Jump to content

Artificial Brain


Grobodan

Recommended Posts

Povod za otvaranje teme je nedavni izlazak odličnog drugog albuma Infrared Horizon:

 

1492486304_cover.jpg

 

https://mega.nz/#!mV0VDZyT!Un2N8fFgP8tHYlFHx9kJ6sPAq-Qy1VzZJ83KFECNu5U

 

Za one koji ne znaju, technical brutal death metal čedo pod okriljem Profound Lore što je sinonim za kvalitet i još jedan u nizu bizarnih DM bendova koji se probijaju u poslednje vreme (Chth'eilist, Blood Incantation itd). Tematika je scifi što se i po samom omotu vidi a tekstovi uz samu muziku stvarno daju dodatnu dimenziju... šteta samo što se teško razumeju haha kapiram ja da je vokal totalni bullfrog tribute Demilichu ali Anti mi je ipak bio malo razumljiviji. Ceo trip albuma me je pomalo podsetio na Vektor (više po alien vajbu) a znaju da me proveju i asocijacije i na Voivod, Gorguts pa čak i DsO, što je u mojoj knjizi visok kompliment. Toliko mi je lepo legao album i počešao itch za ovakvom svirkom da čak još nisam ni skinuo novi Suffocation.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://agoraphobicnews.com/artificial_brain_infrared_horizon_album_review.php recenzija novog albuma

 

http://agoraphobicnews.com/dan_gargiulo_interview.php stari intervju sa Dan Gargiulom, gitaristom Artificial Braina/Revocationa

 

U suštini, novi artificial album je odličan ali je suffocation kandidat za najbolji album godine :)

 

i da, KEEP IT DISSONANT! :tehkista: :tehkista: :tehkista:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravio si na Bedlam koji je isto do jaja (osim ako nije fazon u tome 'nebitan je pa se ne secam')..

Ima na ovom starog smeka..

 

U fazonu da :haha:

 

Dosta mi je onako nebitno bilo da slušam novi Suffocation tad, nisam ga ni poslušao, zato pitam u odnosu na Blood Oath koji jesam. Možda sam sa Pinnacle poneku pesmu. To ne znači da neću nekad sve da obrnem đuture, al' deluje mi da ću da se smorim od 2006. naovam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je novi Suffo u odnosu na Blood Oath?

 

Meni poprilično bolji, nije da je sad nešto mega giga vrh, ali solidan album, malko lošiji od istoimenog i Soulsa, ali def. bolji od Blood Oatha i Bedlama, doduše oni su mi najlošiji njihovi albumi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga jebem, meni je taj selftitled album nekako mekan. Morao bih opet da ga preslušam xD

Meni sa njega Misconceived omiljena njihova stvar :D

 

Meni je odličan, nije toliko opterećen tehnikalijama, baš onako sa ukusom, većina pesama super, prepoznatljive su, za razliku od milion sličnih tech-death izdrkotina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ima još geranto bendova koji i dalje izdaju sasvim dobre albume, Immo, Incant, Napalmci su do skoro imali sjajne albume (poslednja dva 'nako), a tu su i mladje kolege koje umeju ponešto da kažu, ali uglavnom se ispucaju već posle jednog-dva albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...