Jump to content

Sorcerer


Runner

Recommended Posts

  • 1 month later...

Bez greske ovaj Sorcerer EP, tri nove pesme se skroz logicno nastavljaju na album koji sam bas zavoleo otkad je izasao, a tu je i akusticna verzija hita Prayers for a king da zatvori na lep nacin. Zanimljivo da su se u par dana pojavili Candlemass i Sorcerer EP izdanja, i ovaj put su ucenici nadmasili ucitelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...
  • 5 weeks later...

Meni ovaj novi album u generalnom utisku ipak malo slabiji od prvenca, ali sa druge strane među boljim izdanjima iz ove godine. Nekako imam osjećaj da je primjetno više heavy orijentisan u odnosu na svog prethodnika, pa je možda tu negdje malo umanjena doom atmosfera. Shodno tome, taj neki feeling poznog Black Sabbatha s kraja 80-ih i iz Tony Martin ere mi je ovdje drastično pojačan. Imao sam taj osjećaj i na prvom albumu, ponajviše zbog vokala, a dok slušam ovaj album to osjećanje mi je mnogo izraženije. Albumom i dalje vlada moćna epska atmosfera, a naslovna numera je prava himna! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

ima ga na torentima ko voli. 

bas sam ovih dana slusao prosli intenzivnije i skapirao da ce tesko biti bolji od njega i mislim da sam u pravu za sad. 

nije novi los nikako nego je svakako manje hitican od proslog. cak i ove skroz kul pesme sto su izasle prvo, The Hammer of Witches, Dance with the Devil, su dobre ali ne na nivou proslog albuma. Mislim da generalno neke pesme traju duze nego sto bi trebale, to mi je glavni utisak za sad. 

Ova sa baticom iz Candlemassa malo davi, ima i jos jedna polu balada koja je bas nekako Yngwie sto se tice harmonije i pevanja, Condemned, onaj je dobra ali bi isto mogla da se skrati. 

Slican utisak kao Caligula's Horse, kvalitetan materijal, ali nista novo i mozda malo losije pesme generalno.

Andy idalje glas iz raja ali mislim da je malo ogranicen u kontektsu ovih doom riffova, cesto imam utisak kao da je vec otpevao slicno nesto.  

Slusace se jos ali mislim da nece uspeti da prejebe prosli, koji je nekako domet tog Candlemass meets Headless Cross stila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je i ovaj pun pogodak, slazem se da bih dao prednost malo Fire Kingu zbog monumentalnih refrena ali nije ni da ovaj zaostaje mnogo u tom segmentu.

Lepo si primetio taj Yngwie uticaj, meni se to bas dojmi jer sam uvek voleo gitarske melodije kod njih i smatram da treba jos da bace akcenat tu, i Deliverance mi se svidja, otprilike su mi ti baladniji momenti bas zarazni a s druge strane su ubacili i pokoji growl tu i tamo. Taman su za malko promesali da se skroz ne ponove i budu i dalje zanimljivi.

Bas dosta slusam, sve u svemu jeste Fire King najbolji ali sva tri su mi tu negde, i sva tri bas volim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...