Jump to content

2017.10.13. *Dom omladine, Beograd* Paradise Lost, Pallbearer, Sinistro


Night Prowler

Recommended Posts

Сетлиста ми није најбоља, али свеједно, нешто ће се наћи. Штета што је ова турнеја мало мрачнија и депресивнија, мало брзих песама ће бити. Неких 6-7 комада су по мом укусу.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

propustih sinistro, pallbearer OK, dobar uvod u ono sto sledi ali definitivno nisam fan.

nisam fan ni PL-a, ali zaista odlican koncert, velik su oni bend, svi koji niste bili da dodjete sledeci put ;)

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinistro onako, riba je zanimljiva pojava ali rifovi su dosadni. Pallbearer je zvucao savrseno, veliki bend nam se radja pred ocima, steta sto mnogi nisu toga svesni. Imaju sve sto treba, i doom i prog i alt rock vajb na momente, uzasno su melodicni, a opet sabbathovski teski. Paradise lost onako. Na pocetku je zvuk bio bas los, rasparen, uzasan miks, a i Nick je zvucao mlako, neubedljivo. Kasnije su se stvari popravile dosta ali celokupan utisak mi je prosecan. Set lista je bila sasvim dobra imajuci u vidu da promovisu novi album a da ipak imaju 15 albuma iza sebe. Atmosfera sasvim ok, puna sala, sve u svemu lepo vece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intro

 

Koncert je poceo na vreme. Svaka cast, ima sve.

 

Pallbearer

 

Koliko god da mi je ovaj bend studijski jedva nesto iznad proseka, uzivo je bio pun pogodak. Kako mene smara ta njihova strasno clean produkcija, a bas se sinoc povede prica o tome kako bi da je zvuk kao 40 Watt Sun (recimo), za mene ovaj bend bio mnogo bolji.

Da ne tupim predaleko, zvuk je bio "los", vokali su bili udavljeni, meni bilo super, meni bilo sjajno, nikad lepsi los zvuk na koncertu.

 

Outro

 

Par stvari zelim u zivotu

Kratke sezone uragana

Beli da bude precednik

Dimmu Borgir da svira PEM sledece godine na Brutalu

Neko da srusi DOB

I nikad vise da ne odem na koncert slican ovome

 

Zvuk je bio BU LJA

Svirka je bila TEZ GA

Setlista je bila GO VNO

 

Jebes moj zivot

Jebes idenje na koncerte bendova koji reeeealni budimo nisu najbolji ikada

Samo najbolji bendovi ikada, samo Monolithe

Jebes srednja skola zajebanciju

Cim vidim ceo jumetal na koncertu znam da ce koncert biti smece

 

moonspell bend i po

  • Upvote 2
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Пошто ми Феуд рече да форум умире, а и видео сам једно десет особа, морао сам се улоговати после 5 година да проверим. Шта сте направили, бандо! :(

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

одавно сам ја терао фрубија да доведе тролкоце, али, ето, после су се десиле неке непредвиђене околности... с оне стране закона...

 

дакле, ако се сагледа целокупна ситуација из различитих углова, а првенствено на основу онога што сте написали, да се приметити да је било далеко боље на концерту плоста 2005. у у... не сећам се више. испарило.

 

гле, улете модератор.

Edited by vudun
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

на време си се пензионисао.

шта се све овде шкрабало у том неком међувремену, па и они најтврђег срца јуначкога би шлогирали.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Њега треба на suicide watch метнути, капирам да ће да се убије до 40. То за Партизан је било јер је на форе џаба на текме улазио. :) Надам се да си добро и здраво.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinistro ok bili, solidan bend i svirka, najveci adut im je svakako pevacica sa izgledom i koreografijom profesorice koja ima epi napad, ali dobar vokal sve u svemu

prva pesma bila super, posle malo udavili ali nije lose

 

pallbearer mi bas prijatno iznenadjenje s obzirom da ih nisam ranije slusala, super svirka i energija, prostudirace se bend u narednom periodu i ispraviti ova greska

 

PL dobri bili, setlista korektna iako bi drugacije izgledala da se ja pitam :D no sasvim zadovoljavajuce, lepo su to izmiskali da bude za svakoga nesto plus dovoljno sa novog albuma.

 

dobra poseta bila, puna sala, i prijalo je otici na ovako nesto posle duze vremena :)

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pallbearer :tehkista: :tehkista:

Sinistro su mi skroz ok, ova žena ima bogovski glas. Doom na portugalskom. :da:

PL sasvim solidan set.

Skoro puna sala, merch bezobrazno skup, tačno mi se jebe da 20+evara plaćam neku majčicu.

Sve u svemu-zadovoljan. i još jednom-Pallbearer :rockdevil::blek:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pallbearer je bio monstruozan, kao što neko reče, posmatramo rađanje jednog velikog i značajnog benda!

I da, uživo su bolji najmanje za 30% nego na albumu, Savršenstvo.

Do sada sam ih slušao i sviđali su mi se, ali od sinoć sam fan!

 

Paradise Lost perfektni, naprijed je zvuk bio sasvim solidan, kristalno sam čuo bukvalno svaki ton Gregove gitare. U vrlo dobroj formi su,setlista zanimljiva i odlično uklopljena... Za mene lično ostaje žal što je ovo bila "samo" metalna setlista, bez nekih eksperimentalnijih stvari, ali u ovaj koncept se one ne bi ni uklopile, tako da to i nije nikakav propust, već to eto ja onako pričam...

 

Sve u svemu, jebeni Remembrance i Shadowkings su bile i same dovoljne da ovo bude vrhunski koncert!

Da ništa drugo nisam čuo - bio bih prezadovoljan!

A uz sve to i Embers Fire, pa One Second, pa Tragic Idol, koja uživo raznosi, pa Faith Divides Us, koja spada u red najvećih pjesama koje su napisali i koja je uživo uvijek jedan od vrhunaca koncerta... I pred sami kraj Beneath Broken Earth, koja je sporo i beznadno samljela sve pred sobom u kašu.

 

Kako god, jedan od najboljih PL nastupa koje sam gledao, možda (vrlo vjerovatno) i najbolji kad se sve uzme u obzir.

 

Greg je čarobnjak, ne postoji "kulturniji" metal gitarista na svijetu, koji je sav u službi pjesme, grupe i kompozicije, a koji svojim zvukom toliko oplemenjuje jedan bend... Od aktivnih gitarista, on i Duffy su možda ljudi koje najviše cijenim u tom smislu.

 

Kupio LP Medusa, poslije se fino družili i putovali sa Grobom, mojim bratom po PL fanbojizmu i sve u svemu, veče za čistu desetku... A Paradise Lost ostaje najveći & najbolji "mali" bend na svijetu.

 

DO YOU REMEMBER LIFE NOW?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinistro - nista narocito ali opet dosao sam pred kraj tako da ne bih smeo da sudim

Pallbearer - eksplozivni ali pred kraj malo udavili sta znam

Paradise Lost - brutalni, onaj Beneath Broken Earth jebem ti sunce

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno najbolji nastup kome sam prisustvovao u Domu Omladine. Sem recimo prve pesme, super zvuk, gitare topile sve oko sebe. Čak se i Nick popravljao kako se čuo tokom koncerta. Poseta bila okayish, polu-puna sala čini mi se, napred uglavnom raspevani ljudi, ali me oduševljava da ima prilika koje i nakon jedno tri "zahvalnice" od Nicka što ne pušimo, još uvek moraju jebenu cigaru da zapale :haha:

 

Lista meni super, s obzirom na rotacije i sve, a još više mi super što 4 izrotirane pesme u odnosu na prvi gig na turneji gde ih uhvatih. Prvo True Belief, pa sad Embers Fire, pobedax2 :rockdevil: Samo mi sa novog žao što ne beše nijedared Fearless Sky, ubedljivo najmoćnija na novom. Što se tiče ostalih pesama, još jedan koncert koji me je ubedio da mi je "Plague Within" među najboljim PL albumima.

 

Nick growlovao dobro većinu koncerta, iznenađujuće dobro za njega, ali je bio baš suzdržan sa pričom, ne znam da l mu samo nije bilo veče il šta...ali je činjenica na koncertu pre dve nedelje jedno 10x puta više pričao između pesama i opušteniji bio. Greg jako tupavo izgleda sa onim novim izgledom svirajući za Paradise Lost, mnogo više leži kao frontmenu Vallenfyre-a doduše :D

 

Kao što je ja mislim koncezus među ljudima koji su došli da uživaju na koncertu, ovo je trenutno fenomenalna live verzija Paradise Lost-a, i valja se gledati što češće u narednom periodu dok ih ovo ludilo tera.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali me oduševljava da ima prilika koje i nakon jedno tri "zahvalnice" od Nicka što ne pušimo, još uvek moraju jebenu cigaru da zapale :haha:

 

Oko mene nisu gasili kroz ceo koncert, "prilike" najblaže rečeno... Ko je bio desno Grega nije čuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...