Jump to content

Dragon Ball Super (2015-2018)


Lunar

Recommended Posts

Dragon_Ball_Super_Poster.jpg

 

Prati li neko?

 

Uglavnom Torijama originalni tvorac Dragon Ball serijala se vratio svojim korenima i proizvodi novi Dragon Ball serijal. Inače u ovom serijalu GT se nikad nije dogodio, tako da serija se nastavlja tačno tamo gde je Z stao. Serija je podeljena po dosta kratkim Arcovima, koji traju po 15ak epizoda. Samim tim ovo je anime, i nova epizoda je svake nedelje, pa animacija u trenucima nije najsjajnija. Čak je štaviše dosta loša, ali ima trenutaka kada je dobra. Sada su na 5om Arcu Future Trunks(opet), i verovatno je to za sada najbolji Arc.

 

Prva dva arca su samo Resurrection of F i Battle of Gods filmove u obliku serije, gde ništa nije dodato. Tako da nemaju neku svrhu ta dva prva arca. Treći arc je zanimljiv u nekom klasičnom Dragon Ball maniru, četvrti je običan filer. Ali peti je baš strava, i to je razlog zašto sam i otvorio temu. Gledanje svega toga je oživela prilično lepa sećanja koja sam imamžo kada sam pre 12 godina gledao Dragon Ball.

 

I još uvek verujem da je Torijama doktorirao kako treba predstaviti borbu na ekranu, i način kako treba imati brzinu i tok razvoja karkatera kroz borbu. Svaki udarac osećaš i ima svoju težinu, i naravno svaki bes je idalno predstavljen kroz motivaciju i gubitak nečega važnog.

 

Ako ste voleli Dragon Ball Z, pozvani ste ponovo da jedete voće nostalgije i uživate u avanturama Gokua i kompanije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

super je dbsuper (lol pun intended)

 

ali najviše zbog comic relief momenata, i uglavnom dešavanja van borbi. beerus je car. što se srs bsns delova tiče, tek sad sa future trunks arcom me je baš kupila priča.

 

ne bih se složio za borbe, tu nikad nisam voleo toriyamin fazon odugovlačenja, a i sama dinamika iste mi se ne sviđa.

ako hoćeš kvalitetne borbe, gledaj one punch man ili hunter x hunter(2011).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...