Jump to content

2017.10.05. *Dom omladine, Beograd* Voivod, Earth Ship


VoivodBG

Recommended Posts

Baš taj rad.

 

S tim što meni prva polovina koncerta bolja nego druga. Krenulo znojavo i veselo, posle nekako se spustila atmosfera. Plus, mogla je još jedna njihova nakon obrade na bis.

 

Al' od sva tri Voivod bliska susreta, ubedljivo najbolji koji sam gledao. Zvuk kad se iskristalisao, bio super, iznenađujuće super za malu salu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlični su. Lepo je kada se bend iz mlađih dana, pojavi i izdominira. Drago mi je što i sebe ne shvataju previše ozbiljno, pogotovo Snake sa onim "Dad rock", kožnim prslukom i kreveljenjem za 11. :haha:

 

Chewy jebe keve sa solažama i kanališe Piggy-ev duh kroz starije pesme.

 

Zvuk je bio kritičan, pogotovo ako ste bili kod šanka, na sredini sale sasvim pristojan, jedino mi se bas uopšte nije razaznavao i vokal je bio često mutan, ali ne mari.

 

Setlista je bila dobra, ja bih samo na kraju izbacio obradu od Hawkwinda i ubacio nešto od Floyda ili pak onu Batman temu. Ali svakako bi bilo najbolje da su svirali još neku pesmu sa Dimension Hatross-a ili Nothingface....

 

Nadam se da sledeći put nećemo morati da čekamo XYZ godina da nam svrate ponovo.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svirka je bila vrh.

Od tri svrike koje sam gledao,

ovoj jedino listu zameram, ali nema veze.

Zvuk, atmosfera, posecenost, organizacija,

desetka cista sve.

Ovi ljudi su velicine bez premca, institucija :)

Kontam da ce sad konacno poceti i cesce da dolaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da potvrdim generalni utisak - bas lepo vece, zesce bih se izjebao da sam isao logikom "necu da gledam, gledao sam prosle godine na BA". Mnogo im bolje stoji mali klub i zagusljiva atmosfera. Pun klub, moram da primetim dosta starija ekipa, bend raspolozen, setlista je mogla malo da se menja negde ali boze moj, bilo je s druge strane bas lepih bisera. Zbavih na kraju i onu crvenu fenomenalnu majicu, tako da ja prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se čini da je prva polovina koncerta bila živahnija, posle se malo ohladila atmosfera, čemu sam i sam doprineo - posle Ravenous Medicine me je izdalo grlo, zabolela leva noga i zategla plećka.

 

Voleo bih da sam čuo Forgotten In Space uživo.

 

Voleo bih da mi neko ko liči na Mongrain-a bude zet jednog dana.

 

Odavno nisam više uživao na nekoj svirci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva polovina i jeste bila pikantnija, mene najvise jebe sto oni rotiraju pesme iz nje, recimo bile su igri Chaosmongers/Psychic Vacuum, Unknown Knows/Inner Combustion, Overreaction/Order of the blackguards - ja sam zadovoljan sta smo mi dobili ali mogla je neka od ovih izbacenih da zameni neku sa poslednjeg EPja, a jos kad vidim da su ponegde znali i Tornado da ubace.... eh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve ste već rekli, sjajna svirka, matorci baš iznenadili energijom, jedini minus - obrada za kraj

 

..e da (al to je generalno) i to što u 50m2 i trista ljudi, jedno trećina ne vadi jebenu cigaru iz usta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...