Jump to content

2016.12.05. *Elektropionir, Beograd* Wrekmeister Harmonies


VoivodBG

Recommended Posts

14324339_1247004155330260_4877440184478618261_o.jpg

 

The shape-shifting drone, modern classical, outrock and extreme metal collective, led by the enigmatic and visionary musician JR Robinson, came into chaotic life in 2006. with the modus operandi of performing and recording long pieces in museums, mausoleums and other impressive public spaces. Over three inimitable albums, released at a feverish pace (You’ve Always Meant So Much to Me, 2013; Then It All Came Down, 2014; Night of Your Ascension, 2015) JR proved himself to be a master collaborator - curating and orchestrating the talents of such varied underground luminaries as Jef Whitehead of Leviathan; Alexander Hacke of Einsturzende Neubauten; David Yow of The Jesus Lizard; Chip King and Lee Buford of the body; Marissa Nadler; Sanford Parker of Minsk; the free-improv cellist Fred Lonberg-Holm; Chris Brokaw of Codeine; and jazz composer Ken Vandermark.

 

Following the critical success of last year’s Night Of Your Ascension, which featured no less than 30 musicians, JR felt it was time to seek out new methods, processes and creative strategies, thus focusing his energies on a smaller collective.

 

Wrekmeister Harmonies core is JR (vocals, guitar) and Esther Shaw (keyboards, piano, violin, vocals). They are joined by Godspeed You! Black Emperor musicians Thierry Amar on bass and contrabass; Sophie Trudeau on piano, violin and vocals; and Timothy Herzog on drums.

 

https://www.facebook.com/wrekmeisterharmonies23

http://www.wrekmeisterharmonies.net/

 

Prvi deo karata po promotivnoj ceni od samo 1000 dinara možete kupiti uŽILA SHOP-u (Belgrade design district, Čumićevo sokače), radno vreme pon~sub / 12~20h.

 

Za one koji žive VAN Beograda: preko [email protected] možete izvršiti rezervaciju ulaznica po ceni od 1200 dinara koliko će koštati u redovnoj prodaji. U pismu obavezno navesti ime, prezime, količinu karata i broj mobilnog. Na dan koncerta isključivo na ulazu, po 1500...

Share this post


Link to post
Share on other sites

20e5142adad4t.jpg

 

http://www97.zippyshare.com/v/2Dqh2kjm/file.html

 

Poslednji album iz ove godine. Ko voli tektonske rifove, jeziv ambijent pokriven sa klasičnim muzičkim instrumentima, biće na pravom mestu u decembru. Ako volite Earth, Swans, Godspeed You Black Emperor, Om, onda je ovo "novi" bend za vas...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

kakve to veze ima!?Jedino što je rasprodat RC verovatno omogućio lakše podnošenje gubitaka na koncertima tipa WH...

Odlično beše, očekivano mnogo brutalnije nego na albumima. Jedino što sam očekivao nešto duži nastup, mada posle "...my lovely son" nije ni trebalo dalje...Preskupi diskovi, mislim pazario ali ipak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima veze tako sto je ovaj koncert obrisao pod tim koncertom, pred 35 ljudi

ima veze tako sto ne bi smeo da se desi gubitak na ovakvom koncertu

 

kakve veze publika sa RC ima sa WH?

Bolje pitaj one koje ce da pojure u martu na Swanse gde su bili sinoć...

A gubitak je očekivan, rekao bih. Pa pred sličnim brojem ljudi su WH svirali i po EU zemljama. A+nje da je band prijemčiv širim masama... :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti što jure na swanse su bili tu (bar odavde, na prste da se nabroje, ali prisutni)

 

Šta znam, meni je idejno blisko, mogu da vidim iste ljude na oba mesta (govoreći o RC i WMH)

 

U stvari je poenta postavljanja kvaliteta jednog naspram drugog

Dalje, upoređujući cene dolazimo do pobednika

 

Treća stvar je više stvar kulture, koliko je ovo koštalo, kao, 600, 800 kinti? Što ne postoji ideja da se izbanjava, čisto da vidiš šta je?

 

Krivo mi je prosto što postaje kocka da li će se desiti jedan RC i jedan SJ godišnje da bi mogao da se desi WMH, ako kapiraš šta hoću reći

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kapiram, al pravo da ti kažem 0% se potresam oko toga dal ce da se pojavi 20 ili 220 ljudi na koncertu. Tih 20 makar zna zasto su dosli. Mene je ovo sinoc bas onako otkinulo, al kapiram da bi prosecni RC/SJ posetilac izasao posle minuta 10.

Tako da ono...na koju god foru se dese ovakvi koncerti u bgd (a nisu cesti jelte)-ja sam savrseno srecan, pa makar svirali u mojoj dnenoj sobi za par ljudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam, iskreno, prijatno iznenađen posetom. Sa obzirom da sam kupio treću po redu kartu nedelju dana pred koncert, plašio sam se da neće biti ni 10 ljudi a ovako je, po mojoj proceni, bilo oko 40 ljudi. To je skroz pristojna poseta za nepoznat bend koji dolazi prvi put.

 

Reakcija publike je bila fina. Zvuk je bio dobar. Na momente mi baš prijala ta masivnost u njihovom zvuku.

 

Glavna zamerka - prekratko. Svega sat vremena. Ja sam očekivao da će barem sat i po da odsviraju.

 

Sledeća stavka koju ću izneti nije toliko zamerka koliko je neki moj lični doživljaj a to je da nisam čuo gomilu bendova na sličnu foru ranije, wrekmeister bi mi bio mnogo zanimljiviji i više bi me radio. Ovako su mi nekako baš prosečni i standardni za tu priču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...