Jump to content

Upcoming movies 2017. i vesti iz sveta filma


VoivodBG

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Znam i ja za Valeriana odavno, nije problem u tome, problem je sto siroke narodne mase ni culi za film nisu, a jos malo pa ce biti premijera. Nema teorije da se probiju kroz noise i da ostvare neku zaradu. Failovace skoro pa sigurno. Ali svakako lep film i sigurno cu nabaviti blueray da gledam (pored bioskopa naravno).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

uskoro gledam dunkirk, a igrom slucaja sam bio tamo pre 10ak dana.

 

na oko 300 metara od plaze na kojoj se desavala radnja filma (evakuacija) nalazi se spomenik zrtvama WW1 i WW2 (nema konkretno veze sa operacijom dinamo i radnjom filma).

 

obratite paznju sta desni deo spomenika gde su uklesana imena zemalja.

 

dunkirk.jpg

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

iznenadio sam se kad sam video srbiju na listi, nisam ocekivao da nas pominju na spomenicima toliko severnije od srbije..

 

http://www.imdb.com/title/tt5013056/

 

Dunkirk_Film_poster.jpg

 

sto se filma dunkirk tice: odavno nisam gledao bolji. bukvalno nema jedne suvisne sekunde i sve je perfektno. razmisljam sta da zamerim filmu i ne mogu da nadjem zamerku. imao sam utisak da traje 15 minuta. akcija je sveprisutna ali je u drugom planu. u prvom planu je neka sjebana atmosfera koja se moze opisati sa "nece biti dovoljno vremena, ode sve u kurac". cak nije ni akcija, nego je sve vreme panika. a opet nije tako napucano spektaklom nako spasavanje redova rajana na primer.

 

zvuk je nerverovatan, nisam nikad bio na bioskopskoj projekciji gde je zvuk ostavio takav utisak.

detalj: svaki zvuk ispaljenog metka ima neki subsonicni bas u pozadini koji pomera stomak. zvuk motora aviona iz tog doba je da se najezis, jer po zvuku osecas da to nije pritegnuta masina nego da se prakticno sve pomalo raspada (kao sto i jeste bio slucaj tih godina ako uporedimo sa danasnjim masinama.

i tako gomila stvari je fantasticno uradjena, spojlovacemo kad svi odgledaju. ;)

 

ne zaliti ni vreme ni novac za bioskop. sto bolji bioskop to bolje. razmisljam da gledam jos jednom.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

^A ja sinoć umesto to, gledao Valerijana jebenog xD

http://www.imdb.com/title/tt2239822/

 

Kao gledao mi se Beson, iako sam već video neke mnjeh kritike, ali da bar izgleda lepo film itd, pa ajde kao lepo će biti u bioskopu. I onda je krenuo film i setio sam se koliko mi smeta prekorišćenje CGI-a, a ovde ima MNOGO CGI-a. Može da se napravi drinking game: kad god Valerian i Lorijena (kako god) stoje u zelenoj polu-sobi, svi da piju. Predugačak, ima sekvenci od po 15-20 minuta koje potpuno mogu da se izbace i ništa se ne gubi (ceo posao sa Rijaninim vanzemaljcem npr), dvoje glavnih glumaca su blagi užas, i otprilike su tu da izgledaju lepo (a i to je upitno) i badass, a čak ni badassness ne mogu da prodaju kako treba dobar deo filma. I to je samo deo stvari koje u mljeh ovde...ništa mnogo loše, ali daleko od ikakvog pravog kvaliteta. U osnovi, ovo je film za srednjoškolce, ili za ljude koji baš mogu da se opuste i samo im trebaju lepe boje na ekranu sa povremenim brzim scenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...