Jump to content

2016.10.08. *Božidarac, Beograd* Negură Bunget, Ossific


Recommended Posts

Delovi Vazduha se nalaze u II, samo bolje isporducirani i masterizovani. Ali kao cela pesma samo kao spot na disku, ili kao 5a pesma ako se kupuje rimaster od 2007e pa na ovamo. Ja imam takvu varijantu skinutu i uvek taj N crugu slusam na taj nacin. To je ista fora i sa Inarborat Kosmos, gde se taj ceo EP nalazi unutar OMa, samo mnogo bolje odradjeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odličan koncert, bend je propisno pokidao, ako zanemarimo da je zbog malog broja članova na stejdžu (4) dosta toga išlo sa relativno tihe matrice. Mogli su i malo više da prošaraju materijal, s obzirom da oglašavaju ovu turneju kao Anniversary Tour, ali makar je OM ispoštovan, uz pesme koje kao da sam ja birao - Tesarul de Lumini (koju inače retko sviraju uživo), Cunoasterea Tacuta, Norilor (brutalno dobra izvedba) i moj skriveni favorit Hora Soarelui. Kvalitet zvuka iznad svih očekivanja za Božidarac.

 

Predgrupa Ossific simpatičnog zvuka, ali veoma čudnog imidža, kao da su skupili četiri osobe iz četiri potpuno različita benda. Tačno vidiš ko se pali na Mglu, ko na Alcest, a ko na CoF. Međutim, imaju potencijala, nadam se da će izbaciti neki album uskoro.

 

Ono što baca senku na ceo događaj je slaba poseta (po mojoj proceni ne više od 50-60 ljudi), što je u većem prostoru poput Božidarca izgledalo još jadnije nego što bi možda inače bio slučaj. Po cenu da zvučim kao Rogošić, ne znam i nemam objašnjenje kako je moguće da u ovolikom gradu bend poput Negure sa cenom karte od 600 dinara ne može da skupi bar stotinu ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bas i nije bilo nesto. meni su mnogo bolje zvuceli kad su imali klavijature. ovo preko matrice sto ide se jedva cuje. i svi ti momenti sa nekim ethno instrumentima su minimalno ispostovani.

 

aj sto je stvarno otuzno sto je bilo 60-70 ljudi subotom na koncertu, nego sto je i publika bas sranje.

 

secam se da sam isto mislio kad sam gledao dordeduh prvi put u gunu. publika nula, jedva da tapsu, interakcija nula, bas mi bilo zao rumunjeska. tad sam skapirao da su black metalci govna :D sto se ispostavilo kao tacno jer je dordeduh mnogo lepse docekan kad su bili sa vulture industries i bila malo sarenija ekipa.

 

Svakako dordeduh mi je mnogo atraktivniji uzivo iako negura ima bolji studijski material. Dordeduh mnogo vise ispostuje taj ceo ethno vajb i dozivljaj, sto generalno ne volim u metal ali rumuni nekako sa stilom to prikazuju/ubacuju, sto je pomalo neocekivano.

 

Sve u svemu malo muljav zvuk, narocito bubanj, sve mi nesto tiho delovalo, valjda lik nije hteo da pojaca jer bi se onda jos vise prosipavalo sa obzirom da je klub popunjen do 10% svog kapaciteta.

 

pozdrav za yumetal kliku, iliti 40% celokupne publike :haha:

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma,onaj Božidar je takav penis od prostora da nemam reči.Praviti BM koncert tamo je za 1 masivan lol.Ozvucenje kanta,kako god da osvetlis prostor uvek bude svetlo,pokušaj da nam se nesto prikaže na video bimu nije uspeo jer umesto obicnog jednobojnog platna stoji onaj Vračar rocks ciganski šareniš...

publike uzasno malo,očekivao sam barem duplo vise.

Stigao na pola Ossific...sviđa mi se,treba malo vise da porade na vizuelnom identitu,inače onaj (mini)album im je skroz ok...

NB odlični,uprkos sranje prostoru i publici.Pesme sa Zi mi uzivo bas dobro zvucale,Om izbor bio skroz ok...

nakupovao cedeja što je i bio jedan od ciljeva...i tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je bend Negura, lepo grade atmosferu kada im zvuk nije muljav i nerazgovetan, a na veliku žalost tokom celog koncerta se prožimao....

 

Malo mi je bilo čudno što su većinu tih detalja koji se nalaze na albumima puštali kroz matricu, ali je bilo donekle efektivno.

 

I neverovatno mi je da dovuku onaj veliki bubanj samo da bi ga iskoristili u jednoj pesmi, e to se zove posvećenost.

 

Ja sam generalno zadovoljan izborom pesama, pošto sam OM slušao dosta pred koncert i poslednjih nekoliko izdanja.

 

Žao mi je što video efekti iz spotova nisu iskorišćeni na najbolji mogući način. Da Božidarac ima kakvo belo platno bilo bi mnogo efektivnije.

 

Ossific mi bio predosadan, ne možeš one tehnikalije da slušaš duže od 15 minuta. Imidž im jeste čudan, ali verujem da će se vremenom odlučiti jesu li kukuljaši, banditi ili indi klinci. :haha:

 

Poseta standardno slabašna, mislim da ne vredi da razglabamo o tom problemu, nema publike i to je to.

 

Merchandise je bio obilat. Samo što su cene za neka izdanja, recimo Om vinil, bile papreno skupe.

 

Svakako idem sledeći put na koncert, ako ikada svrate...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja da budem iskren nisam iznenadjen ni zvukom ni posetom, u Bozidarcu sam bio sto puta i realno to je sto je. Negura za kultni bend ali za koji ljudi stvarno nisu ili culi ili zainteresovani, tako da to sto je bilo praznjikavo je neminovnost.

 

Ja nisam u sing along dranje urlanje fazonu nikad bio, tako da prihvatam "svoj deo odgovornosti" za to sto su "black metalci govna", dosao sam da me izmrace jer znam kako umeju i realno potrefili su.

 

Ali jedna stvar, najavljivano kao specijalni set kurac palac, ja sad mislim super bice bar 2.5 sata, sutra malo, pokupili se i otisli jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam negde između azalovog i gojkovog (no homo) mišljenja, bilo ok :haha:

 

Ossific, ulazim par minuta pre pola10h, ono 7-8 čoveka, dok završio bend prešlo već u neku da kažeš solidnu cifru, ali problem je što se ta cifra uopšte nije povećala kasnije. Subota uveče ipak nije dobro vreme za koncert jer pravi metalci idu u kafane tad? Prosek godina je bio sigurno oko 30, tako da bend def nema novih fanova u skorije vreme. Nije sad da očekujem da NBunget rasproda Božidarac, ali ono jes glupo loša poseta. Da je bar u nekom manjem prostoru pa da ne duva toliko promaja, al' ovako...

 

Elem, jebeni prljavi shoegazeri Ossific, što više razmišljam o nastupu, sve mi gori utisak u glavi :haha: Nije bilo ništa posebno loše, samo meeeh, i još veći utisak potpuna vizuelna razbacanost benda, što je barem dovelo do toga da smislim sa Grobodanom igru "Metal bendovi u kojima je samo jedan član ofarban a drugi nisu". Težak poraz sam doživeo :haha:

 

Negura, nakon inicijalnog razočarenja što ih je samo četvorica na bini (jeb'te se arhive), bio mi nekako sve bolji i bolji nastup, sa par vrhunaca (Norilor i pesma na bis, koja god da je), ali i sa dosta nekih ravnih momenata kada mi ič nisu držali pažnju. Nešto fali definitivno, a mislim ponajviše baš taj folk touch koji pomenu azal, jer ovi trenuci kad ovaj izvadi kartonski rog su baš few and far between, te na kraju nit k'o da sam bio na black svirci, nit ko da sam bio na neobičnoj black svirci, a više sam se nadao ovo drugo da će da bude :haha:

 

Sve u svem', ukupno ispade koliko para toliko muzike, odnosno koliko para toliko članova benda na bini. Nek bude karta i 1200 sl. put ako to treba za full postavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osetio sam transfer blama u tom trenutku :haha:

 

Nemam sta da dodam, ja kao neko ko uopste nije slusao bend, meni je bilo kul, jedino sto je bilo sablasno jer je bilo 50 ljudi maks a pola tih ljudi su bili posrani golubovi blek metalci, nije kao da mozes ocekivati neku uzavrelu atmosferu u takvom drustvu. Dobro me je radio onaj momenat sa bubnjevima, volim te transedentalne tripove :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...