Jump to content

Kućni dæmoi, krševi i ostali raspadi


Kuvar

Recommended Posts

Fala brt

iskopah jedan mp3, ovo je malo starije, cuje se i po kvalitetu snimka jbg, uglavnom random rifovi (neki pristojni, neki totalno smece) sklopljeni bez mnogo smisla u nesto sto lici na pocetnu verziju neke pesme. Takodje nema bass, klavijature, vokale.. I jos Ezdrummer preseti :bigblue:

https://soundcloud.com/user-743819492/demo2

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala vam puno ljudi, bas mi je drago da vam se svidja s obzirom koliko sam se prenemagao da okacim. :redface:

 

sto se tice druge, trebalo bi uskoro da izbacimo drugar i ja jedan EP na taj fazon, odlazemo ga 100 godina... a nju cu skoro kompletno da remontujem jer nisam zadovoljan gomilom rifova, ali otom potom

 

sto se tice prve, verujem da cu do leta da imam gotovih nekoliko takvijeh pesama i furnucu to solo na yt, cisto za moju dusu

Share this post


Link to post
Share on other sites

@OBC: evo i ja da pohvalim :)

 

jedini problem koji imam sa demo1 je što imam osećaj kao da može da se razvije u tri pesme (eto ideje za neki EP :D). ono što bih ti savetovao je da samo malo poboljšaš djent tehniku, tj one delove glavnog rifa gde čvakaš po nuli, možda samo malo palm mutinga i ujednačenosti tona, ako me razumeš...

 

demo2 je isto interesantan, ali početak mi je ubedljivo najzanimljiviji, zvuči kao neki manje tehnički zahtevan revocation :)

 

sve u svemu, super, ima tu dosta dobrih ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala monci :)

 

@bradilko: imam ja godinama vec tih problema, nema sanse krstenu pesmu da napravim, na kraju gotovo uvek to traje oko 7,8 minuta i ima jedan, eventualno dva rifa/melodije koji se ponavljaju samo, ostalo :haha:

sto se tice glavnog rifa, jasno sve, tu bi svakako pao re-record, na dosta mesta sam odsvirao razlicito da imam uvid u to kako sta zvuci, negde ta 0 na prelazu pod palm mute, negde zvoni skroz, negde teram ovo ghost drljanje izmedju tonova.. dobro si primetio.

 

@chess: to mi je bas veliki minus, uvek me mrzelo da ucim da soliram, jos sam na granici da li da pocnem sad da vezbam, da li da izbacim solaze iz pesama ili da idem na Tom Morello i The Edge siguricu, opalim reverb i delay na max, bog da me vidi... :haha:

 

stej tjund bice uskoro jos zajebancija.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se bas svidja ovako osamsto riffova u jednoj stvari od 6-7-8 minuta. Kad bi od onog prvog napravio tri stvari onda bi te stvari verovatno bile dosta pojednostavljene.

 

Nije losa ni ideja za efekte na soloima. Sto se mene tice ume da bude mega zabavno. Ne samo delay i reverb nego i flanger, ring modulator, phaser, sve ^_^

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...

a dobro haha nisam mislio u vezi sa trajanjem, nego da recimo fali klavijatura, nešto ću da izbacim nešto da dodam od rifova itd.. al da, verovatno nema šanse da ja radim nešto kratko s ponavljanjima trenutno, možda u nekoj budućnosti al sad sam mlad i lud

 

bradilko slušam ovo kad dođem iz grada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...