Jump to content

Olimpijske igre 2016.


Јарослав

Recommended Posts

Da ona je Zvanično osvojila Bronzu.

Atletika je valjda 25000E po disciplini,

Tuzim ih negde za 150 000E

u kešu.Uskoro.

Stavljam obaveštenje na Forum-Atletika.

Danas sam čuo Drevne mudrosti:

To se ne Isplati,

Trener je Sportista

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam slušao Vučića, pedeset puta je ponovio, naglasio sistemski šta je država dala sportistima. Koliki moran moraš da budeš da namerno potenciraš izgovorenu reč Prlainovića koji je sve osvojio sa reprezentacijom i domaćim klubovima? Kaže nije slučajno što se baš u njegovom mandatu osvojilo najviše medalja, kao da su ove medalje, tj ovi sportisti stasali u sportiste u njegova dva mandata. Retard na kvadrat.

Elem za zlato se dobija penzija od 166ooo RSD mesečno, posle 40. godine. Alal vera, bogato nema šta, lako je nagraditi, to svakom političaru godi, to je promocija, ali treba ulagati u infrastrukturu, ne znam kako može da izjavi da imamo najbolju atletsku infrastrukturu na zapadnom balkanu, nek dođe na stadion Spartaka, reflektori se postavljaju dve godine, toliko je trebalo i za semafor, atletska staza je u očajnom stanju, mislim da je pesak za skok u dalj zarastao u travu, a o strunjačama za skok u vis i rupi za stipl čez da ne pričamo. Stadion Palića skroz zarastao, bio sam pre koji dan, nekad su se tamo turniri igrali, okolo, dva basket terena, 6 stolova za s.tenis, obližnji niželigaš Bratstvo ugašen, ovce pasu na terenu... O kakvoj infrastrukturi priča pederčina? Da nije Arene i upropaštenog Hemofarma u vreme njegove vladavine, ne bi imali gde organizovati bilo koji ekipni dvoranski sport.

Edited by Hail Metal
  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зна Педер да се ово односило на клубове који се гасе, али је окренуо причу на своју страну.

Може он да одваја и милион за припреме кад неће бити клубова из којих ће ти играчи долазити.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, drzava ne bi ni trebala mnogo vise od toga da radi. Ok, treba ulagati u infrastrukturu. Dati neke subvencije, ovo ono. Ali da drzava finansira vaterpolo klubove, to nema nikakvog smisla, kao ni bilo koje druge profesionalne klubove. Lepo je to sto osvajamo zlata i sto smo najbolji, ali koliko ljudi dodje da gleda vaterpolo? Uza familija i prijatelji. Klubovi se gase jer nema sponzora, nema publike ... a koji ce nam onda ... kad bolje pogledas vise se i isplati ulagati u individualne sportiste. Onaj Felps je osvojio zlatnih medalja koliko ce Srbija za 100 godina. Njegovo jedno zlato se isto broji koliko i nase u vaterpolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu ali onda da se oprostimo od najtrofejnijeg našeg sporta i da se okrenemo rvanju i troskoku, jer će to privući gledaoce na tribine.

 

Ne slažem se sa tobom, neprofitabilni sport, a to je maltene svaki sport osim fudbala, država treba finansirati, kad već nije sposobna za privatizaciju.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zato sto nije profitabilan nece niko ni da privatizuje te klubove. Ma nece ni fudbalske, sta dalje da se prica.

 

Rekao sam da se vise isplati ulagati u individualne sportiste jer je jeftinije nego finansirati celu ligu u vaterpolu. Jedino iz tog razloga.

 

Realno, zasto je konkurencija u vaterpolu slaba? Pa bas zbog toga sto nema interesovanja za njega.

 

Mi smo Srbi mnogo nerealni. Najsiromasnija smo zemlja u Evropi a hteli bi da imamo jake lige u svim kolektivnim sportovima. Ne ide to tako. Kosarka i fudbal jos nekako i prezivljavaju bas zato sto ih sponzorisu drzavne firme, i tu da nema drzave - pisi propalo. Realno to je ono sto Srbi najvise i gledaju, zato se tu i daje najvise para.

Edited by LoveHateLove

Share this post


Link to post
Share on other sites

pričaš kao da je sve to ekonosmki realno i legalno.

to ulaganje u fudbal i košarku nema veze sa ekonomijom. peru se pare, guraju se silni novci iz privatnog sektora zarad nekih drugih kontrausluga države i slično. o parama iz državnih firma da ne pričamo.

 

finansirati VK Partizan je smešno u odnosu na sve to.

zašto?

zato što srbe boli kurac realno za medalje i uspehe u streljaštvu, jedrenju, veslanju i sličnim sranjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde nije nista ekonomski realno i legalno.

 

U EU je zakonom zabranjeno da drzava ulaze pare u profesionalne klubove. Ako cemo da dajemo pare u VK Partizan, doci ce ovi iz Zvezda pa ce reci: dajte i nama, pa ce oni iz Kragujevca, Nisa, Novog Sada da serendaju kako se samo ulaze u titove blizance i tako u krug, kao sto i jeste sada slucaj. Te sve manje lige treba svesti na neki poluamaterizam. Pre svega treba obezbediti infrastrukturu i uslove za normalno takmicenje i treniranje. Ko postane igrac neka ide u inostranstvo da zaradjuje pare. Takva je situacija u odbojci i sta fali. Odbojkasi redovno donose medalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolja infrastruktura - Čavić pobedi Felpsa na Olimpijadi, trenira na Tašu a onda pobegne jer se srušio jebeni krov ... Ali OK, ako peder kaže da imamo najbolju infrastrukturu onda nema razloga da mu se ne veruje.

Edited by Elldamar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo sad sam slušao Vučića, pedeset puta je ponovio, naglasio sistemski šta je država dala sportistima. Koliki moran moraš da budeš da namerno potenciraš izgovorenu reč Prlainovića koji je sve osvojio sa reprezentacijom i domaćim klubovima? Kaže nije slučajno što se baš u njegovom mandatu osvojilo najviše medalja, kao da su ove medalje, tj ovi sportisti stasali u sportiste u njegova dva mandata. Retard na kvadrat.

Elem za zlato se dobija penzija od 166ooo RSD mesečno, posle 40. godine. Alal vera, bogato nema šta, lako je nagraditi, to svakom političaru godi, to je promocija, ali treba ulagati u infrastrukturu, ne znam kako može da izjavi da imamo najbolju atletsku infrastrukturu na zapadnom balkanu, nek dođe na stadion Spartaka, reflektori se postavljaju dve godine, toliko je trebalo i za semafor, atletska staza je u očajnom stanju, mislim da je pesak za skok u dalj zarastao u travu, a o strunjačama za skok u vis i rupi za stipl čez da ne pričamo. Stadion Palića skroz zarastao, bio sam pre koji dan, nekad su se tamo turniri igrali, okolo, dva basket terena, 6 stolova za s.tenis, obližnji niželigaš Bratstvo ugašen, ovce pasu na terenu... O kakvoj infrastrukturi priča pederčina? Da nije Arene i upropaštenog Hemofarma u vreme njegove vladavine, ne bi imali gde organizovati bilo koji ekipni dvoranski sport.

 

Nekoliko puta je zapištao da smo ološ, jadnici i bednici.

 

O, 'bem ti govnara, šta je ova bananija dočekala...

Edited by vudun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, drzava ne bi ni trebala mnogo vise od toga da radi. Ok, treba ulagati u infrastrukturu. Dati neke subvencije, ovo ono. Ali da drzava finansira vaterpolo klubove, to nema nikakvog smisla, kao ni bilo koje druge profesionalne klubove. Lepo je to sto osvajamo zlata i sto smo najbolji, ali koliko ljudi dodje da gleda vaterpolo? Uza familija i prijatelji. Klubovi se gase jer nema sponzora, nema publike ... a koji ce nam onda ... kad bolje pogledas vise se i isplati ulagati u individualne sportiste. Onaj Felps je osvojio zlatnih medalja koliko ce Srbija za 100 godina. Njegovo jedno zlato se isto broji koliko i nase u vaterpolu.

 

Држави (политичарима на власти) одговара да финансира клубове јер преко њих могу да се уграђују. Негде да крадуцкају, а негде да најмасније краду. У ватерполу нема пара и јебе им се да се крљају око сиће. Зато се најмасније краде у фудбалу.

Да хоће, за недељу дана може да се донесе закон везан за приватизацију и клубови крену тим путем. Овако им је лакше да серу како новац иде вама или нама, а део узимају за себе, своје кампање и колеге.

 

Публика није проблем. Људи воле ватерполо и кад игра Партизан у ЕЛ, на базену буде пуно. Замисли кад би се још јуриле европске титуле и стало на црту Италијанима, па се клубови појачају или имају нормалне трениге без истеривања и са топлом водом.

 

Све има свој рок трајања и систем који је деценијама прављен ће се урушити јер се не ради како треба.

Данас ватероло и одбојка, сутра кошарка итд.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krcato je jednom godisnje, i to ako se igra EL, a i tad su prihodi od karata dovoljni otprilike da se pokriju troskovi organizacije meca.

 

Kao i u kosarci i fudbalu. Moze da se zaradi lova od karata ako se igraju neki bitni mecevi u evropskim takmicenjima. A sta ce klubovi koji ne igraju u evropi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, drzava ne bi ni trebala mnogo vise od toga da radi. Ok, treba ulagati u infrastrukturu. Dati neke subvencije, ovo ono. Ali da drzava finansira vaterpolo klubove, to nema nikakvog smisla, kao ni bilo koje druge profesionalne klubove. Lepo je to sto osvajamo zlata i sto smo najbolji, ali koliko ljudi dodje da gleda vaterpolo? Uza familija i prijatelji. Klubovi se gase jer nema sponzora, nema publike ... a koji ce nam onda ... kad bolje pogledas vise se i isplati ulagati u individualne sportiste. Onaj Felps je osvojio zlatnih medalja koliko ce Srbija za 100 godina. Njegovo jedno zlato se isto broji koliko i nase u vaterpolu.

[

Vaterpolo (u Riu):Poštene su Bile Utamice,one na početku

utakmica i takmičenja su naši gubili sa nekoliko golova,

mogli su da ih izbace ako su hteli.

 

Ko je lud da za taj Sport daje pare uopšte????

 

Što se mene tiče-

ja počinjem Sportsku karijeru u SUDU!!!!!

#Waiting for a Judgement Day#

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...