Jump to content
Sign in to follow this  
bo88gdan

DC Cinematic Universe

Recommended Posts

Odgledah sinoc Justice League. Ovako.

KONACNO JEBENO URADILI FILM KAKO TREBA. Ko svadbarski kupus.

Red akcija

Red humor

Red prica

E sad, kako je pocinjao film, prvo sto mi je zaapalo za oko da je do jaja, je to sto su uradili neki kolorit i stil kao da je ceo film ispao iz stripa (sto i treba da bude jelte :)). Sve je bilo super do jedne scene sa valkirama u bitci nekoj (da ne spoilerujem previse), gde je animacija izgleda nadasve cudno. Nekako detinjasto odradjeno, previse ocigledno, kao iz crtaca. Ne znam sta da mislim o tome. Nekako su pozadine tih scena bile out of focus, bez detalja, kao neka ravan preko koje se bitka desavala. Karakteri su kao bili u fokusu, i trebalo je da ispadne wow efekat, ali je bilo meh.

Kako se film razvijao, kolor i atmosfera su se menjali, sto mi se opet dopalo. Dosta je uredjenije i nije toliko mracno kao prethodni filmovi. Nije vise toliko pokusaj Snydera da pravi artistic filmove, tako da je skroz fino ispalo. Skapirali su da moraju da smanje sa tamom i da uvedu ovaj fazon svadbarskog kupusa, gde ima svega. Cak mi se vise dopao ovaj film u odnosu na Thor: Ragnarok koji je napakovan humorom. Nekako mi vise lezi ovo, ima humora, ali ima i sranja i tame. Ozbiljnije je. Karakteri:

Batman - Za mene je Bale > svi ostali betmeni, tako da mi se nije dopalo brdo stvari u vezi sadasnjeg betmena. Najvise njegov jebeni podbradak. Fajtas ovamo likove na sve strane, skaces, ludujes, jebes kevu, mocan karakter u univerzumu, i opet imas jebeni podbradak kao da imas zenu, 3 deteta, radis od 9 do 5 i onda zavalis se u fotelju da cirkas pivo, dok gledas americki fudbal i slusas zenu kako se bije sa decom. Jebo takvog betmena.

Wonder Woman - Gal Gadot - standardno kao u Wonder Woman filmu, bukvalno se nista nije promenilo sto se nje tice.

Flash - prijatno iznenadjenje, odlicno ga je odglumio klinac, do jaja je i animiran Flash, njegov razvojni put u filmovima ce biti interesantan i cini mi se do jaja.

Cyborg - Kao sa Flash-om, iznenadjen sam prijatno, ocekivao sam da ispadne retardiran, ali skroz se ok uklopio u pricu. Side karakter, ali odradio je ok.

Aquaman - Jason Momoa je odradio aquaman-a vrhunski, tacno kako je u stripu lik predstavljen, fino se uklopio. Imao je dosta ulogu da popravi humor u filmu zajedno sa flash-om, i super je sto se mene tice.

I na kraju Superdude - odlicna gluma, relativno kratak screen time sto je razumljivo zbog settinga.

Ono sto mi se nije dopalo je to sto su ga nekako zbrzali, tj ceo film je konstantno bum tras, jedan karakter, drugi karakter, skupljamo pokemone po svetu, imate po 5 minuta da predstavite svakog lika i to je to. Flash, Cyborg i Aquaman su predstavljeni ko iz picke za 15 minuta. Morace to da poprave sa posebnim filmovima o njima.

Scene borbi su bile odlicne, realisticne, ima dosta smisla i fino animirane.

Stepenwolf je bio animiran cini mi se, samo mi nije predstavljen kao neko ko jebeno unistava svetove iz picke. Za tako nekog brutalnog negativca, predstavljen je relativno slabo. Ne znam zasto, ali takav utisak sam imao.

Overall je ovo najbolji DC film do sada, i cini mi se da je ekipa konacno skapirala mustru kako se rade superheroj filmove (tako sto su gledali Marvel naravno), samo da porade na animacijama i da to bude na nivou Marvela i mislim da ce sve biti okej. Ili da idu full strip fazon pa da bude jos vise artistic (ali mislim da je to losiji potez).

Sve u svemu, 8/10 sto se mene tice. Btw, gledao sam 2D verziju, vise me smaraju 3D filmovi, nista novo a smaraju me naocare da furam 2 sata na glavi.

• Downvote 1

Najbolji DC film do sada

svaka cast za ovo

zabavan i dirljiv

pun akcije

WW je toliko hot da topi platno

Aflek rastura kao Batman

Flesh je lud 100%

sve u svemu sjajno

• Upvote 1
  • Downvote 1

Film je mogao slobodno da bude i animiran jer je ceo urađen kao crtać. Osim toga je svakako bolji od katastrofe zvane BvS, a samim tim i od najgoreg filma u istoriji blokbastera, Man of Steel.

Međutim, ceo DC universe izgleda sve više i više kao bleda kopija Marvela.

Inače, ume li neko da mi objasni svrhu Aquamana u ovom scenariju? Pošto je lik bio bez kontakta sa vodom 95% vremena, pa ono.