Jump to content

2017.05.29. *Elektropionir, Beograd* Ross the Boss Band, Claymorean


azal

Recommended Posts

18118977_1440141479401019_8687746955997578010_n.jpg?oh=8db1d51badaf15b418d51d8d72301dbb&oe=5988137C

 

Ross The Boss Band LIVE:

Performing the greatest MANOWAR classics!

 

Ross the Boss (ex-Manowar) - guitar

Rhino (ex-Manowar) - drums

Marc Lopes (Let Us Prey) - vocals

Mike LePond (Symphony X) - bass

 

Support:

 

Exclusive, rare live performance by Serbian epic metal champions Claymorean!

 

https://www.facebook.com/events/199529343897747/?

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ću da idem na ovo iz prostog razloga što nisam gledao nikad Manowar live, a i s obzirom da im oproštajna turneja maltene samo po Nemačkoj, teško da ću ikad :D

 

Odslušao prvo ovaj novosnimljeni cover

http://www.youtube.com/watch?v=KrzIcFcMrSo

 

od kog mi se smlohavio entuzijazam još više, em ova produkcija prokleta, em pevač ništa spec... ali onda sm video ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=JIog_3KV_5c

 

čini mi se da nije ovaj prošli pevač ništa bolji, ako ništa drugo stage presence mu je za Manowar pesme očajan, ali ovo ludilo u publici i pevanje mi je vratilo koncertni hard-on odmah.

 

Tako da, dolazi se da se peva :rockdevil: principe ću da odmorim ovog puta :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

novi pevac ima dosta konkretniji stage presence od tog lika :haha:

 

mada tesko da moze bilo koji koncert da se uporedi sa KIT atmosferom. Kao sto rekoh posle tog certa, i kad puste Manowar pesmu tamo preko razglasa izmedju bendova ljudi pevaju i slemuju kao da im Manowar svira ispred nosa :haha:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Bio sam na svirci, i bilo je to epohalno heavy metal veče, sve reportaže sa koncerta koje sam pročitao upravo to i dokazuju. Nikad bolji repertoar, zvuk fantastičan, svi u bendu tačni ko sat, čuje se da su vrhunski muzičari. Naravno najviše sam gledao basistu, fantastičan zvuk i stil sviranja. Publika od prve do poslednje pesme pevala, najviše na zadnje tri, što je i logično, atmosfera metalska, lokal isto ok.

 

Manowar je velik, makar bio i onaj za siromašne.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

stvarno je super bilo.

 

 

najbitniji utisak je sledeci -

 

kad cujes ove pesme u malom klubu, bez vatrometa, bez koznih gaca, bez pompe, bez celog propratnog manowar cirkusa, kvalitet ovih starih manowar pesama ne mozes da osporis.

 

to je to, esencija te muzike se mnogo lakse oseti u ovakvom okruzenju.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

U suštini je bilo baš dobro, sasvim pristojan odziv publike, atmosfera odlična, nekoliko legendarnih domaćih metalaca prisutno u publici, skoro sve na svome mjestu, a jedino mi je smetalo što je pjevač u prvoj polovini koncerta imao česte periode kad je bio tih i kad mu vokal uopšte nisam čuo - tipa ide pjesma, sve se fino čuje, ali nigdje vokala :) U drugoj polovini koncerta se čovjek primjetno popravio. Repertoar je isto bio ok, ali sam mislio da se podrazumjeva da će pred kraj odsvirati i "Manowar" i "Kings of Metal". No, šta da se radi.

U svakom slučaju, odlična prilika da se na našem tlu uživo vide bitni likovi iz Manowar istorije, a takođe i iz Symphony X, a da to nije povodom snimanja nekog visokobudžetnog spota u hangarima na Makišu. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa azalom, ove pesmu su baš za manje svirke, u suštini manji koncerti su skoro uvek bolji, Manowar nema šanse da bi ovako dobar repertoar sada svirao... I ja sam očekivao Manowar i Kings of Metal, ali bih obe menjao za Bridge of Death :). Ne zanm ja sam odlično čuo vokal tokom celog koncerta, bio sam negde u srediti prostorije, negde naspram miksete, nije bilo preglasno, taman sve kako treba.

 

... nekoliko legendarnih domaćih metalaca prisutno u publici,...

 

Ko je sve bio, videh Interfectorce, znam da je Goce bio, predpostavljam i Andrej... zbog sticaja okolnosti nisam se zadržavao posle svirke da se pozdravim sa njima, prevalilo se 400+ km za koncert, skoro direktno sa posla sam krenuo, i odmah posle svirke nazad :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno lepo veče bilo, sve vreme sam bio nasmejan, pukla me dosta nostalgija neka prijatna :D Set-lista tamanica, jes greota što nije bilo nekih stvari kao što je Bridge of Death, ali svakako zadovoljan odabirom pesama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad cujes ove pesme u malom klubu, bez vatrometa, bez koznih gaca, bez pompe, bez celog propratnog manowar cirkusa, kvalitet ovih starih manowar pesama ne mozes da osporis.

 

to je to, esencija te muzike se mnogo lakse oseti u ovakvom okruzenju.

 

I moj glavni utisak.

 

Možda će da zvuči kao da kiselim neko grožđe, ali ovo mi verovatno bio bolji koncertni provod nego što bi bilo kakav Manowar koncert bio ove decenije. Em zvuk kako treba, em pevač u snazi, em samo stare pesme, em bez kenjanja između pesama. Samo red hitova, pa red epica, pa red hitova, i tako u krug.

 

Jedino neprijatno iznenađenje mi je nova mršava poseta, pomislio bi čovek da bar Manowaraca kod nas ima, i da bi bar neki pristojniji procenat njih došao ovo da čuje, but nope. Jedino dobro iz toga je što nije bila preterana gužva, pa je moglo kanda se diše :D Kako god, većina ljudi koja je došla je napravila atmosferu kako sam se nadao da će biti, pevanje pičilo sve vreme :rockdevil:

 

Poseban utisak jedna paljevina, koja je, između ostalog, na "rape their women" lirik iz Hail and Kill legao na pod i krenuo neki air sex rape da izvodi na sred podijuma :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...