Jump to content

Slægt


Grobodan

Recommended Posts

Jeste da smo ih pominjali nadugačko i naširoko po forumu ali mislim da ovi Danci sa svojim novim albumom zaslužuju svoju posebnu temu i sav praise koji mogu dobiti.

 

Debi album Ildsvanger je dosta hvaljen po UG krugovima ali meni je zvuk zaista previše cirkular i ne toliko preterano uzbudljiv.

 

EP Beautiful and Damned je ono gde stvarno počinju da sijaju i daju naznake svog zvuka koji će tek da eksplodira na albumu iz ove godine.

 

Domus Mysterium izlazi pre oko mesec dana za čuveni Van Records i na njemu Slægt nalaze pravu mešavinu black i HM zvuka. Otprilike kako bi Dissection zvučao da je posle Storm prešao na HM, you say Reinkaos ali ovo je ipak nekako fluidnije i bliže black metalu a opet se čuje dosta finti starih hevi majstora. Jest da bih voleo da je produkcija gitara malo robusnija ali to su sitnije zamerke u odnosu na kavlitet albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Black metal volim da mi bude gust, mračan i zajeban, a ovo je isprano i uopće me ne privlači.

 

To je i kod Fenrica ironija, mnogo lepo razume crni metal i njegovu istoriju, osim tog jednog delića gde tripuje da je i dalje crni metal kad sedi u svom balončiću i svira speed/heavy.

 

 

One solaže da bi prošle, morale bi da budu ka' Murray/Smith da su ih odsvirali, a ne ka' da ih je mačka odvrištala.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Classic black metal in the vein of Mercyful Fate

Pa naravno, oni su i izdali ultimativni BM album pa se po njima valja ravnati.

 

One solaže da bi prošle, morale bi da budu ka' Murray/Smith da su ih odsvirali, a ne ka' da ih je mačka odvrištala.

 

Ovo na 6:58 kao macka da je odvristala? WTF?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doduše, hajde da kažemo, šta god ko voli, svakako bolje da sviraš black/heavy, nego kurcu.

 

 

Doduše#2 možda je sviranje black hevija sviranje kurcu? Morali bismo onda da definišemo sviranje kurcu, avaj, da li nešto ima smisla i koji je to entitet koji sudi o smislu... Pregrejo sam

 

Sad sam opet poslusao i uopste nemam tu asocijaciju haha pa ni gledajuci u gif.

 

Meni baš zaparala uši ta izvijotina na kraju, jbg xD

 

 

A volim dobru izvijotinu da se razumemo

 

 

i iživljotinu isto

 

ultimativni BM album

 

hqdefault.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

oli prestati da se ponašaš kao da blek metal slušaju samo uzvišena bića i da kao takav mora da bude kompleksan, neprijatan, haotičan, neprijemčiv itd?

 

Fenriz i Nokturno snimaju pank albume, pa je to opet veći blek metal nego što će svi ostali uraditi ikad

 

you call your metal black

it's just plastic, lame and weak

 

btw ni meni Slaegt nije nešto zanimljiv

Edited by Underkuruz
  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo potvrdio ono što sam i rekao :haha:

 

oli prestati da se ponašaš kao da blek metal slušaju samo uzvišena bića i da kao takav mora da bude kompleksan, neprijatan, haotičan, neprijemčiv itd?

 

Morao bih prvo da počnem tako da se ponašam :P

 

Više volim uzvišena no unižena bića, nažalost, svuda ima i visokih i niskih, pa tako i niža bića imaju pravo da slušaju i sviraju blek metal.

 

Ne mora da bude kompleksan i haotičan, ali zar neprijatan i neprijemčiv ne ulaze u definiciju blek metala? Jedini 'prijatan' blek metal bend koji mi pada na pamet sada je Alcest, koji nije black metal... (zato što je prijatan) :haha:

 

 

SAMO ELITA

HAIL SATAN

 

Fenriz i Nokturno snimaju pank albume, pa je to opet veći blek metal nego što će svi ostali uraditi ikad

 

you call your metal black

it's just plastic, lame and weak

 

Furaju fazon kako ih boli kurac za 99% muzike koja izlazi i šta drugi sviraju, a onda u (lošim xD) tekstovima komentarišu tuđ metal. :D

 

Ništa se ti ne sekiraj, to je mallcore dečkima upućeno, a ne pravim crnim umjetnicima.

Na jednom In the Nightside Eclipse ima više crnog metala no što proteče Fenricovim crnim venama tokom njegovog celog života!

 

btw ni meni Slaegt nije nešto zanimljiv

 

Šta se onda javljaš sa 'kontra-argumentom', da se vraćamo na diskusiju koju smo pre neki mesec drvili 5 dana :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na jednom In the Nightside Eclipse ima više crnog metala no što proteče Fenricovim crnim venama tokom njegovog celog života!

 

Šta se onda javljaš sa 'kontra-argumentom', da se vraćamo na diskusiju koju smo pre neki mesec drvili 5 dana :D

 

1. naaaaaaaaopako

 

2. nešto imam vremena :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva par albuma uopste moze da pogleda u oci Don't break the oathu, pa ne treba zbog toga BM da prestane da se svira.

 

Btw mozda nije slucajno sto pocetak I Smell Blood lici na Dangerous Meeting.

 

U svakom slucaju HM >>>>>>>>>>>>> disonanca, tako da ovaj bend pobedjuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim i ja, al što ih uopšte posmatraš ko black metal?

 

E vidiš Kuruze, tako se formuliše to :D

 

Ma ne đa mi se, poslušao sam malo... Ne mora bude black metal, do toga smo došli postepeno, mada jesam ja počeo sa ''ovo na hevi podforum'' provokacijom :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ако је неко заинтересован да купи овај ориђинале, нек се јави. Дигипак, специфичан картон је у питању, дебљи и тврђи него што је стандард, као и да је пресвучен неком кожом. Све у свему, изгледа баш јебачки. У целофану, неотпаковано. Цена 1200 дин, телефон 0648134117.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...