Jump to content

Sarlo Akrobata


Demon Seed

Recommended Posts

Kako nema teme za ovaj bend?

 

Odlični su, šteta što su kratko trajali 1980-1981.

 

Pregazili su rok mašinu.

 

 

Tu je jedino dobar naziv benda, baš su šarlatani. :da:

Gdje ćeš njih u isti koš sa veličinama kao rok mašina. :udri:

 

Rok mašina treba da bude tema iznad za ovakve bendove.

 

 

Novi talas, sprdnja sa muzikom, razmaženi tatini sinovi, glupavi tekstovi, to je još i prije narodnjaka jebavalo dobru muziku i ukus.

Edited by Mikes
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema tu nikakvog poredjenja, babe i zabe. novi talas uopste nije bio sprdnja sa muzikom, to sto su ga neki ljudi tako doziveli njihov je problem, u intervjuima iz tog vremena se lepo vidi ko je uopste tada obratio paznju na njih u smislu muzike a kome je to bilo samo drljanje po instrumentima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je obratio pažnju na njih? Zajebancija i eto, i to poprilično neoriginalna i dosadna.

 

Bio sam dječačić kada sam sa ostalim skakao uz ovu pjesmu "Niko kao ja", nekakvo šizenje i glupiranje bilo, i to danima. Poslije mnogo godina saznao ko je to.

Nije mi jasno da to neko ozbiljno sluša!

 

I zašto je ova tema zakačena na vrh? :mad:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi talas, sprdnja sa muzikom, razmaženi tatini sinovi, glupavi tekstovi, to je još i prije narodnjaka jebavalo dobru muziku i ukus.

 

:haha:

 

Novi talas je, uz dio rok scene koja je postojala devedesetih (i još možda par bendova koji se mogu nabrojati na prste jedne ruke) bukvalno jedino kvalitetno što je jebeni "ex-yu rok" ikad dao. A i to devedesetih ionako više nije ni bio "ex-yu rok"

 

Bio sam dječačić kada sam sa ostalim skakao uz ovu pjesmu "Niko kao ja", nekakvo šizenje i glupiranje bilo, i to danima. Poslije mnogo godina saznao ko je to.

Nije mi jasno da to neko ozbiljno sluša!

 

Onda kad si porasto, naravno da si prešo na ozbiljne stvari, npr. Divlje jagode i Kerber?

Edited by Descender
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako na prvu loptu, bora corba je podrzavao tu ekipu. secam se da je ranije izjavljivao i da su oni sami bili protiv toga, kao "sta se ovaj mesa"...a ekv nema veze sa ovim, kao ni disciplina kicme, to su bendovi koji su nastali posle. i pricalo se kojesta, ispalo je maltene kao da su to bendovi koji su nekome oteli publiku i sta znam, a makar je riblja corba u tom periodu pocela da svira po vecim halama.

 

ovo su bili klinci koji su udarili iz sve snage tamo gde je i trebalo. trajalo je kratko i bitno je i dan danas.

mikes, dobro si me podsetio, prekopacu po stampi koju imam iz tog perioda pa cu da okacim nesto

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kad si porasto, naravno da si prešo na ozbiljne stvari, npr. Divlje jagode i Kerber?

 

Šta fali Divljim jagodama i Kerberu?

Oni imaju dobrih stvari za razliku od ovi šarlatana.

Nemoj me pogrešno shvatiti, možda i ovo neko sluša trenutno, ali ko to može puštati nekoliko puta zaredom i voljeti slušati?!?!

Rambo Amdeus je bar bio originalan i zajebavao se.

 

Novi talas je počeo 80-tih, možda malo i ranije, ne 90-tih.

Osim Atomaca i Azre tu nema ničega vrijednoga. A oni su na granici toga, takozvanog novog talasa a u stvari panka i ostalog sličnog njesra.

Edited by Mikes
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne čeka burazeru, odmah daju na ulazu, za djecu je dzaba :)

 

Negdje su i Atomce svrstali u novi talas, ne mogu tražiti po netu.

Ako Atomci nisu u tom društvu, još bolje.

 

Ah, da, još

Za nas stare rokere u redu, ne daju, kažu "Slabo je to za vas"

 

Ovima što još slušaju "novi talas" , prodaju im, i onako tatini sinovi imaju para..... :)

Edited by Mikes
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Немој тражити по нету, нађи Џубокс из тог доба па читај мало како су ју-рок (новинари) идиоти са појавом новог таласа сахрањивали Атомце, Смак, Ју Групу и сл.

 

***

 

Елем, што се тиче Шарла, један од показатеља трагедије нашег музичког новинарства (а и свеукупне трагедије) јесте чињеница да се овај албум још увијек повремено проглашава најбољим ЈУ РОК албумом, што он свакако није. Албум је занимљив и некохерентан.

Шарло јесте био занимљива појава, сусрет двије изузетне ауторске личности, заправо судар истих у пуној брзини, уз ВД-а који је био изузетан таленат и веома укусан свирач те имао шмек за скидање Коупленда можда више и од самог Коупленда.

Било је то симпатично и неусмјерено. Касније се Милан мало више усмјерио ка прављењу савршених пјесама, Која се усмјерио ка свом лудилу, ВД се усмјерио ка љутој дрози и ето.

 

***

 

Мада, нек' се нешто дешава. Музички дио форума је поприлично мртав, па боље онда кренути тему и са оваквим мотивима, него никако.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma slusao sam ja i sarkla pre 300 godina u sklopu opsteg obrazovanja, postovah ono zbog rok masine :D

 

ispratio istu foru koju sam ja hteo da bachim, a ja nisam provalio xD

 

Sarlo kida :D

 

@Mikes:

Krenuo sam na temi o Rok Masini da kucam kako je logicno da nema teme za bend koji je postojao 2.5 godine, jer ima opstih tema ili tema drugih bendova bivsih clanova Rok Masine gde moze da se prica o njima, pa sam onda pomislio da je zabavnije da otvorim i ja jednu takvu, narocito da bude za bogove novog talasa :D

 

Lepo sto se razvila prica, a lepo su ti i rekli ostali sve sto bih i ja, na to neoriginalna zajebancija itd :D

 

Hvala za pricu o Ljubavnoj Prici <3

 

 

Novi talas, sprdnja sa muzikom, razmaženi tatini sinovi

 

Nase tate nase mame parama nas zasipaju

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ buraz - nije to nikakva tragedija posto su to radili samo neki novinari, to tada jeste bila nova stvar koja se pojavila i valjda je najprirodnije da to deo njih isprati. meni je veca glupost proglasenje "odbrane i poslednjih dana" za najbolji album, na to sam naletao kojekuda. a ni jedan ni drugi se ne bi mogli pribliziti takvoj tituli nikada, bar po mom misljenju.

 

u onom tekstu koji sam okacio, ambrozic je sasvim lepo opisao taj album u nekoliko recenica, i dotakao sustinski razlog nerazumevanja i raznih nesporazuma. "bistriji ili tuplji..." je album koji se moze snimiti jednom u karijeri, tako su im se poklopile zvezde.

 

sa trece strane, to su samo novinari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj covek Mikes vec x puta u fazonu "kako to moze neko da slusa", i ne samo ovde

 

moze brate, ukusi su cudo, svasta moze svakom da se svidi, jaka muda sto nekom bolji Idoli od Divljih Jagoda, meni je kompletan ex yu rok smece pa se ne natezem s ljudima oko toga

 

skoro kompletan*

 

Gdje sam ja to rekao još negdje osim ovdje "kako ovo možete slušati"?

Baš si pretjerao.

Mogu valjda negdje reci ako mi se nešto svidja ili ne.

 

Jednostavno mi je čudno da od ljudi na forumu koji mi pokažu Primal fear, Blaze Bailay, i! druge velicine mogu slušati "zlatni papagaj" i slicne debiloze.

 

@Demone

Hvala na provokaciji, na temi protiv teme :)

Samo opleti, pisaj po sirotinji. :)

 

Ukusi su različiti, da.

A rok mašina je i sa svoja 2 albuma napravila više nego Novi talas kompletan, zato zaslužuju temu.

Edited by Mikes
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...