Jump to content

Guns n' Roses


michelle

Guns N' Roses: Illusions albumi?  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Na Demonoidu neki lik iz Holandije postavio image file originalnog diska.

 

A u ovom fajlu bi trebalo da su prednji/zadnji/unutrašnja strana zadnjeg omota, štampa sa diska i sve stranice bookleta (12x2)...

http://rapidshare.com/files/166336665/project103104103046102.rar

 

btw

Ja sam se odavno o'ladio od Gunsa, od novog albuma sam pooodavno prestao da očekujem bilo šta, a trenutno sam pod prejakim utiskom sa 'certa Haggarda da bih se bavio detaljnijim slušanjem ovoga što se Aksi smilovao da nam isporuči posle 100 godina. :pivopije:

Edited by crusader84

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si dobar poznavalac muzike znao bi da albumima kao sto ovaj treba vremena, "da legne" da bi li se nekom svideo... ali ne, ti si brze bolje odma pozurio da prvi pljunes samo zato sto stari clanovi nisu tu i zato sto je zvuk drugaciji. Na proslim strana sam pisao kako je album dobar, jer pola albuma slusam vec 2 godine i uvideo sam kvalitet, a i morao sam da ti kontriram da ljudi ne bi uzeli tvoje miseljenje zdravo-za-gotovo i na kraju i ne daju sansu albumu... sto, mislim da ces se sloziti, ne bi bilo fer.

Heh... prosto "obožavam" ovakve stvari... odakle da krenem... ajmo ovako:

Pre svega - nisam se nikada posvađao ni sa kim na ovom forumu i zaista i ne planiram ni sa kim da se svađam jer nisam ovde zbog toga. Poštujem tuđa mišljenja, pa očekujem da za uzvrat i moje bude bar ispoštovano, a da li će neko da ga uvaži ili neće, uzme zdravo za gotovo, u potpunosi odbaci ili pak nešto sasvim drugo, to već ostavljam ljudima na slobodu. A od tebe, prijatelju, nije lepo da pričaš o tome kako ja nisam dobar poznavalac muzike jer me ti, pre svega, ni ne poznaješ lično, nego si to zaključio, kako bi ti rekao, "brže-bolje" na osnovu 2-3 moja posta koja si video. Dalje, ja sam vrlo jasno stavio u tim postovima da je to moje mišljenje pa sam čak i napisao jednom liku (koji se zbog mog posta dvoumio da li da sluša album ili ne) da posluša album jer će tako najbolje da kreira svoje mišljenje o albumu. Dakle, da, slažem se da ne bi bilo fer da neko zbog mog mišljenja ne čuje album, ali ta je odluka opet na tom nekom, a ne na meni ili tebi.

Dalje, što se tiče toga koliko vremena treba da album "legne", mislim da je to relativno individualna stvar ali slažem se potpuno da jedno ili možda prvih par slušanja nije dovoljno, i sam sam se uverio u to nekoliko puta kad sam neke albume zgotivio posle 5-6-10 slušanja... međutim, ja sam posle par slušanja na tim albumima već našao nešto interesantno, što sa ovim, za mene, nije slučaj. Dalje, ja ne spadam u ljude koji će sebe "terati" da im se nešto svidi time što će slušati to nešto u nedogled. Da ne bude zabune, ja ne kažem da ti to radiš, ali znam ljude koji rade tako nešto, U svakom slučaju, poznajem i sebe pa mogu da kažem da je meni dovoljno da ako posle 3-4 slušanja albuma budem potpuno ravnodušan prema istom, mogu slobodno da kažem da za moj ukus taj album ne valja. Tu ne pričam konkretno o ovom albumu, nego i o bilo kom drugom koji je ostavio takav utisak na mene.

E sad, ako sam ja tebe uvredio time što mi se album nije svideo pa sam ovde izneo svoje mišljenje o istom... ne znam šta da ti kažem. Na početku ovog posta sam već napisao šta mislim to tuđim mišljenjima, pa je glupo da se ponavljam...

Eto, toliko.

Izvinjavam se zbog ovog spam-a moderatorima i ostalim članovima kojih se ova uslovno rečeno rasprava ne tiče, nećemo dalje u spam, zna se čemu je ova tema je namenjena!

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao prvo, ovde se radi o nesporazumu, ocigledno... ne vidim cemu razlog da se uopste pojavljuje termin "svadja" u ovoj temi, mozda sam malo ostriji u nekim slucajevima ali to ne znaci da sam imam za nemeru da se svadjam i raspravljam oko ovakvih trivijalnih stvari. Drugo, nigde nisam rekao direktno napisao da ti nisi dobar poznavalac muzike, konstatacija je bila u veze s tim da obicno posle 1-2 slusanja albuma retko ko (mozda 10% ljudi) mogu da steknu pravu sliku o tom albumu... sto naravno moze da dovede da doticna osoba brzo odbaci taj isti album (a postoji sansa da joj se vremenom on svidi).

 

Inace, prelistao sam unazad dobar deo ove teme da vidim ko su ljudi sa kojima diskutujem, tako da misljenje nije temeljeno na 2-3 posta.

 

Slazem se da nije odluka ni na tebi ni na meni da li ce neko uzeti da preslusa album, ali kad se spoje 2-3 posta sa negativnom konotacijom, realno, retko ko ce hteti da skida ~80 MB i preslusa album. Posle 10 godina loseg publiciteta koji je ovaj album dobijao i sva sranja koja se desavala u vezi sa GNR, mislim da je fer da se bar da sansa necemu ovakvom. Nemam nista licno protiv tebe i tvog misljenja, ovo sto sam napisao iznad je razlog zbog koga te cesto citiram, nista vise ;). Opet, da ne bude zabune, ovo ne znaci da sad svi trebaju da hvale album.

 

NHF :pivopije:

Edited by a_little_less_ordinary

Share this post


Link to post
Share on other sites

Хм, рецимо да нисам неки GNR фан ...

Хм, рецимо још искреније да нисам уопште GNR фан и да ми је напросто, у врема кад су били хит, био далеко интересантнији Morbid Angel, на пример али ово ...

Хм, рецимо такође, да ово ТОТАЛНО може да се слуша и да је миљама далеко од оног GNR-а што је, кад сам ја у питању, огроман плус.

Хм, ево ме на 6. ствари и ово тече, природно, лагано, зрело.

Хм, добра музика.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da se "skinem" sa albuma jbt!!! Ovako nesto nisam ocekivao!!! Pesme kao da su pale sa marsa -- ne prate sablone tipa strofa,refren,strofa,refren, solo,refren...a opet tako prirodno sve lezi...i meni su se prvo svideli favoriti koji se ispisuju na forumu ali tek posle vise slusanja shvatam da su neke druge jos veci biseri ... THERE WAS A TIME -- uffffff.... ovo je bozanstveno (i boli me vise uvo za nasledje GNR i da li album podseca na stare stvari ali ova pesma je mogla lako postojati na UTI 2...cak bi bila medju najboljim pesmama)....CATCHER IN THE RYE....jaooooooooooooo....

 

mislim da Axel vec ima para i slave preko glave ali sta bih dao da ljudi i medije daju sansu ovom albumu...trebe sto vise ljudi da dobije priliku da konacno UZIVA u dobrom starom novom HARD ROCKU!!!!

 

ako nastavi da mi se ovako "lepi" na svako novo slusanje ima da zaboravim sta to bese appetite for destruction :)

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Dymatize

i meni polako ocena raste i raste :D

 

mada ... tek sada kada detaljno slusam vidim koliko axl blati slash-a i ostale :) (mada ne mora se shvatiti kao prozivanje,moze i kao ono "koga nema bez njega se moze" )

Axl CAR :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, danas sam prvi put preslusao 100% skoncentrisano i na mnogo boljim zvucnicima album! I to par puta!

I mogu reci da mi je sa svakim novim slusanjem, sve bolji!

Menajm ocenu u 8.5/10! :)

 

Tek kad album udje i kad se budes (budemo) manje skoncentrisao dozivljaj ce biti max!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, naravno da necu to reci. Zasto? ... zato sto sam, za razliku od tebe objektivan. Jbg, ti si se zabio u proslost i ocekivao si Appetite zvuk ovde, iako si naravno znao da nema starih clanova i da su se vremena promenila, ljudi su odrasli, muzicka scena drugacija. Prihvati to. Naravno, i ja bih zeleo da vidim staru postavu, ali da se sad sastanu - sta bi svirali? Opet pesme sa AFD i UYI? Neka, hvala... kad se stara postava sastane i snime album, e tek onda bih isao na njihov cert.

 

Ljudi su odrasli?Vremena su se promenila?Kakve to veze ima jebote?Kako AC/DC nije menjao zvuk?Slusao sam ovo milion puta i to nije to.Sto ga vise slusam manje mi se svidja.A to da su tekstovi fenomenalni to je netacno.Niti to da su bolji od starih.Samo su drugaciji.A muzika je meni uzas.I mrzi me dalje da pisem ali ovo nisu Gansi a i kad se to zanemari meni se opet ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Стиг'о сам само једном да преслушам албум. Шта знам, није неки посебан утисак оставио на мене.

Можда је један од разлога и то што сам очекивао неки мега гига албум, обзиром да сам за пројекат

Chinese Democracy чуо још далеке 2001 године. Свиђа ми се, рецимо, Mадагаскар - фина стварчица.

Текстови не знам какви су, јер се на прво преслушавање ма ког албума не фокусирам на њих. То долази тек у каснијој етапи, када се музика баш ''заврти'' у ушима. Помало ми смета ''роботизовани'' Вилијемов глас.

Али рифови су баш оно ''хард ен хеви.'' За сада није лоше,

али ипак далеко од прекултних албума попут ''апетит'' и ''јуз јор илужн - кец.''

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Damn, navuk'o sam se opasno na There Was A Time i Prostitute... onaj solo na TWAT je fenomenalan, nemam reci. A Prostitute, vrlo zanimljiva stvar, secam se pre 2 godine sam citao - neki lik koji je radio aranzmane na albumu i opisao je ovu stvar kao "fire and ice" (sa cime bih se apsolutno slozio).

 

Ne vredjam,ali moje misljenje je da vi niste normalni.Ljudi pa ja sam mislio da niko ne moze da pljuje AC/DC!?!

 

No offense. :pivopije:

Mislis takve klasike niko ne moze da pljuje? Pazi, jesu oni dobri i sve to, ali smorili su jos sa Rejzorom 1990. :mhihi: ... Angus je dobar gitarista, ali pretera s repeticijama i sablonima. Poslusas Bek in blek i posle toga nista novo od njih ne mozes da cujes. Al' ono, svakako rispekt za njih :pivopije:

 

@Kinslejer

Jest' , zanimljive te kontradiktornosti :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kineska štampa žestoko je danas kritikovala novi album američkog benda Guns N' Roses "Chinese Democracy", nazvavši ga napadom na kinesku naciju.

Prvi album "Gansa" posle 17 godina je u američke muzičke prodavnice stigao u nedelju, a malo je verovatno da će se legalno prodavati u Kini, gde država ima strogu kontrolu nad filmovima, muzikom i izdavaštvom.

U članku pod nazivom "Američki bend objavio album otrovno napadajući Kinu", Global tajms piše da su neimenovani kineski korisnici interneta album opisali kao deo zavere pojedinaca sa Zapada da "ščepaju i kontrolišu svet koristeći demokratiju kao piona".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...