Jump to content

najbolje ov 2016


Kumodraski Vo

Recommended Posts

40 Watt Sun - Wider Than The Sky

Fallujah - Dreamless

Fates Warning - Theories of Flight

Horseback - Dead Ringers

Inverloch - Distance Collapsed

Krallice - Hyperion

Lord Vicar - Gates Of Flesh

Opeth - Sorceress

Schammasch - Triangle

Sumac - What One Becomes

The Dillinger Escape Plan - Dissociation

Ulcerate - Shrines of Paralysis

Vektor - Terminal Redux

Zhrine - Unortheta

 

 

 

Ima još albuma koje nisam stigao valjano da poslušam ali ovo se u principu najviše vrtelo od nekih stotinak albuma koje sam poskidao ove godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ove godine me nijedan album nije naročito oduševio ili raspametio. Bilo je par dobrih (Rotting Christ, Anaal Nathrakh, Dark Tranquillity), čak i vrlo dobrih (Antaeus, Deathspell Omega, Throane) izdanja, ali ništa što bi vredelo posebno hvalisati ili kovati u zvezde.

 

Drugim rečima, ko je prošle godine umro, ništa posebno nije propustio.

 

Nadajmo se da će 2017. doneti malo više svežine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Priznajte da ste svi očekivali moj gigantski post gde ću da nabrojim sve što je izašlo ikad pa da vas ne razočaram - evo me.

Ali nažalost godina mi je bila prilično razočaravajuća I'd say, i to najviše od bendova od kojih sam mnogo očekivao na ovaj ili onaj način, pa evo šta me je najviše smorilo na ovaj ili onaj način.

 

- Rhapsody of Fire, album nije propast ali cela priča oko njih je stvarno bolna.

- KYRSK, totalno ravna linija od albuma.

- Darkthrone, po prvi put još od Cult dana da mi ne ulete u top godine, blah

- Abbath, album kao album me ostavio hladnim ali uživo stvarno vredi videti tako da je malo ublažio utisak

- Grand Magus, posle onakve serije od 5 albuma gde su izdominirali totalno izbace ovakvo pikljavo izdanje ali dobro, valjda se inspiracija potrošila.

- Katatonia, rekao bih da je dobar album ali i dalje imam zamerke koje mi smetaju, najviše da malo ohlade sa progom.

- Rotting Christ, ovde sam očekivao najmanje top 3 godine a dobih jedva dobar album.

- Dark Tranquillity, isto kao RC.

- Testament, ipak podbaciše posle onakvog prethodnika.

- Opeth, hladno Mikaele ali eno vidim, rasprodaše Wembley neki dan, boli ih patka baš šta ja mislim.

- Gojira, možda i najveće razočarenje godine

- In Flames, ovo je već sramotan album.

 

Podeliću svoj post u dva dela, prvo ide top 10 EP i split izdanja jer je ova godina bila stvarno berićetna za format koji mnogo volim, gimme short and sweet.

 

Da pomenem TEITANBLOOD - Accursed Skin, ovo je tek curnulo pa mi nije fer da ga turam u listu jer ga nisam islušao, monstruozni subwoofer usisivač. Svakog momenta treba da stigne i Ruins of Beverast novi EP, biće sigurno i to dobro. Nego lista...

 

10. DEAD CONGREGATION - Sombre Doom, dve pesme pune kvaliteta, jedva čekam da se opet smisle za full length.

9. VOIVOD - Post Society, kul dodatak albumu.

8. GRAVE MIASMA - Endless pilgrimage, jedan od najboljih bendova ove mračne DM fele opet izdominirao.

7. DRUDKH splitovi sa Hades almighty i Grift, Ukrajinci pokazuju da se posle zadnjeg albuma i dalje kreću u dobrom pravcu, takođe Grift strana vredna pomena, HA not so much

6. CADAVERIC FUMES - Dimensions Obscure, jedno od otkrića godine, Francuzi na psihodeličnom DM tripu, ko voli Tribulation neka ne propusti. Tek se očekuje svašta od ovih momaka.

5. GRAVELAND / NOKTURNAL MORTUM split, pairing koji se čekao godinama da se ne lažemo i samo nas ostavi gladnim za nova izdanja oba benda, eto upravo stiže novi Graveland rerecord koji jebe kevu.

4. CANDLEMASS - Death thy lover, u početku mi bio lukewarm ali posle se baš navadih.

3. GRUESOME - Dimensions of Horror, ovo kao da je neko snimio na kasetu 1987, sačuvao u vremenskoj kapsuli do sad i pustio među narod. Pomaže dosta što je i ućivo veselje.

2. SORCERER - Black, zajebaše Candlemass u epik dum igri, fantastičan nastavak na debi.

1. GORGUTS - Pleiades' Dust, i naravno ko bi uzeo titulu EPja godine nego ovo izdanje, monstrum od pesme koji je još bolji kad ide sa lirikama.

 

Umorih se od ovog pisanija, za ultimate listu albuma ću se opet oglasiti u drugom postu :haha:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fyrnask - Fórn

Howls Of Ebb - Cursus Impasse: The Pendlomic Vows

Adaestuo - Tacent Semitae

Skuggsjá - Skuggsjá: A Piece For Mind & Mirror

Wardruna - Runaljod - Ragnarok

Rotting Christ - Rituals

Head Of The Demon - Sathanas Trismegistos

Irkallian Oracle - Apollyon

Throane - Derrière-Nous, La Lumière

Aluk Todolo - Voix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo moje all consuming top liste godine, kao što pomenuh poprilično šareno, da krenem prvo sa honorable mentions albuma koje nisam slušao dovoljno jer su mi ove godine pripreme za BA uzele najveći deo slušalačkog vremena ali iz ovog ili onog razloga valjaju biti pomenuti.

 

DESASTER - Oath of an iron ritual, nešto rudimentarniji Desaster ali ima nekih traka koje mi baš dobro mrdaju guzicu, ostaju na liniji fronta što je najbitnije.

Entombedcore nije moj jam ali mora se priznati da je NAILS - You will never be one of us opasna krljačina, kad smo već kod modernijih sfera mora se priznati da THE DILLINGER ESCAPE PLAN idu u legendu sa jednim od boljih izdanja u karijeri.

TREES OF ETERNITY - Hour of the nightingale je nemoguće oceniti zbog celokupne tužne sudbine koja okružuje izdanje, u svakom slučaju Aleah nikad neće biti prežaljena.

Nešto mršavija godina za UGHM, tu je pobednik ETERNAL CHAMPION - Armor of Ire sa svojim over the top epic prizvukom.

Što se tiče UGDM sfera sjajno mi je primetiti da su se probili novi bendovi vrlo bizarnog i izazovnog pristupa staroj materiji: CHTH'EILIST, BLOOD INCANTATION, HOWLS OF EBB i NUCLEUS su svi na svoj način bacili death metal u lavkraftijanske noćne more, što se tiče malo tehničkije strane OBSCURA se sa Arcoasis javila na veoma dobar način, bar standardno loša produkcija a kod tradicionalne struje meni najbolje legao REVEL IN FLESH, ništa novo ali lepo odrađeno.

 

On to top 20 albuma:

 

20. IN THE WOODS... - Pure, opet su se bacili u nešto novo, meni lično previše dragim nastupom su izgurali malo i album.

19. BOLZER - Hero, sa debi album već jedan od bendova koji je najviše polarizovao scenu, thumbs up što se mene tiče.

18. DEFTONES - Gore, u modernoj sferi težeg zvuka pobednici.

17. METAL CHURCH - XI, Mike Howe se vratio? Fapping ensured, još kad je ovako dobar album... to je to.

16. EREB ALTOR - Blot Ilt Taut, možda nije pošteno staviti album sa obradama na listu ali izuzetno lični entry za mene, bio sam na high as fuck Ereb Altor i Bathory talasu početkom godine a ovaj album to spojio u jedno, bare chested top of the mountain sword weaving sranje.

15. INQUISITION - Bloodshed Across the Empyrean Altar Beyond the Celestial Zenith, eksperiment ispade jedan od najboljih albuma u katalogu benda, Into The Infernal Regions koji je bačen u svemir da luta eonima.

14. DEATHSPELL OMEGA - The Synarchy of Molten Bones, kad je religious BM zvuk umro stiže manifest how to do it.

13. CULTES DES GHOULES - Coven or Evil Ways instead of Love, nije za svakoga ali za mene jeste, bewitched, possessed, evil - baš kako volim svoj black metal. Obavezno uz lirike da se sluša.

12. ETERNITY'S END - The Fire Within, kad projekat izda najbolji power metal album godine, by the book zvuk u sili i slavi.

11. ANAAL NATHRAKH - The Whole Of The Law, audio ekvivalent nuklearne devastacije, redefinisao se a ostao svoj.

10. NEGURA BUNGET - Zi, dosta kritikovan album ovuda a meni seo presjajno, isto sam na Negura talasu ove godine pa je ovaj album samo najahao.

9. METALLICA - Hardwired to Self Destruct, ostaje da ga još malo svarim ali ne može se poreći kvalitet veliki, nema dečjih bolesti tipa St Anger ili loudness war produkcija, album koji je trebao izaći posle Black imho.

8. INSOMNIUM - Winter's Gate, gigantsko iznenađenje da ovaj bend iznedri nešto ovoliko epski kvalitetno i srednji prst u lice današnjih konzumera fast food muzike. Smrt šaflu uvek ceo album.

7. ALCEST - Kodama, jednostavno prelepo kao i uvek, tickles all my right nerves.

6. DESTROYER 666 - Wildfire, album koji jebeno vrišti METAL

5. HEXVESSEL - When We Are Death, iznenađenje godine za mene, od prosečnog benda do čudovišnog albuma, perfektan soundtrack proleća i prirode.

4. WITHERSCAPE - The Northern Sanctuary, Dan Swano se povampirio pod stare dane i sve je bolji i bolji, ovaj album mi izađe i vrhunac njegove karijere u post 2000 dobu.

3. BORKNAGAR - Winter Thrice, monumentalno delo, u ovom momentu karijere da izbace ovako nešto... just wow.

2. MOONSORROW - Jumalten Aika, vreme će reći da li će mi ovo biti najbolji album benda ali certainly looks like it, epika, monument, album koji miriše na zemlju i šumu. Pomoglo je i što su me oduvali uživo.

 

i naravno pobednik godine, bez konkurencije od dana kad se pojavio, klasik već....

 

 

Vektor-Terminal_Redux.jpg

 

VEKTOR - Terminal Redux

 

Najbolji thrash album u poslednjih ko zna otkad, redefinicija i guranje u nepoznato odavno učmalog žanra, trijumf albumskog formata i koncepta, kovanje ideje do savršenstva.... ne znam više šta reći o ovom albumu. Zauvek worship.

 

Toliko za ovu godinu, vidimo se za godinu dana :rockdevil:

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...