Jump to content

Guns n' Roses


michelle

Guns N' Roses: Illusions albumi?  

9 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

"It's official: Chinese Democracy is a stiff.

 

After nearly 17 years of anticipation — and larger-than-life expectations — Guns N’ Roses comeback album has sold only 261,000 copies, landing it well behind releases by Kanye West and Taylor Swift on the charts. In comparison, AC/DC's Black Ice shifted a cool 784,000 copies in its first week out.

 

Of course, GN'R frontman Axl Rose didn’t help out his cause any by basically pulling a disappearing act during the album’s early promotion period, which had execs at Geffen Records crying bloody murder.

 

So why wasn’t Axl around to help promote the thing? UK’s The Sun is reporting that the reason Rose went missing two months before the album's release is because he's intent on getting the original lineup of the band back together.

 

It shouldn't be too hard, what with guitarist Slash and bassist Duff McKagan once again free agents after Velvet Revolver parted ways with RCA, guitarist Izzy Stradlin seemingly eager to revisit the classic material and drummer Steven Adler basically insisting on a reunion.

 

Stranger things have happened."

"Cluttered, unfocused and bloated, Chinese Democracy makes The Spaghetti Incident sound like a classic. Trad Guns N' Roses fans don't want dated (as in, recorded in 1998) attempts at industrial nu-metal. They want Guns N' Roses, as in killer guitar riffs, slam-o hooks and unadulterated, hair-raising vocals. Axl, you forgot that bit over the years."

 

Bogami ne ide Akselu,onako kako je zamislj'o.I Geffen rekordz se zali.Mada mi ovo za okupljanje ne pije vodu s obzirom na izjave Dafa,Slesa i Meta,pare mozda jesu slatke al Sles s pejsmejkerom,ne verujem da bi preziveo,kad bi poceo opet da se kolje sa Ekslom.:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Cluttered, unfocused and bloated, Chinese Democracy makes The Spaghetti Incident sound like a classic. Trad Guns N' Roses fans don't want dated (as in, recorded in 1998) attempts at industrial nu-metal. They want Guns N' Roses, as in killer guitar riffs, slam-o hooks and unadulterated, hair-raising vocals. Axl, you forgot that bit over the years."

 

Amin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@sale 83

Taj clanak koji si postovao je star vec nekoliko nedelja, a obzirom da vecina novinara sacekala novi album sa nozem medj zubima :rolleyes: (umesto da budu malo open minded) nije za ocekivati nista vise. Clanak je jadan, temeljen na ukusu "novinara" koji je pisao i totalno neobjektivan. Mislim kad pocnu da pisu o "Reunion-u" odmah znam da ne vredi citati dalje. Sve su to puste zelje ljudi koji su zabijeni u proslost.

 

Sad malo cinjenica: album je u USA prodat (u prvoj nedelji) oko 265k primeraka (realno, to je malo obzirom da je GNR u pitanju), medjutim worldwide cifre kazu da se album, do dana danasnjeg, prodao u oko milion primeraka (sto je vise nego odlicno za bilo cije standarde). Znaci, album se prodao u milion primeraka... i to prakticno bez promocije (Axl se nije ni pojavio! Nijedan clan benda nije promovisao album!). Tako da ne bih bas rekao da njemu ne ide.

 

 

BTW, pre neki dan, Axl se registrovao na nekoliko GNR-foruma, i odgovarao na pitanja fanova. Sto znaci da je svaki clan foruma mogao postaviti pitanje i dobiti odgovor.... spominjem ovo zbog pitanja vezanog za prodaju albuma:

 

Q: Axl, how do you feel about Kanye West’s new album outselling Chinese Democracy? Do you like Kanye’s music?

 

Axl: “I met Kanye at the Versace awards. He was very gracious. I love Gold Digger and told him so. I’m a big fan of his stage performance as he seems to go for it physically which I relate more to. Before our release, I sent him a message that any nonsense from the media had nothing to do with us and wished him the best. I’m humbled we’ve done as well as we have, considering.

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...wsitemID=110709

 

 

Po ko zna koji put na ovoj temi rasprava o tome. Svi nagovjestavaju...okupice se:)
"There are no plans of a reunion, nor have there been any discussions of a reunion, with former GUNS N' ROSES band members. In the future, we hope that if media have any questions concerning GN'R, they'd at least check their facts before running inaccurate stories for their own benefit."

 

- Irving Azoff (menadzer benda)

http://web.gunsnroses.com/news/article.jsp...s&fext=.jsp

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@a_little_less_ordinary:

Clanci su stari nedelju dana.A reunion je cista novinarska patka,kako bi se privukla paznja,kada su takvi legendarni bendovi u pitanju,koji su se raspali,dodas da su ovi slobodni agenti,da je prodaja albuma losa i eto novog nagadjanja.A doduse,i sam novinar je bio sarkastican(na tvrdnje britanskog casopisa dodaje samo da Velvet Revolver vise ne saradjuje sa RCA,da je Izi vec nekoliko puta nastupao sa ovim Gansima,a da je Stiven Adler cesto pricao da bi zeleo da se okupi originalna postava,i onda na to dodaje svoj sarkasticni komentar-Hm,pa i cudnije stvari su se dogadjale.)

Pazi ako je za skoro mesec dana prodato milion u celom svetu,a album AC/DC-a u prvoj nedelji,samo u SAD-u,razgrabljen u tirazu od 784000 kopija(poslednji album izdali pre nekih 7 godina),sta mislis koliko je kopija tog albuma onda prodato za skoro mesec dana u celom svetu,a ni on nije bog zna kako promovisan..Ipak je ovaj album GnR-a bio najocekivaniji album,a na njega se cekalo mnogo vise.

Edited by LazaGNR
http://www.yumetal.net/forum/index.php?showtopic=32159

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ako je za skoro mesec dana prodato milion u celom svetu,a album AC/DC-a u prvoj nedelji,samo u SAD-u,razgrabljen u tirazu od 784000 kopija(poslednji album izdali pre nekih 7 godina),sta mislis koliko je kopija tog albuma onda prodato za skoro mesec dana u celom svetu,a ni on nije bog zna kako promovisan..Ipak je ovaj album GnR-a bio najocekivaniji album,a na njega se cekalo mnogo vise.
Vidim tvoju poentu, samo fazon je sto je Black Ice bio Wal-Martova exkluizva koji je 3 puta "veci" (zastupljeniji) u USA, nego BestBuy. Sticem utisak, po onom sto ameri pisu, da je AC/DC radio ogromnu promociju (u USA), ono tipa late night show intervjui i razne konfernecije za novinare (plus Wal-Martov marketing) ... sto je u GNR slucaju, nazalost, naucna fantastika :D.

 

Jeste dugo ocekivan album, ali Axl je u toj GNR prici ispao glavni krivac i svi su cekali ovaj njegov potez da imali razlog da pljunu na njega i da upru prstom... i onda imas negativne stvari ne sve strane (nazalost, vecina se ne temelji na review-u albuma nego na cinjenici da je Axl kriv za raspad GNRa :rolleyes:)... a svi znamo kako se brzo siri losa rec i onda nije ni cudo sto se nije prodao u, npr. 2 miliona primeraka sirom sveta (AC/DC je blizu te cifre ako vec nije premasio)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oni jesu ozbiljni, ali ih mi nismo shvatili ozbiljno. Jbg- toliko vremena chekanja koshta. Ali- Axl mozda jsete kriv za raspadanje prvobitne postave, ali to ne znachi da sad to treba postaviti u prvi plan. To je proshlost. Isto kao shto su i prvi G'n'R proshlost i verovatno nikada vishe nece biti sadashnjost, ako se ne sakupe za neku oproshtajnu turneju k'o Bijelo Dugme da nakupe para... i ne treba gledati u tu proshlost- dobro je i ono shto svi oni sada rade :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I mene cudi da jos nema spotova.
Ovo je pisano pre neki dan:

 

On a video for the new GUNS N' ROSES song "Better":

 

Axl: "The 'Better' music video will be out in a week or so. "Monumental promotion" will start very soon!"

 

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermo...wsitemID=110709

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

After nearly 17 years of anticipation — and larger-than-life expectations — Guns N’ Roses comeback album has sold only 261,000 copies

Auh,prilicno slabo :(

 

Secam se da kad su izasli Use Your Illusion albumi da su prve necelje posle pustanja u prodaju u Americi prodali nekih 700000 primeraka (svaki!)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auh,prilicno slabo :(

 

Secam se da kad su izasli Use Your Illusion albumi da su prve necelje posle pustanja u prodaju u Americi prodali nekih 700000 primeraka (svaki!)...

Tebe bas mrzi da citas duge postove? :D Pisali smo Sale83 i ja nesto po tom pitanju malo iznad tvog posta. Nije sve tako crno kao sto se cini (ako se uzmu u obzir sve cinjenice) ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to uopste ne iznenadjuje...kontam da dosta ljudi nije sigurno da li je album izasao ili se Axl opet zajebava (kao zadnjih 5 godina ) :) :) ...elem, neko pomenu nije bilo nikakve promocije...a i jednostavno, uvek imas gomilu likova koji nece iz principa da kupe/poslusaju album kad se izmeni 4/5 benda !!

 

Nego...ukratko o njemu....preslusao sam ga 2 puta danas......dobar album, ali nikako ne zasluzuje da stane pod etiketu G N' R !! Axl-u je definitivno glas otisao u kurac...da ne znam koji bend slusam, rekao bi da je jos jedno klasicno 'MTV rock' izdanje !!

 

Ovi momci sto su sada u grupi...definitivno dobri muzicari...lepo su odradili posao na onom Rock am Ringu 2006....i naravno da bih i u ovoj postavi voleo da ih vidim...ali bih muda, devojku, roditelje, diplomu (iako jos nisam diplomirao) prodao istog trenutka na Futoskoj pijaci da se pojave na bini Axl-Slash-Izzy-Duff-Adler (moze i Matt) !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego...ukratko o njemu....preslusao sam ga 2 puta danas......dobar album, ali nikako ne zasluzuje da stane pod etiketu G N' R !! Axl-u je definitivno glas otisao u kurac...da ne znam koji bend slusam, rekao bi da je jos jedno klasicno 'MTV rock' izdanje !!

То је отприлике то, с тим што се мени чини да ни песме нису баш сасвим. Добио сам оригинал диск и једино што код албума заиста ваља је дизајн. То је стварно одрађено свеЦки!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada kada malo bolje razmislim, ni ja nisam vise siguran da li bih voleo da vidim reunion Guns-a. Mislim da vise nisu u stanju da naprave album koji bi "oduvao" njihove fanove a ne bih bas voleo da vidim kako se blamiraju u ovim godinama. Guns N' Roses iz 80-ih godina se nikada nece vratiti i to je cinjenina koju bi trebalo prihvatiti i ne pokusavati nikakvo ponovno okupljanje.

U stvari, mozda bi i mogli opet da se okupe za neku poslednju turneju na kojoj bi svirali svoje stare stvari. E, to bi bilo... :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebe bas mrzi da citas duge postove? :D

Procitacu,nisam stigao :redface::)

 

 

By the way,cuo sam da je i kod nas u radnjama stig'o Chinese Democracy i nesto sam pao u trip da prvo kupim CD i preslusam ga,a ne da skidam sa interneta :):ph34r:

 

 

Prs'o sam,da,da... :)

...i bojkotujem skidanje muzike sa interneta :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...