Jump to content

Ljubav


PajatheTrut

Da li verujete u postojanje ljubavi na relaciji musko -zenskih emotivno-fizickih odnosa ?  

38 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ljudi se upuštaju u veze da bi zadovolji širok spektar potreba ,jelte. Tu spadaju fizička privlačnost ,seks ,osećaj pripadnosti ,finansijska sigurnost ,indikacija dobrog roditelja ,ugled ,flow (dakle ,osoba je interesantna ,vreme leti kad si sa njom). Milovanje ,poljuci ,zagrljaji čine da se luči dopamin i serotonin ,dakle vrlo dobre droge ,a sve što ljudi rade ,rade jer očekuju da se nadrogiraju na kraju.

Dakle ,razni su motivi ,a takođe nemaju sve osobe istu jačinu potreba.

Najveći uzrok disatisfakcije po meni je što ljudi ne razumeju svoje i tuđe potrebe,i kako da ih zadovolje na najbolji mogući način. Najteže je razumeti sujetu (koja proističe iz potrebe za ugledom) .

Kao što kaže Zen ,prioriteti mogu biti realni i umišljeni. Kad osoba shvati koji su umišljeni i svesno ih odbaci ,biće u mogućnosti da bolje zadovolji realne potrebe.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar nije ljubav bog? Ili bog ljubav?

 

Kako god. Za mene je redefinisanje ljubavi doslo s detetom. Nisam znala da moze toliko da se voli.

 

Ali da se vratimo na musko zenske odnose, ne kapiram da neko misli da ljubav ne postoji. Voleti je ljudski kao disati. Zavoleti osobu kompatibilnu na duze staze je ko dobitak na lotou.

 

Veza je ziva stvar i mora da se menja inace ne moze opstati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato sto su se navikli jedno na drugo

Drugar je u vezi sa devojkom sto godina, tipa od početka srednje ili čak pre i smorio se očigledno odavno, muva šta stigne i gde stigne

I dalje je sa njom, pretpostavljam da je to ta navika

Meni je to užas i ne znam kako neko može tako da živi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze lako, strah od gubljenja te neke sigurnosti je sam po sebi dovoljan razlog da ostane u toj ''vezi'', veruj mi.

A kada dodje taj trenutak da ostane bez te sigurnosti bice mu jebeno.

E sad koliko je to muvanje po strani moralno korektno to je druga stvar, nisam ni ja svetac te ne mogu suditi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko je prestati da zlostavljas sebe :haha:

Cuj, i cigarete isto tako, navika - odvika.

Bedni su mi ljudi koji imaju ona jadne izgovore, tipa, zbog dece.

Zivot ti je takav kakvog ga napravis. Ako ces da trosis svoje vrwme, tvoj izbor, ali trositi tudje vreme i hraniti zabludu je bas zlocin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi se (romantična) ljubav održala, mora uvek da ostane neka distanca i poštovanje između partnera. I da ih vežu zajednički dugoročni planovi.

Od ljubavi se očekuje dosta, i to je ok. Očekuje se da uvek ostane koliko-toliko sveža. Štono mačka reče, mora da se menja vremenom.

"Ljubav" ne može da preživi nikakvo suštinsko razočarenje u partnera, samo klinci veruju u to.

U krajnjoj liniji, ja nisam sa tobom zbog tebe nego zbog mene, jer je meni lepo s tobom.

To da se od ljubavi ne očekuje ništa... to su mladalački hormoni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ben li ga.

Muškarci i žene ne vole isto.

Većina muškaraca kad pomeneš ljubav, očekuje da ga žena voli kao keva. Požrtvovano i beskrajno. Žena kad vidi da muškarac to od nje očekuje se totalno oladi, jer takvu vrstu ljubavi rezerviše za potomstvo. Ona se pak zaljubi u ono kako muškarac čini da se ona oseća.

S druge strane, muškarci po prirodi imaju nagon da se jebu više nego što (realno) mogu. Tako da je i to bulja. Koliko god zaljubljen ako mu dovedeš novu jedinku spremnu za oplod donja glava počinje da razmišlja.

U tim romantičnim pričama najbolje prolaze likovi koje su keve tretirale kao partnere, a ne decu. Ranije shvate da su partner koji donosi neku vrednost, a ne da je na tronu nečijeg obožavanja.

I tako...

Edited by Vresište
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tim romantičnim pričama najbolje prolaze likovi koje su keve tretirale kao partnere, a ne decu. Ranije shvate da su partner koji donosi neku vrednost, a ne da je na tronu nečijeg obožavanja.

 

objasnio.

 

inace, ljubav je malo hemije u mozgu, samo ljudi vole od toga da prave dramu i romantizuju pricu... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najzdraviji?

Ne druže.

Ja sam rekao da u "romantici" bolje prolaze oni koji ne moraju se nadmeću ili poistovećuju sa ćaletom da bi raskrstili s Edipovim. Jer su svi edipovci ili elektre po difoltu.

Priča o zdravom i normalnom je bespredmetna in dis dej end ejdž.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...