Jump to content

Guns n' Roses


michelle

Guns N' Roses: Illusions albumi?  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ma nisam sada uopste mislio na tekst vec cisto na muziku. Pjesma mi je bas tipicna GNR, bar taj rani period kad su i bili najbolji...prva 2 albuma. Uvijek mi je ta pjesma bila do jaja....i cijeli taj album, kao i Appetite.

Pa sta ja znam...al' opet se ne bi slozio :bigblue:

Mislim,Appetite je zestok album,dok je GN'R Lies (mislim na te nove pesme iz '88 tj. "R-side") sve u akusticnom fazonu :huh: Sto naravno nije nikako lose,ali je prilicno razlicit od materijala objavljanog na Appetite-u (na Appetite-u nemaju ni jednu akusticnu stvar npr.).

tako da ne bih smatrao taj album (GN'R Lies),kao ni tu pesmu (One In A Million) bas 'karakteristicnim' ;)

S' obzirom da kasnije (posle tog albuma) nisu nastavili u tom 'fazonu' (akusticne stvari i sl.) :bigblue:

 

A tekst jeste malo rasisticki ali mora se priznati da je smijesan.

Ne priznajem ja nista :twisted:

 

 

Zanima me jel su imali nekad koncert u ex-YU? :muzicar:

Nope...

Najblize nam je bila Budimpesta (u 2 navrata - 1992. i 2006.) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ja znam...al' opet se ne bi slozio :bigblue:

Mislim,Appetite je zestok album,dok je GN'R Lies (mislim na te nove pesme iz '88 tj. "R-side") sve u akusticnom fazonu :huh: Sto naravno nije nikako lose,ali je prilicno razlicit od materijala objavljanog na Appetite-u (na Appetite-u nemaju ni jednu akusticnu stvar npr.).

tako da ne bih smatrao taj album (GN'R Lies),kao ni tu pesmu (One In A Million) bas 'karakteristicnim' ;)

S' obzirom da kasnije (posle tog albuma) nisu nastavili u tom 'fazonu' (akusticne stvari i sl.) :bigblue:

 

Za mene su prva dva albuma srz benda i bolja od svega poslije, to sto je album akusticni nema veze, nebi ga izdali kao drugi album u vrhuncu popularnosti da i sami nisu mislili da je reprezentativan za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim spominje se One in a Million. Pa evo da vam ja kazem (a ko se bolje razume u gunse od mene :) ), ta pesma je sto se tiche rechi izuzetno reprezentativna za G n' R, a sto se muzike tiche, to je jednostavno rock pesma na akustari. Nije da odudara od njihovog fazona, ali nikako nije pesma koja bi opisala Gunse.

 

Kad kazem da su rechi reprezentativne, to ne znachi da su G n' R ili Axl rasisti, vec da su jebeno iskreni, nadrkani i politicki NEkorektni. :rockdevil:

 

A sto se tiche muzike, reprezentativna pesma bi recimo bila Nightrain ili You Could Be Mine. Ako ocete od balada, onda naravno November Rain, mada je meni Estranged oduvek bila draza. :) Dodushe, Don't Cry mi je uvek zvuchala najvishe kao pesma celog benda od svih njihovih balada. Onako, samo 5 likova i to je to. :)

 

EDIT:

Posteri su nesto sto se skuplja godinama... :)

Edited by Brace

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tekst rasisticki, iskren je.

 

Smesan je :D

Nije smesan,dobar je :D

 

 

Sve u svemu Guns n' Roses bio spoj extra muzicara!

Forver :pivopije:

 

 

Jel zna neko gde bih mogao da nadjem rock postere(Gansi su mi najbitniji).

Sto kaze Brace - to se skuplja godinama :bigblue:

Imam ja gomilu postera njihovih...

 

 

Meni je 1 in a million bas ono reprezentativna GnR tune.

ta pesma je sto se tiche rechi izuzetno reprezentativna za G n' R...

Za mene su prva dva albuma srz benda i bolja od svega poslije, to sto je album akusticni nema veze, nebi ga izdali kao drugi album u vrhuncu popularnosti da i sami nisu mislili da je reprezentativan za njih.

@Rox:OK prvi deo recenice,ali...

@all:cekaj bre,kako 'reprezentativna'?

Znaci kad bi izabrali jednu pesmu da predstavlja GN'R to bi bila One In A Million?! :huh::ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rox:OK prvi deo recenice,ali...

@all:cekaj bre,kako 'reprezentativna'?

Znaci kad bi izabrali jednu pesmu da predstavlja GN'R to bi bila One In A Million?! :huh::ph34r:

 

Ne, nisam rekao da je najreprezentativnija pjesma ali ja kad bih nekome ko nikad nije slusao GNR propuricio sta da poslusa ta pjesma bi se sigurno nasla u nekoj kompilaciji od 10-ak pjesama, sigurno i jos pokoja sa Lies albuma. Iz albuma brate izbija cistokrvni r´n´r uprkos sto je akusticni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, nisam rekao da je najreprezentativnija pjesma ali ja kad bih nekome ko nikad nije slusao GNR propuricio sta da poslusa ta pjesma bi se sigurno nasla u nekoj kompilaciji od 10-ak pjesama, sigurno i jos pokoja sa Lies albuma. Iz albuma brate izbija cistokrvni r´n´r uprkos sto je akusticni.

Nisam ja ni rekao da je lose zato sto je 'akusticno' uradjeno,nego mi je bila cudna ta izjava da bi tu pesmu izabrao da 'predstavlja' (reprezentuje) GN'R ;)

Mozda u kombinaciji sa drugim pesmama,ali solo ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

--GUNS N' ROSES - Live at the Ritz, New York 1988--

* 00:58:08 - PRO Shot - 367 MB DivX *

http://rapidshare.com/files/49721139/ElRes...andor.part1.rar

http://rapidshare.com/files/49726069/ElRes...andor.part2.rar

http://rapidshare.com/files/49731081/ElRes...andor.part3.rar

http://rapidshare.com/files/49734656/ElRes...andor.part4.rar

 

Ok, ok, znam da ste svi ovo gledali pre 10 godina ali sam bacio linkove da skine neko ko slučajno nije.

Za svakog GNR fana ovo je pod OBAVEZNO pogledati. Prava snaga gunsa je pokazana baš na

ovom fantastičnom koncertu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, taj koncert mi je jedan od najdrazih. Originalna ekipa, svi josh uvek totalno ludi, nadrogirani, pijani :rockdevil::pivopije: , i potpuno van kontrole. :rockdevil:

Tu je ona legendarna scena, kad Axl uskoci u publiku u majici, a izvuku ga (jedva) bez nje. :)

Zanima me samo, koji je kvalitet i da li su sve pesme na broju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: Kako su ga samo pokidali kad je skočio u masu. Izvlače ga na binu a on sav izgreban :rockdevil:

Kvalitet je dosta dobar. Neznam da li nedostaje neka pesma ali evo tracklist:

1. It's So Easy

2. Mr. Brownstone

3. Out Ta Get Me

4. Sweet Child O' Mine

5. My Michelle

6. Knockin' On Heaven's Door

7. Welcome To The Jungle

8. Nightrain

9. Paradise City

10.Rocket Queen

Po snimku se neprimećuje da je nešto seckano i izbacivano

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe,ja sam taj koncert bio svojevremeno prvo nabavio na kaseti (jos pre 12-13 godina) pod nazivom "Silent Shots" :bigblue: (eeeee,kad je to bilo...)

I bilo mi je cudno sto Axl tu ne peva valjda drugu strofu+refren Rocket Queen :confused: A nisam ni znao da je on za to vreme u masi i da ne moz' da se izvuce :)

 

 

 

A u sredu (13.2.) slusam ja popodne radio i prebacim na 202-jku kad ono taman spica za "muzicki trezor".I ja pomislim "Jebote,sto bi bilo dobro kad bi jednom pustili Ganse" - kad ono "...danas cemo vam predstaviti bend Guns N' Roses" (!!!) :icon_eek: Ladno,hahaha :) :) :):rockdevil:

Prvo je neka riba citala njihovu biogrefiju (napravila je par gresaka,hehe :D Npr. to da su Gansi na Doningtonu svirali - kad su poginula ona 2 klinca - u prolece '88,a Donington je u avgustu - valjda 3. nedelje avgusta;i jos neke sitnice),a onda su pustili par pesama (svega 3 :( ) - Welcome To The Jungle,Patience i November Rain (mada sam bio ubedjen kako su krenuli da ce garantovano pustiti Don't Cry,a ne November Rain,sa "Use Your Illusion I"-a).

Anyway,prijatno iznenadjenje :cool::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, taj koncert mi je jedan od najdrazih. Originalna ekipa, svi josh uvek totalno ludi, nadrogirani, pijani :rockdevil::pivopije: , i potpuno van kontrole. :rockdevil:

Tu je ona legendarna scena, kad Axl uskoci u publiku u majici, a izvuku ga (jedva) bez nje. :)

Zanima me samo, koji je kvalitet i da li su sve pesme na broju.

 

Upravo tako. Imam taj koncert na VHS-u i uvijek ga volim pogledati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe,ja sam taj koncert bio svojevremeno prvo nabavio na kaseti (jos pre 12-13 godina) pod nazivom "Silent Shots" :bigblue: (eeeee,kad je to bilo...)

I bilo mi je cudno sto Axl tu ne peva valjda drugu strofu+refren Rocket Queen :confused: A nisam ni znao da je on za to vreme u masi i da ne moz' da se izvuce :)

 

 

 

A u sredu (13.2.) slusam ja popodne radio i prebacim na 202-jku kad ono taman spica za "muzicki trezor".I ja pomislim "Jebote,sto bi bilo dobro kad bi jednom pustili Ganse" - kad ono "...danas cemo vam predstaviti bend Guns N' Roses" (!!!) :icon_eek: Ladno,hahaha :):):):rockdevil:

Prvo je neka riba citala njihovu biogrefiju (napravila je par gresaka,hehe :D Npr. to da su Gansi na Doningtonu svirali - kad su poginula ona 2 klinca - u prolece '88,a Donington je u avgustu - valjda 3. nedelje avgusta;i jos neke sitnice),a onda su pustili par pesama (svega 3 :( ) - Welcome To The Jungle,Patience i November Rain (mada sam bio ubedjen kako su krenuli da ce garantovano pustiti Don't Cry,a ne November Rain,sa "Use Your Illusion I"-a).

Anyway,prijatno iznenadjenje :cool::pivopije:

Uh, nije im najbolji izbor, al' lepo od njih sto su pustili G'N'R. Da sam u redakciji, izabrao bi:

1.Civil War (nije mnogo popularna, ali PRELEPA pesma)

2.Paradise City

3. Knockin' On The Heavens Door (znam da nije njihova, al' im je najbolja verzija)

To su im tri, onako najreprezentativnije pesme, jedna balada(Civil War), jedna lagana pesma koja se polako pretvara u hard rock (Knock), i jedna cista hard rock pesma(Paradise City).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Civil War je po meni jedna od njihovih najboljih pesama, a jos kada slusam reci dodje mi da placem!!! Look at the young man crying!!!!!!

 

Necete verovati jas moje odelenje zarazio rockom!!! juce sam pustio drugu da poslusa celu Civil War with Voodoo Chile intro i njemu se mnogo svidelo sada me moli da mu narezem kompletnu diskografiju!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Civil War je po meni jedna od njihovih najboljih pesama, a jos kada slusam reci dodje mi da placem!!! Look at the young man crying!!!!!!

 

Necete verovati jas moje odelenje zarazio rockom!!! juce sam pustio drugu da poslusa celu Civil War with Voodoo Chile intro i njemu se mnogo svidelo sada me moli da mu narezem kompletnu diskografiju!!!!!

Gde si rodjace po zadatku?! I ja sam celo svoje odelenje zarazio rockom. Prvo sam samo ja slusao, i stalno sam im dosadjivao sa rock pesmama, onda oni pitaju sta je tu posebno, ja im narezem, oni kazu ovo jeste posebno, i pocnu da slusaju. Svi su slusali narodnjake i zabavnjake, a u anketi koju smo vrsili na odelenskoj pre neki dan 13 od 26 slusa rock, punk ili metal, a ostali zabavnjake i narodnjake, iako svako od njih ima po jedan omiljen rock bend. Volim to da zovem rock revolucija.

POZZ!

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rockdevil: Kako su ga samo pokidali kad je skočio u masu. Izvlače ga na binu a on sav izgreban :rockdevil:

Kvalitet je dosta dobar. Neznam da li nedostaje neka pesma ali evo tracklist:

1. It's So Easy

2. Mr. Brownstone

3. Out Ta Get Me

4. Sweet Child O' Mine

5. My Michelle

6. Knockin' On Heaven's Door

7. Welcome To The Jungle

8. Nightrain

9. Paradise City

10.Rocket Queen

Po snimku se neprimećuje da je nešto seckano i izbacivano

 

Fali ti Mama Kin

Sviraju je 10. po redu. Znachi, izmedju Paradise City i Rocket Queen. Moj snimak je lepljen iz par delova, jer valjd nije bilo da se nadje sve zajedno kao ceo snimak. Realno, mislim da je samo nesto lepljeno upravo tu pri kraju. Ali Mama Kin je definitivno svirana na tom koncertu. Fora je sto na nekim snimcima nema te pesme, pa sam zato i pitao. Ne znam zasto je nema, mozda neka autorska prava ili koji vec qurac.

 

A sto se tiche onoga, one emisije sto spominjete, G n' R ima previshe raznovrsnu mjuzu da bi mogla da se pretstavi u 3 pesme. Bar da su pustili sa svakog albuma po neku (ALI DA SU BOLJE ODABRALI), i to sa Use-a dve pesme, jerbo su realno 2 albuma.

Da stvar bude josh bolja, na ta dva albuma su im pesme najrazlicitije, a zajedno ih ima 30. I kako ti to da pretstavish kroz jednu pesmu?!?

Samo za ta dva albuma im treba bar 4 pesme, a Appetite i Lies bi mogli da prodju sa po 1 pesmom jer su prilicno homogeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, nije im najbolji izbor, al' lepo od njih sto su pustili G'N'R. Da sam u redakciji, izabrao bi:

1.Civil War (nije mnogo popularna, ali PRELEPA pesma)

2.Paradise City

3. Knockin' On The Heavens Door (znam da nije njihova, al' im je najbolja verzija)

Ja bih stavio-

1.Rocket Queen

2.Welcome to the jungle

3.Dont cry(mora bar jedna balada)

4.Night train

5.Move to the city

 

 

Mada je to premalo.Treba bar 15.

A sto se tiche onoga, one emisije sto spominjete, G n' R ima previshe raznovrsnu mjuzu da bi mogla da se pretstavi u 3 pesme. Bar da su pustili sa svakog albuma po neku (ALI DA SU BOLJE ODABRALI), i to sa Use-a dve pesme, jerbo su realno 2 albuma.

Da stvar bude josh bolja, na ta dva albuma su im pesme najrazlicitije, a zajedno ih ima 30. I kako ti to da pretstavish kroz jednu pesmu?!?

Samo za ta dva albuma im treba bar 4 pesme, a Appetite i Lies bi mogli da prodju sa po 1 pesmom jer su prilicno homogeni.

Hehe,sve to sto ste rekli je super i OK,ali...

Stvar je u tome sto je u konkretnom slucaju (ta emisija) zamisljena tako kao predstavljanje nekog benda (znaci,iz svih delova karijere),a ograniceni su samo na pola sata :bigblue:

Ono,stoji sve to sto ste rekli,ali to bi moralo da se prilagodi terminu od pola sata...

(nije da sad ja branim emisiju,nego samo kazem kakva je :):pivopije: )

I valjda su zato pokusali da sa svakog albuma (tj. bar sa onih najkomercijalnijih) puste po 1 stvar :muzicar:

 

Necete verovati jas moje odelenje zarazio rockom!!! juce sam pustio drugu da poslusa celu Civil War with Voodoo Chile intro i njemu se mnogo svidelo sada me moli da mu narezem kompletnu diskografiju!!!!!

Fino,fino :pivopije:

Ostale (ne tvoje - druge) postove na tu temu cu da sklonim (splitujem),jer i nemaju toliko direktne veze sa GN'R.Ako vam se prica o tome otvorite ondaposebnu temu o tome...

 

 

Fora je sto na nekim snimcima nema te pesme, pa sam zato i pitao. Ne znam zasto je nema, mozda neka autorska prava ili koji vec qurac.

Pa ne znam dal' imaju autorska prava i na Knockin' On Heaven's Door,pa je ipak tu pesma? :ph34r:

 

 

Ajde posto vec stavljas linkove i posto ti je takav nick stavi mi link za Chinese Democracy. :pivopije:

Ma dacu ti ja narezan CD ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...