Jump to content

Guns n' Roses


michelle

Guns N' Roses: Illusions albumi?  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ja sakupih jedno 3-4 ove "retail" verzije, al' ću da pričekam za svaki slučaj zvaničan izlazak albuma. Još nisam siguran za ono što kao malo preskoči na 1:18-19 u Scraped. ;) Jel su oni možda svirali tu stvar live do sada? Možda treba tako da zvuči, jebem li ga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontam da se na Scraped zajebao lik koji je ripovao, da li mu podesavanja nisu bila dobra ili nesto slicno. Mada, na losijim sluskama jedva se cuje taj zvuk :D. Bilo kako bilo to JESTE finalna verzija.

 

Nisu je svirali live do sada.

Edited by a_little_less_ordinary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslušah ja 2 puta ovu finalnu verziju Chinese Democracy-ja i... da je to album nekog benda koji do sad nisam slušao ili pak nekog benda koji mi se ne dopada nešto previše, ne znam ni da li bih mu dao šansu... ako bih ga i preslušao, to bi bilo jednom i onda bi verovatno usledio shift+delete. A ovako sam sebe naterao da ga čujem dva puta (ako računamo i one demo snimke onda čak 3 puta ukupno) i jedina pesma koja, po meni, vredi pomena jeste This I love, ali mi je i ona prosek totalni, ali se kao malo ističe u odnosu na ostale sa albuma. Druge pesme su mi... jednostavno nezanimljive i album je, nažalost, ispunio moja očekivanja, što će reći - ni bleda senka dosadašnjih GNR albuma. Da sad ne ulazim u detalje kako i zašto, jednostavno mi se ne dopada, tek na momenat nešto podseti na prethodni rad benda, a i to verovatno samo zbog Axl-ovog vokala koji na momente samo zazvuči kao pre...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album je potpuno drugaciji od starog Gn'R-a i normalno je da ces se razocarati ako ocekujes stari Gn'R...

Ali vec se bar 10 godina znalo da nece zvucati tako i ko je malo pratio Axl-a i njego rad na albumu je otprilike znao sta da ocekuje.

Meni je album OK.

Zasluzuje bar jedno preslusavanje, pa onda sam donesi sud.

Meni je usao u listu na winampu i vrti se, sad vec redovno.

Nije los album, al' nije ni nesto spektakularno. Pitanje je samo sta si ocekivao... Ja bih ga ocenio 6.5/10 (ocene - 0-10)

EDIT: I da, to nije hard rock album, definitivno.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gavrosaurus

To je bilo moje mišljenje, preslušaj album pa sam oceni, tako je najbolje.

 

Ja sam uz Guns-e odrastao i zbog njih i počeo da slušam i volim tvrđi zvuk i naravno navikao na taj zvuk i stil koji su u staroj postavi imali. Slažem se da je bilo očekivano da zvuči drugačije, ipak je skoro cela ekipa promenjena, ali definitivno mi ovaj album i čitav taj novi stil ne leži uopšte i glupo mi je što je sad to u istom košu sa ostatkom GNR diskografije, ali dobro, mi se tu ne pitamo ništa, jel...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gavrosaurus

To je bilo moje mišljenje, preslušaj album pa sam oceni, tako je najbolje.

 

Ja sam uz Guns-e odrastao i zbog njih i počeo da slušam i volim tvrđi zvuk i naravno navikao na taj zvuk i stil koji su u staroj postavi imali. Slažem se da je bilo očekivano da zvuči drugačije, ipak je skoro cela ekipa promenjena, ali definitivno mi ovaj album i čitav taj novi stil ne leži uopšte i glupo mi je što je sad to u istom košu sa ostatkom GNR diskografije, ali dobro, mi se tu ne pitamo ništa, jel...

 

 

Totalno se slazem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album mi je u mp3 playeru vec nekoliko dana. Naterao sam sebe da ga preslusam otprilike 2x dnevno.

Vecinu ovih pesama sam cuo i ranije tako da me one nise iznenadile, koliko ove "nove".

 

U principu, svi koji su ocekivali stari Gn'R zvuk su bili u zabludi. Vremena su se dosta promenila u medjuvremenu i bilo je za ocekivati da ovaj album nece zvucati kao stari Gn'R. Sad, da li je dobar ili los, NEMAM POJMA... Ja sam se od Hard Rock zvuka dosta udaljio i osim starih Guns-a retko slusam neki Rock bend danas.

Ipak, mislim da album nije ni blizu toliko los koliko neki ovde pricaju, a isto toliko ni toliko dobar, koliko ga pojedini (manjina, btw) hvale. Neki prosek danasnje scene, sa izuzetkom sto imaju vokal Axl Rose-a!

 

Na koncert bih uvek otisao a ovaj album ne planiram da kupujem. Pre cu uzeti "Reckless Road". To vredi!

Edited by WindrideR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, kad pomenu koncert... mislim da nema para koje ne bih dao da ih vidim uživo ali u staroj postavi... ovu postavu bih gledao čisto ne bih li bar jednom čuo GNR uživo i čuo neke od starih hitova uživo... ali džaba sad šta bi bilo kad bi bilo... ako reše nekad da navrate ovde sigurno ih neću propustiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Dymatize

ajde da dam i ja neku svoju ocenu albuma ...

kao prvo - svi koji su mislili da ce ovaj album biti promasaj debelo su se prevarili,dakle ovo nije katastrofa kao sto su mnogi potajno zeleli jos iz vremena od pre par godina kada se nije ni znalo da li ce uopste izaci ovaj album ...

druga stvar molio bih sve koji kazu da ovo nisu stari GNR da cute,pa jbt valjda smo toliko pametni da skapiramo da su AFD,LIES,UYI nastali u periodu kada su clanovi benda imali godine kada je provod,sex i droga obavezan i pesme tipa Rocket Queen,Mr.Browstone,Nighttrain itd ... nikako nisu mogle da se nadju na ovom albumu jer je Axl dosta stariji i tu energiju ko neko ima u trecoj deceniji zivota ne moze da odrzi u cetvrtoj,mislim moze da odrzi ali jedino da isfalsira zesce,a to ako neko kaze da je album sranje zbog toga sto ne lici na stare onda o njegovoj muzickoj inteligenciji vredi diskutovati,poslusaj pa oceni a sad to sto nece npr. mettalica nikad vise napraviti nothing else matters,sandmana itd ... ne znaci da treba da prestanemo da ih slusamo ... udaljio sam se od teme ...dakle po meni su pesme dosta mekse,dosta balada i sporijih pesma,za nekog plus za nekog minus ... dalje,textovi su neverovatno dobri,po meni najbolji njihov album po textovima (da da NJIHOV a ne Axlov jer ko voli slasha neka slusa velvet itd ... ) ,ok dosta je axl zreliji i textovi su savrsenstvo ....

da izdvojim pesme ... this I love - cista desetka,iako je pesma napisana dosta davno demo je tek skoro izasao i cisto savrsenstvo ...Better,Street of dreams,Sorry - zesce dobre stvari gde su lyricsi perfektni,TWAT,Madagastar,Prostitute - te pesme slusam dugo (demo) ali takodje dobre pesme.Scraped - veoma dobra brza pesma,Chinese Democracy - dobra komercijalna pesma koja ce se sigurno prva zavrteti po MTV-u ... ostale pesme solidne mada nikako lose ...

primetio sam da mnogi kazu kako je album sranje sem This I love (znaci ipak nije sranje :) ) a ako neko moze da dobro oceni album na prvo slusanje onda svaka cast,ali ovakav tip muzike nikako se ne moze oceniti nakon prvog slusanja,a ako neko tvrdi da mu nijedna pesma nije "usla u usi" neka slusa POP pa neka pevusi po ceo dan ta sranja :)

jos jedna stvar ... cuo sam da je ovaj album samo deo triologije koja ce izaci do 2012 godine ... jer zna neko nesto o tome ?

i za kraj da ponovim da je ovo moje licno misljenje

ocena 9/10 od onog sto sam ocekivao - malo ovakvih stvari ima danas

Edited by Dymatize

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gavrosaurus

To je bilo moje mišljenje, preslušaj album pa sam oceni, tako je najbolje.

 

Ja sam uz Guns-e odrastao i zbog njih i počeo da slušam i volim tvrđi zvuk i naravno navikao na taj zvuk i stil koji su u staroj postavi imali. Slažem se da je bilo očekivano da zvuči drugačije, ipak je skoro cela ekipa promenjena, ali definitivno mi ovaj album i čitav taj novi stil ne leži uopšte i glupo mi je što je sad to u istom košu sa ostatkom GNR diskografije, ali dobro, mi se tu ne pitamo ništa, jel...

Uh, kad pomenu koncert... mislim da nema para koje ne bih dao da ih vidim uživo ali u staroj postavi... ovu postavu bih gledao čisto ne bih li bar jednom čuo GNR uživo i čuo neke od starih hitova uživo... ali džaba sad šta bi bilo kad bi bilo... ako reše nekad da navrate ovde sigurno ih neću propustiti.

 

Takodje, uz Gunse odrastao i nema tih para koje ne bih dao da vidim originalnu postavu opet na okupu. :D

Medjutim kako sam stariji sve vise volim malko eksperimentalniji zvuk i progresiv (metal), tako da mi je album, mozda upravo zbog toga, sasvim ok...

Mozda je glupo sto nije pravio drugi bend i poceo sve ispocetka u smilu da se ne zove Gn'R, jer sa Gn'R malo ima dodirnih tacaka, al' jbg. Axlova odluka...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dymatize:Bravo!

 

Svaki malo kompleksniji album trazi vreme za "upijanje". Tako je i sa ovim... mislim da sve zavisi od ocekivanja... mada sam citao na netu dosta i svi su jedva cekali da izadje album da ispljuju(to i priznaju) i sada su u cudu...uz sve okolnosti (otezavajuce) album je odlican!!!

 

Drugo, meni ovo sve bas zvuci na GNR stil...i ja sam preslusao prethodne albume milion puta pa pretpostavljam da su i drugi pa verovatno koja god pesma nije iz tog opusa po njima to nije GNR pesma.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ti reci da je ovo sranje nevidjeno ali ce ti npr. a_little_less_ordinary reci da je album fantazija.

U svakom slucaju preslusaj.

Ne, naravno da necu to reci. Zasto? ... zato sto sam, za razliku od tebe objektivan. Jbg, ti si se zabio u proslost i ocekivao si Appetite zvuk ovde, iako si naravno znao da nema starih clanova i da su se vremena promenila, ljudi su odrasli, muzicka scena drugacija. Prihvati to. Naravno, i ja bih zeleo da vidim staru postavu, ali da se sad sastanu - sta bi svirali? Opet pesme sa AFD i UYI? Neka, hvala... kad se stara postava sastane i snime album, e tek onda bih isao na njihov cert.

 

Poslušah ja 2 puta ovu finalnu verziju Chinese Democracy-ja i... da je to album nekog benda koji do sad nisam slušao ili pak nekog benda koji mi se ne dopada nešto previše, ne znam ni da li bih mu dao šansu... ako bih ga i preslušao, to bi bilo jednom i onda bi verovatno usledio shift+delete. A ovako sam sebe naterao da ga čujem dva puta (ako računamo i one demo snimke onda čak 3 puta ukupno) i jedina pesma koja, po meni, vredi pomena jeste This I love, ali mi je i ona prosek totalni, ali se kao malo ističe u odnosu na ostale sa albuma. Druge pesme su mi... jednostavno nezanimljive i album je, nažalost, ispunio moja očekivanja, što će reći - ni bleda senka dosadašnjih GNR albuma. Da sad ne ulazim u detalje kako i zašto, jednostavno mi se ne dopada, tek na momenat nešto podseti na prethodni rad benda, a i to verovatno samo zbog Axl-ovog vokala koji na momente samo zazvuči kao pre...
Da si dobar poznavalac muzike znao bi da albumima kao sto ovaj treba vremena, "da legne" da bi li se nekom svideo... ali ne, ti si brze bolje odma pozurio da prvi pljunes samo zato sto stari clanovi nisu tu i zato sto je zvuk drugaciji. Na proslim strana sam pisao kako je album dobar, jer pola albuma slusam vec 2 godine i uvideo sam kvalitet, a i morao sam da ti kontriram da ljudi ne bi uzeli tvoje miseljenje zdravo-za-gotovo i na kraju i ne daju sansu albumu... sto, mislim da ces se sloziti, ne bi bilo fer.

 

Mislim da ljudi sporo reaguju na promene i to je glavni Axlov problem sa ovim albumom, treba valjda vremena ljudima da se priviknu na promene, prihvate ih i razumeju. Mada, ne brinem se, pricao sam sa nekoliko likova koji su bili (i dalje jesu :D) fanovi GNRa u doba kad je su UYI albumi izlazili i kazu da je isto bilo kritikovanja i pljuvanja tih albuma... ti albumi se danas visoko kotiraju, tako da mislim da ce vreme pokazati kvalitet Chinese Democracy ;). Zbog toga ocekujem da se mnogima ovde misljenje promeni, za recimo nekih godinu dana.

 

Zbog svega ovoga sto sam iznad naveo jos uvek nisam dao svoje misljenje povodom albuma (iako neke pesme slusam godinama i svestan sam kvaliteta istih). Ukratko - mislim da je album vrlo dobar, raznovrstan, mnogo layera u svakoj pesmi, dosta dobrih pesama a samo jedna koja je "na prvo slusanje" (This I Love), nekoliko experimentalnih pesama (Shackler's, Sorry, Riad). Medju favoritima su mi Prostitute!, Catcher, There Was A Time, If The World i Sorry.Glavna mana albuma sto nema nijedna jednostavna hard rock in-your-face stvar (tipa Easy, You Could Be Mine, Nightrain). Opsirnij review cu napisati kad preslusam jos nekoliko puta album u celini.

 

Recimo ovako bih rangirao sve GNR albume do sada:

 

AFD - 9,5

UYI I - 8,5

CD - 8,5

UTI II - 8

Live Era - 8

LIES - 7,5

TSI - 7

 

 

's close friend Sebastian Bach stated that Chinese Democracy will be the first installment in a trilogy of new albums. Bach also remarked that Rose had told him the third, as yet untitled, album has been slated for 2012.

Хм, ово већ нисам знао ...

Nisi valjda mislio da je Axl proveo deceniju radeci na 14 pesama? :)

 

"After all, before he lends his talents to others' projects, Rose has one of his own to finish, and he says it's getting there. "We're working on thirty-two songs, and twenty-six are nearly done," he says. Of those, thirteen are slated for the final album. Among Rose's favorites are "Better," "There Was a Time" and "The Blues."

 

Ovo je iz intervjua sa pocetka 2006. ... ko zna koliko su jos pesama snimili u medjuvremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...