Jump to content

2016.10.05. *Dom omladine, Beograd* Moonspell, Phantasmagoria, Eleine, The Foreshadowing


Talvi

Recommended Posts

odabir pesama i prošaranost liste

 

To bi mogla biti zamjerka da su "iz čista mira" svirali ovakvu listu, ali znalo se da slave 20 godina Irreligiousa i da će u ime starih vremena naglasak biti na prva dva albuma (u to ime i onaj vintage show), što je i Fernando nekoliko puta pominjao na koncertu, kao i naravno na novom albumu koji promovišu. To je koncept kakav su stotine bendova do sada radile, ništa neobično i u tom smislu to je ok.

 

Naravno da sam i ja lagano mogao bez npr Vampirie, Ataegine ili Mephista, a da dobijemo nešto sa Sin/Pecado ili Omega White, ali jbg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi mogla biti zamjerka da su "iz čista mira" svirali ovakvu listu, ali znalo se da slave 20 godina Irreligiousa i da će u ime starih vremena naglasak biti na prva dva albuma (u to ime i onaj vintage show), što je i Fernando nekoliko puta pominjao na koncertu, kao i naravno na novom albumu koji promovišu. To je koncept kakav su stotine bendova do sada radile, ništa neobično i u tom smislu to je ok.

 

Naravno da sam i ja lagano mogao bez npr Vampirie, Ataegine ili Mephista, a da dobijemo nešto sa Sin/Pecado ili Omega White, ali jbg.

Ono što propuštaš (osim ako ja nisam u toku) je to da su te pesme standardne na njihovim svirkama. ;) Nisu one loše, nego ako će da slave, daj, recimo, "A Poisoned Gift" i "Herr Spiegelmann", malo ga začini. :) Pre su vukli "Abysmo" kao standard liste, sad se setih.

 

Sasvim je moguće da su mi postavili visoke kriterijume kada sam ih prvi i drugi put video, i to pričam bez trunke nostalgije.

 

Meni se svidelo kada je pre par godina koncert poceo sa From lowering skies.

To je bila setlista...

 

Naša nije upisana, ali ovo je to.

http://www.setlist.fm/setlist/moonspell/2007/rainbow-club-milan-italy-3bd76000.html

 

+ "Abysmo" + "Magdalene", a mislim da je bilo nešto i sa The Butterfly Effect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh pre neki dan da bih lagano dao 5000 kinti da odsviraju ceo The Antidote, ali sa svim slojevima, pa neka ova dvojica drljaju gitare, a većina klavijatura da ide sa matrice kao u periodu Memorial-a. Na kraju, isto važi i za prva dva albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se svidelo kada je pre par godina koncert poceo sa From lowering skies.

 

Uff da, vrhunski opener!

 

Nisu one loše, nego ako će da slave, daj, recimo, "A Poisoned Gift" i "Herr Spiegelmann", malo ga začini.

 

To si u pravu.

 

Rekoh pre neki dan da bih lagano dao 5000 kinti da odsviraju ceo The Antidote

 

:da:

Najbolji post-Sin/Pecado Moonspell.

 

+ "Abysmo" + "Magdalene"

 

Jesi siguran da je bila Magdalene tada, meni se čini da je jedino Abysmo bio sa Sin/Pecado?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi sto sam propustio prva dva benda, ali nisam mogao doci ranije zbog posla. The Foreshadowing mi bio solidan za zagrijavanje uz pivo. Zvuk im je bas bio preglasan i los, pa mi je to dosta pokvarilo utisak.

Sto se tice Moonspella, posve druga prica. Em im je ozvucenje bilo mnogo bolje nastimano, em su najvise svirali stvari sa meni odlicnog proslogodisnjeg albuma, kao i sa Irreligiousa, sto je meni, kao ispodprosjecnom postovaocu ovog benda bilo sasvim dovoljno za dobar ugodjaj. Drago mi je sto su odsvirali "The Last of Us", meni omiljenu sa Extinct albuma. Tek sam nakon koncerta malo proguglao i skontao da je ona vesela numera koju su odsvirali pred kraj zapravo bonus sa Wolfheart albuma. Na verziji tog albuma, koju imam uskladistenu negdje u dubinama mog HDD diska, nema te bonus pjesme. :D

Ocekivao sam da ce doci malo vise ljudi, mada opet na kraju sala nije djelovala prazno, kakva je bila dok je svirao The Foreshadowing.

Sve u svemu, bilo je kul i zadovoljavajuce.

Sto bi rekao jedan moj drug, jednom davno u KST-u - Jebo ti alma mater!!!

 

odlična koledžica

 

Meni ove koledz jakne uopste ne idu uz ovakve mracne bendove. Koledz jakna mi ide uz HC, death, thrash, nu metal i tako neki moderniji pravac, znaci taj neki urban street fazon.

Mislim, ne nosim ove jakne uopste, ali mi nekako... "kulturoloski" ne idu uz ovakve bendove. :)

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abysmo je bio a Magdalene mislim da nisu ni jednom svirali u Srbiji.

 

bila Magdalene. ako me secanje sluzi, upravo nakon Abysmo.

 

u sustini, slazem se s Lou-om. neke kockice se sinoc jednostavno nisu sklopile.

sto se same svirke tice, nema tu mesta za neke posebne zamerke. fluidno, precizno, uigrano; onako kako su nas i navikli.

nisam bogzna kako osetljiv na navodni tezgaroski aspekt koji neki pominju, pa me nije narocito ni tangirao. dajes se u pesmi? dovoljno. zivo mi se jebe za to kako ces je najaviti.

 

moj problem sa sinocnjim nastupom je nesto drugacije i, bojim se, krajnje subjektivne prirode.

malo se omatorilo od kad su prethodno nastupali ovde. neke stare pesme mi jednostavno pocinju ostavljati utisak dobrog proizvoda koji se pohab'o od neumerene upotrebe, dok nove dolaze sa neodgovarajucim brojem te sluze samo kao nedostojna zamena. nije bilo one njihove prepoznatljive romanticne note koja ti drzi teziste, niti isto tako prepoznatljivog naboja koji te iz njega izbaci. svaki nagovestaj neceg slicnog zavrsavao se neprijatnim utiskom "vec vidjenog".

 

malo sarenija lepeza pesama bi bez sumnje popravila stvari, ali ostaje pitanje u kojoj meri bi to ovaj nastup priblizilo onim od pre nekoliko godina.

sve u svemu, nije mi zao sto sam dosao na koncert, al' mi, nazalost, ne bi bilo zao ni da nisam.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

neke stare pesme mi jednostavno pocinju ostavljati utisak dobrog proizvoda koji se pohab'o od neumerene upotrebe

To je to, odlično rečeno. Na žalost, je li.

 

Zaboravih da pohvalim Rikarda za prateće vokale. Ranije je ubacivao poneki vrisak gde ima poklapanja sa Fernandovim deonicama, a sa godinama je stigao do solidnih pratećih vokala, toliko dobrih da je u refrenu neke od pesama sa Extinct zvučao bolje od Fernanda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...