Jump to content

Opšta filmska tema


Lunar

Recommended Posts

Već treći put kukam kako nemamo ovakvu temu ovde, pa red bi bio da je otorim. Ovde stavljamo sve što je opšte filmsko, što ne spada u najave i preporuke. Znam da neće biti aktivna puno tema, ali kad tad se pojavi nešto zanimljivo što se može staviti ovde.

 

Kao naprimer ovo.

http://www.youtube.com/watch?v=u7ER_q0B1-I

 

Jel mislite da je okej sto je Tarantino ovako, pobesneo i odgovorio posle pitanja o nasilju u njegovim filmovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poludeo je kad je retardirani voditelj pitao u stilu psihologa koja je razlika izmedju uzivanja u nasilju na filmu,i uzivanju u nasilju inace.

Do tad je smireno pricao na tu temu...onda je video sta ovaj pokusava da dokaze,pa je popizdeo.

sta znam,mogao je da o'ladi,ispao je malo neprofesionalan...moze mu se svakako,nije prvi koji tako postupa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фала курцу, коначно тема. Мислим да се на препорукама превише спамовало стварима које су за овакву тему, тако да мислим да ће ова бити доста активна.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mislite da je okej sto je Tarantino ovako, pobesneo i odgovorio posle pitanja o nasilju u njegovim filmovima?

 

Nesto mi je jako cudno...ovo je vec treci intervju na ovu foru i da ovako ispizdi.

http://www.youtube.com/watch?v=JGQaJcwAtpU

gledao sam ga i u ukljucenju nekih vesti,isto pitanje ista reakcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo smaraju sa rasizmom u Americi. Kad pogledas, svaka recenica, ili postupak, moze da se izokrene i posmatra na kakav god hoces nacin.

Tarantino je bio neko i nesto, dok se nije pojavio Gaj Riči sa Dvocevkama i Snečom, i njegovim oružjem ga pokopao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rici je odlican, al realno, svaki njegov film moze bar 15% da se skrati, jer kao i Teri Gilijam ima problem sa nekim radnjama koje predugo otraju. Tarantino nema takav problem.

Ontopic

Svako normalan bi ispizdeo na tako retardirana pitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rici je odlican, al realno, svaki njegov film moze bar 15% da se skrati, jer kao i Teri Gilijam ima problem sa nekim radnjama koje predugo otraju. Tarantino nema takav problem.

Ontopic

Svako normalan bi ispizdeo na tako retardirana pitanja

 

Ja negde baš suprotno kontam.

Recimo, u Petparačkim pričama bih skratio na 3 minuta onu 30-minutnu smaračinu sa Demi Mur i Travoltom (pogotovo ono u kafiću).

A za Dvocevke i Sneč, nemam pojma šta bih kratio.

 

A slažem se da bi svako ispizdeo na takva pitanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Jare... jes' Uma...

 

Inače, kako vam se sviđa Darabond? U najmanju ruku, jedan od mojih omiljenih reditelja.

Režirao je filmove poput Bekstvo iz Šošenka, Zelena Milja, Myst (mučan film u pm), i onu seriju The Walking Dead.

Nekako je uspeo (pogotovo u prva dva) da režijom prenese atmosferu da dok gledaš film, kao da ti se čini da čitaš knjigu, što skoro nigde nisam video.

 

Zemeckis mi je isto car (Back to the Future, Forest Gump, Chrismass Carol...)... i naravno Gibson.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko je to meni cudno jbt. Da isti lik bude odgovoran za Star Trek i Star Wars. :D Previse je to.

 

Mene interesuje šta je Tarantinov odogovr na to pitanje ali me mrzi da guglam. Kaže da ga je ponovio više puta tokom poslednjiih 20 godina.

 

Ne mogu da nadjem tacno intervjue, ali uglavnom on je ranije pricao da on ne moze da odgovara za za postupke ludaka. Nit ne moze da zna ko ce tacno pogledati njegove filmove, i samim tim uraditi ono sto ce uraditi. On je umetnik i ne moze da se opterecuje sto u svetu ima ludaka kojima samo treba minimalni povodac da naprave neko sranje, jel na kraju krajeba filmovi su zabava i on zeli na svoj nacin da ih cini zabavnim i interesantnijim.

 

Sto se tice Darabonta. Ne mogu da kazem da mi je medju omiljenim reziserima, i ako obozavam njegove filmove jer on ko reziser nije nesto spektakularan. On je samo veoma inteligentan i uz veoma odlican scenario, dobru glumu i sa rezijom koja je prosta ali veoma odlicno prenosi ta dva aspekta na ekran. Daleko od toga da je los, on je odlican reziser veoma obrazovan, ali mu fali malo smelosti i inovativnosti koji imaju neki od mojih omiljenih rezisera. Ali to je samo do mene, u generali sve pohvale Darabontu. Po mom misljenju Green Mile je film koji najboje predstavlja knjigu od koje je film potekao.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mogu da nadjem tacno intervjue, ali uglavnom on je ranije pricao da on ne moze da odgovara za za postupke ludaka. Nit ne moze da zna ko ce tacno pogledati njegove filmove, i samim tim uraditi ono sto ce uraditi. On je umetnik i ne moze da se opterecuje sto u svetu ima ludaka kojima samo treba minimalni povodac da naprave neko sranje, jel na kraju krajeba filmovi su zabava i on zeli na svoj nacin da ih cini zabavnim i interesantnijim.

 

Tu je u pravu Tarantino skroz.

Ja bih još samo dodao, da ako je neko bolestan i opičen u mozak, i ako mu film ne bi dalo ideju, nešto drugo bi mu dalo ideju (knjiga, muzika, zaludan um, previše slobodnog vremena), i svejedno bi napravio sranje koje je napravio. Nije fora ljudima braniti bruralnosti da ne bi bili agresivni, već je fora da ljudi budu najnormalniji iako gledaju najveće brutalnosti.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...