Jump to content

Kojeg vam je benda najviše žao... što je otišao u kurac?


Recommended Posts

Lepo je imati mesto na kome zajedno možemo zakukati za voljenima. :D

Slayeeeeer, Sepultuuuuraaa, Metallicaaaaaa....

Ostah bez glasa, a spisak je podugačak. Delimični i povremeni (Slayer) ili potpuni sunovrat (pomenuti i mnogi drugi)

mi ipak najviše paraju uši.

 

S druge strane, nije realno očekivati da bendovi istim, često ubitačnim tempom, cepaju album

za albumom, odrađuju velike turneje, loču, drogiraju se i pritom nas svako malo obraduju 'vanvremenskim' izdanjem.

Životna mašina lako drobi ljude, ne treba očekivati previše ni od muzikanata.

 

Delim Grobodanovo mišljenje o 'Top 1 odlasku u kurac za 2016' - Gojira, i Vodunovu izjavu o YU Grupi.

"Bez starca, nema udarca." :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najviše mi je žao Burzuma i Amorphisa, iako je njihovo potonuće nešto kulturnije nego kod nekih drugih bendova. Možda je zato i bolnija njihova današnja potpuna i beznadežna irelevantnost.

 

Isto tako - žao mi je i boga oca Kaija i onoga u šta se Gamma Ray pretvorio posljednjih godina.

 

Ostalo klasika - Megadeth, Queensryche, In Flames....

 

O Maidenima se kao i uvijek može diskutovati, ali činjenica je da su od posljednjih devet izdali možda četiri relevantna albuma. U stvari, tri cijela albuma i recimo dva puta po pola :bigblue:

A možda to u stvari i nije tako loše za bend star 41 godinu...

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Destruction дефинитивно на првом месту. После њих sepultura,pestilence,gorgoroth (туга Божија тј. сатанска),machine head (јебо их овај ну метал на задњих пар албума),satyricon,dimmu borgir (тек на њих не бих да трошим речи).

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se nadovežem na Kai-kukanje, dosta power bendova je uglavnom u kurcu zadnjih N godina :haha:

 

Avantasia od "reoformljenja" meni sve dosadnija i gora. Helloween zadnja dva, aj nisu otišli skroz u kurac, no Andi sam jeste. Rhapsody bolje ne pominjati, a i Luka će možda da ih prati. Ali da, najgori od svih Gamma Ray, posledniji album teški kurac. Veći problem je ovo dovođenje novog pevača, da nema njega, ne bih se skroz složio da ima pada, ali..,

 

W.A.S.P. je isto u buli već godinama, mislim da nije pominjano.

 

Mislim da će teško da se stane na ovoj temi sa navođenjem bendova :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podesti me ozivljavanje teme: Keep of Kalessin, bend za koji sam iskreno mislio u vreme izlaska Armade da ce biti novi Borgir ili Emperor a sad ih nema nigde.

 

Btw treba malo definisati odlazak u kurac, imamo bend kao Sepultura ciji albumi su knjiski primer smeca i audio govana ali kazu ljudi da su uzivo super (mada slaba vajda ako sviraju novo...).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato je tema individualna kako neko rece. Meni je Sepultura posle Maksa epitom smeca.

Watain poslednji mi vrh vrhov, trenutno ga najradije slusam.

 

Manowar takodje otisao u tezak kurac posle Warriorsa studijski. Moze se stvarno do sutra nabrajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više je Max otišao u kurac nego što je Sepultura otišla u kurac.

 

Meni su od Chaos do Roorback sve smeće do smećeta, posle kreće polako slušljiviji period.

 

edit: Kad je već post kao stvoren za minuse, jel smo pomenuli Opeth?

Edited by Angelystor
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se uvek tako zajebem kad izadje nova Sepultura, krene hajp, poslusam u nadi... ma jok, isto govno kao i uvek.

 

Max je u svojoj dimenziji tuge, bio sam na onom Soulfly certu za 500 din, bolje te pare da sam dao ciganima.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podesti me ozivljavanje teme: Keep of Kalessin, bend za koji sam iskreno mislio u vreme izlaska Armade da ce biti novi Borgir ili Emperor a sad ih nema nigde.

 

EL ti to neka stilska figura, preterao si malo s Emperorom da bi pad KoKa napravio većim? :D

 

 

Na osnovu 250 pomenutih bendova na ovoj temi za 4 strane dolazimo do zaključka da svaki bend koji svira više od 15-20 godina mora da ode u kurac i da tu nema leba. Bolje da otvorimo temu da diskutujemo o bendovima koji celim tokom karijere nisu otišli u kurac, manje će spama da bude, a konstruktivnija diskusija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Држите се теме.

:bigblue: :bigblue: :bigblue:

Суочимо се са истином: већина нама драгих бендова је отишла у курац још давно. Неки су се покуша(ва)ли вратити. Мало ко је успио.

Углавном је то повезано са комерцијалним успјехом, а нешто мање са старењем - током живота.

 

Којег вам је бенда највише жао?

 

За кога мислите да је требао дати још неки албум као већ неки албум који мЛого волимо?

 

За кога мислите да је неправедно оптужен да је отишао у курац?

 

Постоји ли права инспирација након 20+ година каријере?

 

Сад, што се тиче питања дефинисања одласка у курац, субјективно. То може бити кад бенд промијени фазон, па без обзира на успјех/неуспјех те промјене то остави горак утисак, може бити кад једноставно нестане инспирације па се заредају лоши албуми, а може бити и нешто сасвим десето... мислим, то оставља довољно слободе тако да се за било који бенд може рећи да је отишао у курац.

:bigblue: :bigblue: :bigblue:

 

Исто тако, ово је метал форум, ред би био да падне која свађа и пријетња пребијањем због тврдњи о одласку у курац неког бенда (који по мишљењу супротне стране није отишао у курац)...

:bigblue: :bigblue: :bigblue:

 

celebrity-deathmatch-lets-get-it-on.jpg

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...