Jump to content

Recommended Posts

Seven Impale je progresivni jazz rock bend, iako stavljam ove pojmove koji su široki per se, muzički odraz je mnogo veći no što ove reči to mogu i da definišu.

Prethodni album City of the sun me je oduvao, kako prog rock sve više jača u okviru skandinavske scene, ovaj bend se u startu istakao na istoj.

Generalno bend je izdao dva albuma i jedan EP.

City of the sun je bio za mene iznenadjenje jer u okviru skandinavske prog rock scene sam nailazila na bendove koji su bili u okvirima standardnih formula prog rocka ali ovaj bend je na ovom albumu ubacio pravu količinu jazz fussiona iliti jazz rocka koji su meni dosta bliski zbog funk i elektro improvizacija.

City of the sun smo nahvalili na forumu jos prošle godine sa pesmom

http://www.youtube.com/watch?v=ht6eIqce210

 

Ove godine album 2016. za mene (dok ne izađe novi Opeth :haha: ) je definitivno Contrapasso, sam naziv albuma obećava :da: kao što wikipedia kaže je "from the Latin contra and patior, "suffer the opposite": refers to the punishment of souls in Dante's Inferno, "by a process either resembling or contrasting with the sin itself." "

Aj da počnem prvo sa muzičkom osnovom koja nema mane, svaki instrument se savršeno čuje i dolazi do izražaja u smislu umeća sviranja, a da to ne naruši kompoziciju u smislu tehničkog predrkavanja. Na svojoj FB stranici su lepo opisali svoje uticaje koji se i čuju u njihovoj muzici a to su Tool, Meshuggah, King Crimson, Van der Graaf Generator, kao i vokalni uticaji koji variraju od Jeff Buckley-ja, Peter Hammill-a, Devon Graves-a mi prvi padaju na pamet...

Anyway album se otvara pesmom Lemma, sam početak pesme vas podseti na Tool, da biste onda dobili kombo VDGG/PH sa Psychotic Waltz momentima, vožnja kroz pesmu se nastavlja u savršen instrumentalni outro...

Zatim Heresy je 70s prog rock omaž kako muzički tako i vokalno... koju prati Inertia- dok je pesma sasvim nasuprot nazivu.

Langour im je promo hit koji su skoro izbacili gde iz psihodeličnog početka ulazimo u smirenije harmonije sa saksofonom uz psihodeličnu završnicu... pri kraju slede Serpentstone i Phoenix koji je lagana jazz rock vožnja za odjavu albuma.

 

Langour

 

Preslušajte novi album pa donesite svoje utiske album godine za mene je izašao <3

http ://www.mediaboom.org/458570-seven-impale-contrapasso-2016. html

Edited by Face Of Melinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za preporuku, sestro. Zapostavio sam prog frakcije (bez opravdanja) ali ova ekipa upecala

me već sa ovim singlom. Naslov pesme sasvim je dovoljan. :)

 

Hvala za preporuku, sestro. Zapostavio sam prog frakcije (bez opravdanja) ali ova ekipa upecala

me već sa ovim singlom. Naslov pesme sasvim je dovoljan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast na uvodnom postu.

 

Jesi razmisljala da pises recenzije albuma/koncerata? Bolje bi ti išlo nego pojedinima ovđe...

 

Ej Grob mi tek sad objasnio foru, spora sam ovih dana... :haha:

 

Ako me Grob prima u spisateljske redove... o'ma... tebra o'ma!

 

nego jesi li prelsusao novi album Seven Impale? :bigblue:

 

Hvala za preporuku, sestro. Zapostavio sam prog frakcije (bez opravdanja) ali ova ekipa upecala

me već sa ovim singlom. Naslov pesme sasvim je dovoljan. :)

 

 

No problemo! Sirimo vidike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...