Jump to content

Guns n' Roses


michelle

Guns N' Roses: Illusions albumi?  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

a zasto bas 7. ? :D

 

Pa kako bih ja to znala :bigblue: ?

 

Evo slusam Appetite for Destruction (6. avgusta bilo 20 godina od kad je bio prvi na Bilbordovoj listi, citam), ne secam se kad sam se poslednji put masila istog, ali kad vec krenuh sa svojim GnR memoarima, sve je pocelo kad sam doticni album jedini ponela sa sobom u vokmenu, misleci, heh, hajde da cujem pristojno i ove momke, i put se produzio na 4 sata, nenadano, pa sam obrnula album 5 puta, i kad najzad dodjoh na zeljenu destinaciju mozak mi je bio ispran (a u to vreme, ah, to je moglo stosta da uradi) i odlucih da nabavim sve sto su iskakili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laza sad ovlascuje druge da ne slusaju Sandman-a :)

(bez obzira sto su mu u potpisu stihovi iz Bastard Nation - jedne fenomenalne stvari od Overkill-a :pivopije: )

 

 

Kad sam poceo da ih slusam ('91) svi (al' bas SVI) su ih ubrajali u heavy metal :da:

I njih i sve druge - ne znam,i Motley Crue,i Skid Row,i Ratt,i Def Leppard,i Scorpions...ma sve zivo.

Tad je retko koji bend bio klasifikovan kao "hard rock" (ne znam,mozda Aerosmith,Deep Purple,Black Sabbath).

I ja sam tako to prihvatio kao i svi drugi - Gansi su metal.

 

A onda pre nekoliko godina provalim ovaj forum (i druge forume),kad tamo - GN'R u hard rock :confused:

Za mene je to bilo...pa...iznenadjujuce :)

I onda vremenom (ako covek visi na internetu) poceo sam da prihvatam tu novu 'klasifikaciju' - tj. da GN'R spadaju u hard rock...

 

 

Mada su oni za mene metal,ma sta ovaj forum,a i drugi sajtovi govorili :):cool:

 

 

EDIT:ima negde na pocetku teme cinimi se rasprava bas o tome - dal' su GN'R glam metal ili hard rock (jos dok su michelle & company bili tu)...

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedite Gunse sa Van Halenom, Def Leppardom, Scorpionsima.. koji se ubrajaju u metal... sto ih je Laza spomenuo... samo čekirajte riffove i solazhe... ma onaj true metal :P Dobro... po danasnjim kriterijima i jesu hard rock, al onaj hard n heavy :) ali u ono zlatno doba.. heavy :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gunsi su realno mesavina svega i svacega... Ima tu ne samo hard rocka i metala, vec i punka (primer Paradise City) sto je i normalno, jer ipak je Duff punker! :)

Gledao sam davno na VH1 jedan dokumentarac o metalu 80ih-90ih. I ono prica krece sa tzv. glam rockom/metalom (oni ga u dokumentarcu svrstavaju kao glam metal), ono nabrajaju bendove i njihova dostignuca (tu su, izmedju ostalih Twisted Sisters, Poison i Motley Crue), dokumentarac ide hronoloski i polako se vidi da dolazi do zasicenja scene takvom vrstom muzike i onda se javlja odgovor na glam - thras je rodjen i stvara se nepremostiv jaz izmedju poklonika thrasa i glama. Ono odjednom su thras-eri tr00, a glam je gay itd. I onda se javlja bend koji uspeva da spoji nespojivo i pridobije obe publike - Guns N' Roses! Stvarno kad se pogleda iz te neke perspektive zaista bend koji se pojavio u pravo vreme na pravom mestu i... Ostalo je istorija, sto b' se reklo... To metal/nije metal je nebitno. Mislim, da odnos prema tome da li je nesto metal ili nije ima veze sa podnebljem, al' i vremenom kad je nastalo. Prosto ono sto je nekad bilo ekstremno vise nije itd. Drugo Amerikanci i Evropljani imaju razlicite stavove o metalu. Evropljani su mnogo tvrdji itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu ne samo hard rocka i metala, vec i punka (primer Paradise City) sto je i normalno, jer ipak je Duff punker! :)

Auh,'de bas u Paradise City-u nas'o pank? :confused:

 

 

Gledao sam davno na VH1 jedan dokumentarac o metalu 80ih-90ih. I ono prica krece sa tzv. glam rockom/metalom (oni ga u dokumentarcu svrstavaju kao glam metal), ono nabrajaju bendove i njihova dostignuca (tu su, izmedju ostalih Twisted Sisters, Poison i Motley Crue), dokumentarac ide hronoloski i polako se vidi da dolazi do zasicenja scene takvom vrstom muzike i onda se javlja odgovor na glam - thras je rodjen i stvara se nepremostiv jaz izmedju poklonika thrasa i glama. Ono odjednom su thras-eri tr00, a glam je gay itd. I onda se javlja bend koji uspeva da spoji nespojivo i pridobije obe publike - Guns N' Roses! Stvarno kad se pogleda iz te neke perspektive zaista bend koji se pojavio u pravo vreme na pravom mestu i... Ostalo je istorija, sto b' se reklo...

Hehe,zanimljiva emisija :pivopije:

Kako se zove (se secas)?

 

 

kazu da je chicken dinner mesavina guns n' roses i marilyn mansona.

Ko su ti?Nikad cuo za Chicken Dinner... :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Dionizije

linkin park mi sve vise idu na zivce. isto tako me nervira sto je edo majka napravio pesmu 'svirali su gansi' :rolleyes: axl je bio neodoljiv, najvise sam ga slusao.

Edited by Dionizije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Dionizije

edo majka je napravio pesmu koja bi trebalo da bude ismevanje pesme yesterday a nije uopste zanimljivo (jebem ti edo majkinu inspiraciju za tu pesmu). pesma charls mansona koju je axl obradio u spaghetti incident 'look at your game girl' je nastala tako sto su se on i merlin menson nasli i ovaj je navodno pitao axl-a da li je slusao pesme charlse mansona i posto je odslusao te pesme axl je ubacio tu jednu pesmu kao hiden track, koja se nekim clanovima benda nije svidela (verovatno ni slashu) pa su je izbacili u kasnijim izdanjima tog albuma da bi se opet na istom cd-u nasla 2008. ima u pesmi chicken dinner neke divljacke i neobjasnjive energije.

Edited by Dionizije

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Chicken Dinner" je radni naziv nove pesme Guns-a koja je nedavno "procurela" po netu.

Hehe,eto - nisam ni znao :)

 

 

edo majka je napravio pesmu koja bi trebalo da bude ismevanje pesme yesterday a nije uopste zanimljivo (jebem ti edo majkinu inspiraciju za tu pesmu).

Ma on je bre picka,sta se obazires na njega :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

According to New York Post's Page Six, GUNS N' ROSES frontman Axl Rose held debauched sex parties at his home — with all female visitors ordered to "get naked or leave." In "Watch You Bleed", Stephen Davis' new bio of the California rockers, Rose recalls, "There was a lot of indoor and outdoor sex . . . People would show up at all hours and we'd talk the girls into climbing into our loft, and somebody would hit the light and go, 'All right! . . . Get naked or leave!' This one girl, she [bleep]ed almost the whole band, friends of the band, and the band next door. Two days later, she comes back and goes, 'Axl, I'm having your child.'"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Iz današnjeg broja novina "24 sata":

"...zanimljivo je pomenuti i novi album Guns n' Roses-a s kojim Axl Rose pokušava da se vrati na scenu. U pitanju je "Chinese Democracy" na koji se čekalo 10 godina. Oni koji su imali prilike da ga čuju uglavnom komentarišu da su čuveni Guns-i ostali u 90-im, previše uticaja Motley Crue-a i Bon Jovi-a i vrlo malo originalnog što bi moglo da opravda reputaciju nekada izuzetno popularnog benda."

 

E sad... ja jeste da sam malo ispao iz tokova, zbog ispita i sl. ali... kad je bre izašao taj album??? Ja ovde nisam video ništa o tome... Našao sam ga sad na torentu, pa odmah stavih da se skida...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne veruj toj sekti '24 sata' ;)

 

Naravno da album zvanicno jos nije izasao,vec su samo procurale na internetu demo verzije nekih od pesama koje treba da se nadju na tom albumu,pa verovatno na to misle...

 

 

Ali ovo iz teksta:

"...previše uticaja Motley Crue-a i Bon Jovi-a..."

what the fuck? :blink:

Edited by LazaGNR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...