u fazonu da mi najvise odgovara kad su ti djenty riffovi prisutni mozda 20-30 posto vremena, ono, samo kad treba da se zabode tako neki riff u kljucnom momentu, bas kao Vola i Caligula’s Horse.

 

Ja mislim da Tesseract nema nijedan krsten riff, samo taj stil furaju sa nekom atmosferom i melodijom preko. Koliko sam uspeo da preslusam, mozda i imaju nesto drugo ponekad.

 

Jeste da Periphery i Monuments sve vise ubacuju neke dobre, ne djenty riffove, ali su mi vokali, i scream i clean, potpuno insufferable kod oba benda.

 

Iako su me i djenty riffovi smorili tu i tamo na InMazes uvek je bio vajb da postoji pesma ispod i bez tih riffova i da je to sto rade preko (ili ispod) tih riffova mnogo zanimljivije od svih ostalih, bar meni.

 

A i picka sam za dominantne klavijature u metalu realno, to mi uvek mnogo odgovaralo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...