Jump to content

2016.09.05. *Elektropionir, Beograd* Agent Fresco


VoivodBG

Recommended Posts

To je dobro, jebeš umetnost koja ti ne izazove nikakvu reakciju.

Ovo je sustina. Ja ne vidim da je ovaj cert kod tebe izazvao ikakvu reakciju. Lici na neku trac partiju, samo sto nisi rekao " i onda me u prolazu zakacio neki lik i polio me pivom, jbm mu mamu. Ali vrh riba je bilo i tako, fino bilo sve u svemu"

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

zagrebački izveštaj ima ono što fali Igorovom

 

Odmah na početku da riješimo spomenuto žanrovsko pitanje. Naime, bend u svojem glazbenom izričaju kombinira pop i indie rock s elementima metala. Iako definicija zvuči neobično, vjerujte, glazba zvuči još neobičnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da razlika je u tome šta tražiš od priloženog teksta. Da li jedan tehnički tekst, koji će se pozabaviti detaljnoj recenziji pozitivnih i negativnih trenutaka na koncertu ili jedan humaniji tekst, prepričan kroz oči pisca i šta je on osetio u tom trenutku u vremenu. Iskreno i jedan i drugi pristup su tačni, i najidealnije je ako bi tekst mogao da poseduje kvalitete oba pristupa.

 

Ali skroz je u pravu Slobodan. On nema nikakvog novinarskog iskustva, on piše onako kako može i ume. Da li će se to nekom dopasti ili ne, nije cilj njegovog teksta, već da prenese njegove lične utiske sa koncerta.

Meni se lično dopao njegov pristup, i ako istina, malo još informacija ne bi bilo na odmet. Ali mi je mnogo lakše bilo da zamislim i vizualizujem atmosferu na tom koncertu u Novom Sadu, nego sa onim tekstom koji je napisan za Beograd. Koji ponovo nije loš tekst, ali ja više preferiram Slobodanov pristup.

 

---------

 

Agent Fresco mi je bio okej. Dao sam 400 dinara, slušao neki bend koji mi se tehnički dopao ali me nije kupio muzikom.

Pevačov pristup tužnih priča pred pesme, mi je krajnje ne potreban i samo pravi veštačku atmosferu da pesme trebaju da imaju neku težinu, koja mi gubi na svojoj efikasnosti, što je tako stavljena u prvi plan. Mnogo mi je bolji pristup, koja Anathema ima za Are You There?, gde se samo zamoli publika da bude ekstra tiha tokom te pesme. I onda kada odeš kući i želiš da saznaš nešto više o tom gestu, kroz istraživanje ti je lakše i iskrenije da razumeš emotivnost te pesme(ili ne). Stvar je suptilnosti.

 

Ako bi ponovo gledao Fresco, voleo bih da je u boljem prostoru. Showroom je tugica prostor za bilo koje ozbiljne bendove.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pevačov pristup tužnih priča pred pesme, mi je krajnje ne potreban i samo pravi veštačku atmosferu da pesme trebaju da imaju neku težinu, koja mi gubi na svojoj efikasnosti, što je tako stavljena u prvi plan. Mnogo mi je bolji pristup, koja Anathema ima za Are You There?, gde se samo zamoli publika da bude ekstra tiha tokom te pesme. I onda kada odeš kući i želiš da saznaš nešto više o tom gestu, kroz istraživanje ti je lakše i iskrenije da razumeš emotivnost te pesme(ili ne). Stvar je suptilnosti.

Ja uopste nisam stekao takav utisak.

Jednostavno je nekim ljudima potrebno da govore o takvim stvarima. Znam i sam jer sam u poslednje vreme nazalost okruzen takvim osobama.

Ja bar u tome ne vidim neku tajnu agendu...da se pravi vestacka atmosfera ili da se pesmama da dodatna tezina.

 

Ako bi ponovo gledao Fresco, voleo bih da je u boljem prostoru.

Odlicno zvuce i u boljem prostoru.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše da je metal bend, ho ho.

 

Ovo je sustina. Ja ne vidim da je ovaj cert kod tebe izazvao ikakvu reakciju. Lici na neku trac partiju, samo sto nisi rekao " i onda me u prolazu zakacio neki lik i polio me pivom, jbm mu mamu. Ali vrh riba je bilo i tako, fino bilo sve u svemu"

 

Duly noted, s tim što mislim da jesam napisao i konkretno šta sam mislio o live muzici benda. Ali verovatno se jesam više bavio drugim stvarima :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kroz gej opisivanje sam preneo sve što je potrebno znati o senzualnosti benda.

 

edith: Šalu na stranu, ne vidim potrebu da u opisu koncerta pišem šta mislim koji je žanr benda koji sam gledao.

 

i najidealnije je ako bi tekst mogao da poseduje kvalitete oba pristupa.

 

Nevezano za moj tekst, sa ovime se apsolutno slažem.

 

Pevačov pristup tužnih priča pred pesme, mi je krajnje ne potreban i samo pravi veštačku atmosferu da pesme trebaju da imaju neku težinu, koja mi gubi na svojoj efikasnosti, što je tako stavljena u prvi plan.

 

Sa ovime se, sa druge strane, uopšte ne slažem :D

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...