Jump to content

2016.10.08. *Božidarac, Beograd* Negură Bunget, Ossific


Recommended Posts

Uglavnom ste sve rekli.

 

Poseta tugica. Vole bih tipa da kazem, e pročuće se medj ljudima da su dobar bend pa možda sledeći put bude više ljudi. Ali sa tim da im je ovo 5i put u Srbiji, i sada su na turneji gde uglavnom sviraju njihov najbolji album, ovo je shvatam vrhunac posete u Srbiji.

Meni je zvuk bio loš, mnogo muljav. Svaki put kada je neko layrovanje zvuka da li tipa distorzija i klin, ili distorzija i oni semplovi, distorzija bi pojela sve detalje i ostale stvari bi bile zatrpane. Zato su mi najbolji trenuci bili kada nema puno distorzije i naravno najbolji trenutak večeri sa Norilor. Oni su čini mi se davali sve od sebe, čak sam bio prezadovoljan sa pevanjem na Hora Soarelui baš se uživeo pevač. Većina setliste je bio OM, tako da strava. Tipa meni se čini da su tipa samo svirali dve sa nove, ali Voivod mi kaže tri, ali svakako ne puno od albuma koji im je tek izašao i treba da ga promovišu.

 

Na samom početku koncerta, baš su mi loše zvučali na prve dve pesme. Posle toga zvuk se definitivno malo poboljšao i kako je odmicao koncert zvuk je postojao sve bolji. Ali sa one prve dve sam baš bio razmišljao kolko će kritično ovo biti. Kul mi je i ono sa projektorom što su radili, ima neka scena kada dolazi onaj lik sa krunom i onako ko senka na bini je sve veći i veći. Jedan od minusa mi je u tome što bi voleo da su više forsirali one folk instrumente, a manje semplove.

 

Sve u svemu imali su neki trenuci koji su mi mogli biti mnogo bolji da je zvuk bio bolji u Božidarcu i trenuci kada je koncert bio pravo uzvišenje. Blekerski delovi nastupa su mi bilo mnogo dobri pogotovo kada počnu silovito da sviraju i Negru legne na onu duplu pedalu.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chessu i azalu ako se ne sviđa što je publika pasivna, trebalo je da ulete njih dvojica napred da naprave šutku :P

 

I šta fali za Ossific što su 'razbacani', što moraju članovi da budu obučeni u dresove, tj. svi da nose iste kapuljače i kožne jakne na primer? :D

Basista Mrla, ovi ostali ne mrlaju, bože moj.

 

Negura, nakon inicijalnog razočarenja što ih je samo četvorica na bini (jeb'te se arhive),

 

Falio je brt Petrica.

 

http://www.metal-arc...onuţescu/491016

 

491016_artist.jpg

Edited by Demon Seed
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

aj sto je stvarno otuzno sto je bilo 60-70 ljudi subotom na koncertu, nego sto je i publika bas sranje

 

pozdrav za yumetal kliku, iliti 40% celokupne publike :haha:

 

Izvini što sam ti malo iskasapio post, ali problem je više nego očigledan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

najjači momenat:

 

- "How many of you have bought our previous album [Tau]?"

 

*dvoje ljudi diže ruku*

 

- "Did you like it?"

 

*tišina*

 

Ја сам један од то двоје. Реално бедак тренутак.

 

Први пут сам био у Божидарцу и очекивао сам катастрофалан звук, али су изгледа успели да извуку максимум. Ствари са "ОМ" су врхунац вечери, стварно су их добро одсвирали као и све остале песме. "ЗИ" је много мрачнији, блекерскији од "ТАУ" и дефинитивно Негура много боље звучи уживо него на носачима звука.

 

Што се тиче Осифика, ништа посебно, осим последње песме која је била добра.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta je čudno, kad su dolazile dve trećine Negure, bilo je duplo više publike nego sad kad svira jedna trećina. Prosta matematika.

 

Ali sreća pa sad mogu da kažem da sam gledao celu Neguru, doduše iz delova. Negru kida kako svira, nisam nikad ranije obraćao toliko pažnje pojedinačno na instrumente i sviračko umeće dok sam slušao albume (što je plus, uglavnom se savršeno stope). Posebno mi se sviđa šta radi čineli, mogao bi da održi neki čas bubnjaru Mgle :obrv:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lunarko jesi nosio svoju kultnu Negura majicu? ;)

 

 

Ta majica je nasledje jednog vremena, tako da ide sa jednog na drugog i uči o blagodatima Negure Bunget. Poslednji put je vidjena kod jedne Makedonke pre 2-3 godine. :D

 

Inače svaka čast Divljem Tigru sa ona dva kupljena artbooka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta majica je nasledje jednog vremena, tako da ide sa jednog na drugog i uči o blagodatima Negure Bunget. Poslednji put je vidjena kod jedne Makedonke pre 2-3 godine. :D

 

Inače svaka čast Divljem Tigru sa ona dva kupljena artbooka.

Нисам могао да издржим и морао сам да их узмем. Заиста вреде 9000 динара.

Мало је фалило да узмем и ОМ у оној кутији али нисам имао више лове код себе. Можда га купим преко сајта, видех и једну занимљиву мајицу са јеленом.

Ретко који бенд има овако занимљива издања: Артбук, дрвена кутија...

Што се тиче концерта мени је био супер, само је штета што није бенд у пуном саставу.

Ову групу сам почео да слушам релативно скоро има можда месец дана, и још увек откривам песме. Тек сам стигао од ОМ Албума.

Мени није толико сметао мали број људи, мада у оној сали делује сабласно и јесте мало глупо.

Било ми је жао гитаристе Адија, када је питао да ли неко има Тау и да ли га воле, као и онда на почетку када је рекао "Хајде људи, нови албум".

Цена карте је била смешна, срамота је што није било барем 150 људи.

ПС

Да ли неко зна колико они публике имају иначе на својим концертима?

Edited by Divlji Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...