Jump to content

2017.12.04. *Dom omladine, Beograd* Sólstafir, Myrkur, Árstiðir


VoivodBG

Recommended Posts

  • 1 month later...

Evo kad dodjem u Beograd u januaru, kupujem pivo ili vise njih (kraft ili pred zadrugu, kako ko voli) onome ko mi objasni iskrenu poentu ovog benda, zasto je ova riba tako do jaja svima i zbog cega je svi hajpuju. Evo ja najiskrenije probao X puta da slusam i nikako. Onda sam gledao live snimke, i vidim jedino ribu koja je skapirala da nije dovoljno dobra riba da se probija u pop i manekenstvu (gledao one njene hit pop wanna be spice girls spotove), pa je skapirala da u black metalu ima gomila srkndelja i da ce ona biti prepicka i da nema konkurenciju, pa eto biznis ideje. Nesto cu da zapevam kanda na norveskom ili kom god zajebanom skandinavskom jeziku, da se pravim da sam zajebana "Ja satana a ti govno" riba, mrzim ceo svet i tako to, i kobajagi kombinujem neku folk muziku isfuranu vec u hiljadu bendova, sa nekim black metal isfuranim rifovima, i krsh produkcijom. Eto, hiljadu razloga da je napljujem, a ni jedan razlog nisam video da kazem "al je ovo do jaja". Ocigledno sam glup ja za te artistik pokusaje :haha:

  • Upvote 5
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj prvi bend nisam slusao, uhvatih malo poslednju pesmu, moguce da su bili zanimljivi, nesto akusticno.

 

Myrkur golemo sranje. Amelija fino peva ali sve ostalo ultra dosadno, neinspirativno, tupavo i krajnje proracunato. Kao neki folk Cranberies tribute bend sa skupom produkcijom. Vise predstava nego live muzicki nastup. Toby Driver svirao bas, ne znam sta ce mu to u zivotu al njegova stvar.

 

Solstafir odlicni. Imaju neku magiju, tesko je objasniti obzirom da zaista nisu neki sviracki virtuozi niti cak specijalno distinktivni songwriteri. Posten, iskren i muski nastup. Zvuk malo mrljav ali rekao bih da im je to trip. Dobos se bas slabo cuo. Ipak, nastup dostojan velikog rocknroll benda koji zna sta radi i gde se zaputio. Komplimenti.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...