Jump to content

2017.04.10. *Dom omladine, Beograd* Mayhem, Inferno


Talvi

Recommended Posts

Jeste da je zvuk mogao biti malcice bolji ali transcendentalno iskustvo najboljeg black metal albuma svih vremena u celini uzivo se tesko moze prejebati.

Atila kao i uvek prejeben, Hellhammera nisam video ceo koncert od magle (mgle?) ali se cuo itekako, btw provalio neko da su ubrzali Buried by time and dust jebali sebe bolesne :haha: Bas sam upao u trans, svidelo mi se i sto nije bilo price i palamudjenja, i po meni apsolutno nista vise nije trebalo da se odsvira, sve bi mi bilo visak.

Gledam i na BA ovo bez razmisljanja.

 

Inferno isto bio pojak, kao drugi bend da gledam u odnosu na United slavic swords dane hehe. Nije bilo zena u bendu, prisao sam do bine da proverim. Jesu trendi ali jesu i dobri.

 

I naravno, pozdrav za nikad jacu ekipu, ko je propustio a imalo slusa ekstremni metal zaista treba da se rokne.

Edited by Grobodan
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inferno trendi govna, iako su dobro zvučali. Svrha promene imidža - više nego jasna.

 

Što se Mayhema tiče - švajcarski precizno odrađen koncert. Zvuk je mogao biti bolji, ali nije strašno. Ipak, ne mogu da se otmem utisku da je ovo bila dobrim delom tezga, i da je Atila jedini koji ovom bendu unosi kakav-takav život. Znao sam dobro da se svira DMDS i samo DMDS, ali ne mogu otići potpuno zadovoljan sa koncerta benda koji ima tako brutalnu diskografiju posle 50 minuta (iako kvalitetnih 50 minuta) nastupa.

 

btw provalio neko da su ubrzali Buried by time and dust jebali sebe bolesne :haha:

 

Ubrzali su toliko da su bili brži i od 1349 obrade koju je Frost odlupao :haha:

 

Hellhammer se malo kurčio, rekao bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram se saglasiti sa Grobom ovde

 

mešanje drugih pesama bi imalo smisla kad DMDS ne bi svirali u celosti, po redosledu sa albuma

ovako bi svaka pesma bila višak

 

Angelistor da javi kakav je bio The Entrance

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Inferno nisam stigao, al sam cuo prilicno pomesane utiske. Sto se Mayhema tice, bili su odlicni al imam par stvari za zameriti. Kapiram koncept, svira se ceo DMDS, ali su prosle godine imali 3 pesme za bis. Mnogo je ovo para za jedva 50 minuta svirke. Mislim da bi nastup bio efektniji da je lajt sou bio malo jaci. Funeral fog i Freezing moon su svakako vrhunske stvari, ali kad sam cuo Life eternal, na momenat sam nestao sa planete zemlje. I nikad u zivotu nisam cuo onako jebacki zvuk bubnja, bas raznosi jako.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mayhemov imidž je sad bar skladniji, prošli put kad sam ih gledao onaj brka bio bez kapuljače, samo uska majica i tupav pogled, preveliki kontrast u odnosu na Telocha koji fura 100% black metal.

 

Anyhow, Inferno dobar, zanimljiviji novi materijal bio sinoć nego doma kad se sluša. No u celoj podeli stvari, nebitni bili :haha:

 

Mayhem, iliti HellHammer masterclass, raznošaj od nastupa. Odsvirano kako treba, zvučalo kako treba, atmosfera kako treba, atmosfera u publici takođe. Baš dosta pun dom, i zagrejano sve vreme.

No, imam par zamerki :D

 

Prvo, jebeni dom omladine. Zvuk realno nije bio savršen, ali za onaj prostor retko sam bolje čuo. Ona bina jebena mi nikad više nije smetala što je u rupi prokletoj, jer, kako lepo reče Hellsarma, Mayhem je bend i za headbang i za gledanje (zahvaljujući Atili), a ovo drugo u domu nije baš laka radnja. Sa te strane, koncert u SKCu mi apsolutno nenadjebiv u odnosu na ovaj.

Lista, neću da ulazim u to da li je trebalo da sviraju još nešto, samo mi oni midtroi apsolutno suvišni. Veštačko razvlačenje svirke. Efikasnije bi bilo da su samo cepali jednu za drugom, eventualno da su ubacili neki mini-ritual segment pred Life (dok bleker ustane da promeni ploču fazon) i ćao.

 

I da, pozdrav za sve pozdravljene od sinoć :rockdevil: Nikad veća i kvalitetnija kongregacija.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je Nekrobičar odsvirao bas na Life Eternal, ja mislio bez Varga nema ništa :bigblue:

 

 

Morala je cela publika da zapeva THE PAST IS ALIVEEE gde treba, veliki propust...

 

Da, to za intro za svaku pesmu je do jaja imalo smisla na Buried by Time and Dust koji je bio za minut brži :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw provalio neko da su ubrzali Buried by time and dust jebali sebe bolesne :haha:

 

Imao i ja taj utisak sinoć, slomivrat version bio bez problema.

 

Hellhammer se malo kurčio, rekao bih.

 

I ja bih se onako kurčio da onako sviram bubanj u 50 godina :D

 

Angelistor da javi kakav je bio The Entrance

 

Propustio :/ BTW nisam znao da promenili ime.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto, pošto se fura ta priča kako ne ume da svira, ali za toliko ga je ispoštovao uživo. A i navario se čovek pre koncerta, kažu tabloidi :D

 

Btw, ako ste mi turili minus na post o okupljanju, stigao sam u 10 tamo :haha:

 

Dobar momenat na Life Eternal kad Atilla pali Dead-u sveću :horns:

 

I realno jes kvlt ovako ovo ono, al' da su krenuli na bis unazad, Deathcrush, Carnage, bio bi pakao

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...