Jump to content

Kojeg vam je benda najviše žao... što je otišao u kurac?


Recommended Posts

Voli Demon da kaki. :-D

 

Kakiš ti po tastaturi, ja pišem jedno, a ti ubacuješ Fince. Još ti odgovorim najpolitičkije korektno, a ti opet sa kakenjem :D

 

eh sad, pa nije Consolamentum ono što je With Hearts Toward None

 

istina, nije, nego je miljama ispred :)

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

posebno zbog toga što je The Dead of the World prilično dobar album

 

Pristojan album sasvim po nekim opštim mjerilima, mogu i dalje da ga slušam (ali teško nalazim razlog kad već imam ostala njihova izdanja). Kad se uzme u obzir sve ono što mu prethodi - znatno je ispod i to mi smeta kad ga pustim. Sami su nametnuli da za njih važe druga mjerila.

Slična situacija kao kada je npr. posljednji Mayhem u pitanju.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Današnji produkcijski standardi ili bolje rečeno šabloni su u velikoj meri doprineli srozavanju mnogih bendova koji su nekada obećavali. Ne treba zanemariti ni poguban uticaj masovnih socijalnih medija i to ne samo na ovom polju društvene delatnosti.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Даље: катаклизам

 

Gledao sam onaj DVD Iron Will i Sylvain kaže da je pravio svu muziku i tekstove dok je bio u bendu, on se manje-više pitao za sve, tako da su ostali tu bili više kao ispomoć. Zato su ga i izbacili iz benda. Kakav je to ludak bio majko mila. Do dan-danas nema mu ravnog. Nažalost, poludeo je načisto. Taj DVD sam skinuo samo zbog njega i baš se vidi da nije sav svoj. Šta bih dao za još jedan album sa njim. Čak je i rekao da bi voleo da se ponovo bavi muzikom, ali teško da će od toga biti nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta tih bendova polako gubi na snazi i zbog godina koje ih sustižu. Realno, i sa najvećom željom, teško da jedna Metallica, Megadeth, Slayer i mnogi mogu iz sebe "izvući" iz sebe fizičku i mentalnu snagu koju su imali pre dvadeset - trideset godina, pogotovo nakon gomile operacija, povreda, droge, alkohola, ovoga, onoga, sve to sustigne. Više mi je zbog toga žao, u najboljem slučaju će obično biti dobar album s obzirom na okolnosti. Jedini kojeg sam do sada video da je sve agresivniji i luđi što je stariji je postapokaliptični Al Jourgensen, taj će da živi svoj "Mad Max" trip do kraja. :D

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onako na brzinu prvo mi ovi padaju na pamet.

 

Kataklysm

Deathspell Omega

Morbid Angel

Dissection

Incantation

Mayhem

Atrium Carceri

Burzum

Nile

Obituary

Ofermod

 

Svi ovi bemdovi su bili kurac prije no sto su po tvom mosljenju otisli u kurac

 

 

 

Najvece moje razocarenje u zivot je Metallica,cak mi se i crni album svidja i da su tako nastavili nebi ja rijec reka protiv njih ali ne oni hoce da se sisaju i da lakiraju noktici i sta ti ja sve znam...i da prave uzasno lose pjesme...

Edited by dr.lecter
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Постоји ли права инспирација након 20+ година каријере?
Dosta tih bendova polako gubi na snazi i zbog godina koje ih sustižu. Realno, i sa najvećom željom, teško da jedna Metallica, Megadeth, Slayer i mnogi mogu iz sebe "izvući" iz sebe fizičku i mentalnu snagu koju su imali pre dvadeset - trideset godina, pogotovo nakon gomile operacija, povreda, droge, alkohola, ovoga, onoga, sve to sustigne. Više mi je zbog toga žao, u najboljem slučaju će obično biti dobar album s obzirom na okolnosti. Jedini kojeg sam do sada video da je sve agresivniji i luđi što je stariji je postapokaliptični Al Jourgensen, taj će da živi svoj "Mad Max" trip do kraja. :D

Дакле, кад се ФлешГордон тако лијепо осврнуо на ово из увода теме, да се подвуче дотично питање: коме се појавила дуга послије дуге кише? Ко се ваздигао као феникс птица кад су их сви отписали (након дугог боравка у курцу)? Коме се десила друга младост послије прве старости?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Видим да се овде пар пута споменуо обитари али они су далеко од пропадања. После прва 3 врхунска албума снимили су она 2 несрећна студијска и 1 уживо и ја сам чак мислио да њима нема повратка из пропасти али од фроузн ин тајм па на овамо су буквално покидали и показали свима како је могуће вратити се на сцену у најбољем могућем светлу. Бенд који дефинитивно после 20 и кусур година стажа и даље има шта да понуди. Чак и овај последњи албум,који ми је у почетку био једноличан и тотално генеричан,се показао као врло добар и енергичан.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па не бих се баш сложио. Осим 2-3 добре песме цео албум је досадан и једноличан. Цео албум је пун неких чудних мелодија,ко да су експериментисали са тим издањем.

Edited by Сале
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Па те назови мелодије су нешто слично као што је сепултура експериментисала на рутс и засрала скроз ствари. Обитари нису скроз али отишли су далеко од оног класичног звука који су гурали на претходним албумима што је било довољно да ми убије доживљај музике.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da jesu eksperimentisali na World Demise-u, dosta su usporili i ubacili više hc elemenata i tih čudnih melodija, ali je ipak po meni dosta zanimljiviji od ovih novijih, da kažem povratničkih albuma, koji baš zvuče generički, ima na njima dobrih stvari, ali ipak nisu ni do kolena ranijim radovima, mada ne smatram da spadaju u kategoriju bendova koji su totalno pukli, ipak furaju svoj prepoznatljiv stil godinama, a obzirom na to ne može se baš očekivati da im materijal bude u top formi 20 i kusur godina!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Кад смо већ код дет метала Пестиленс је најкласичнији пример како се одличан дет метал бенд врати на сцену и тотално засере ствари. Чак ми је и онај отпаднички сфирс бољи од све га што су после тога снимили.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno, jbt sećam se kad je ortak nabavio tada novi povratnički Pestilence i kad smo ga pustili, bili u fazonu strava, ovo jebe kevu, onda kreće druga polovina albuma, i samo odjedno, koji je ovo kurac, počinje smaranje žestoko, koje su samo još više nastavili na Doctrine i Obsideo, verovatno medju najgorim izdanjima koje sam ikada čuo.

 

Čak je i onaj Atheistov Jupiter mnogo bolji, iako je i on prilično razočarenje, od tih bendova po meni je najbolji povratak napravio Morgoth, baš fin album (Ungod), ima na njemu od svega po malo, odlična mešavina Cursed i Odium albuma, iako nije baš tako dobar kao ti albumi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi ovi bemdovi su bili kurac prije no sto su po tvom mosljenju otisli u kurac

 

Šta reče?

 

bscap0009.jpg

 

Što li se uopšte javljaš kad i ne slušaš tu muziku da te pita čovek...

 

A što se Obituary-a tiče, pustite Cause of Death, pa recimo taj Frozen in Time. Malo je reći nebo i zemlja.

 

Pestilence - Spheres je remek delo.

Edited by Miilos
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...