Jump to content

Opšta filmska tema


Lunar

Recommended Posts

Review scores Source Rating

AllMusic 5/5 stars[33]

Blender 5/5 stars[34]

Chicago Tribune 4/4 stars[35]

Encyclopedia of Popular Music 5/5 stars[36]

Pitchfork 10/10[37]

Q 5/5 stars[38]

Rolling Stone 5/5 stars[39]

The Rolling Stone Album Guide 5/5 stars[40]

Spin Alternative Record Guide 10/10[41]

The Village Voice A[26]

 

underground u picku materinu :haha:

 

Haha koje ocene, sišli s uma recenzenti :D

 

tVU banana je do jaja alternativan i do jaja uticajan i bitan za zanrove razne i +1 do tih 5/5 ocena mu je na carevo novo odelo, sto si ultra super kewl ako ti je to nojaci rok album.

 

Underground 50 god kasnije ne moz da bude ali je svakako najhipsterskiji ne-jazz album iz perioda do 1970. :D

 

Ima na rym brdo precenjenih stvari zato sto si shmexy u nekom tamo univerzumu ako ih slusas (ili drzis u peticama :D), ne menja tu cinjenicu to sto su Iglsi dobro ocenjeni :D

 

Autechre mi isto tamo precenjen do jaja, fazon 6 boldovanih albuma, a ono ne moz Aphexu vodu da nosi... U sustini, u zavisnosti od zanra, svaki chart u top 20 ima bar 5 golih careva fazon pop album namazan slojem noisa...

 

Kad se gleda all genre chart tu opusteno moze korekcija -0.1 svemu sto je alt radi realisticnosti :D

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nek bude hipsterski koliko hoće, 2018. je, ja sam se uhvatio za to da naziva ug-om album koji je prodao toliko primeraka, kunu se milioni u njega i gomila tu i tamo "relevantnijih" listova mu je dala najviše ocene.

što se ocena tiče od toga se ograđujem, nit je meni to najbolji album ikad nit bih mu dao 10/10, ali ovakva prozivanja su više zasnovana na "meni se ne sviđa, dakle sranje je" uz nekakvo išćuđavanje, kao pobogu, kako može, pa valjda ja znam

+

"Govno od albuma" je tvoj subjektivni stav, a objektivno album nije govno

i opet dolazimo do toga šta je objektivno onda, koji su kriterijumi

 

nadam se da je lik trol jebiga, i ranije je pisao neke slične postove, nekako mi ne ide u glavu da se neko potrisa što jebeni the Dude ne voli Eaglese, jaka muda, slušaj Eaglese, nemoj tVU, boli te kurac

evo u Goldfingeru Bond kaže da je pijenje Dom Perinjona toplijeg od 3 stepena kao da slušaš Bitlse bez vate u ušima, šta sad, da se ubijem, da obrišem diskografiju

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

bolja lista od imdb-a.

 

ulete mi obc.

 

 

Dada, drasticno bolje od IMDB, a bolje i od Rotten Tomatoes

 

Generalno je i za muziku keWa po istom sistemu, ne mora bude svaki chart onako kako bih ja naredjao, za to imam svoj profil xD

 

@obc:

Pa toe to otprilike, foliranje zestoko je da je najrnr album

 

Najbitniji alt album ikad, nek mu i bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok lista, pozitivno sam iznenađen Stalkerovom pozicijom

nego koja fora s ovaj Spirited Away? jel toliko dobar? univerzalno je hvaljen kao ne znam kakvo ludilo, a nešto me uvek bolelo dupe da gledam anime jebeni

 

na IMDB ladno Dark Knight na 4. mestu, to je već mega preterano, nije ni stvar ukusa nego nemanje pojma

 

mada tamo su prva dva Kuma na boljim pozicijama nego ovde :D meni je dvojka verovatno omiljeni film ikad

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je spirited away precenjen jbg. baš zbog svih tih listi sam verovatno imao ogromna očekivanja pa sam bio malo razočaran. lep crtać, vizuelno je sjajan, ali me radnja, naročito druga polovina, nije nešto oduševila. ima tu nekog dubljeg značenja koje nisam ukačio na prvo i jedino gledanje pa je dobrim delom sigurno i do toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Review scores Source Rating

AllMusic 5/5 stars[33]

Blender 5/5 stars[34]

Chicago Tribune 4/4 stars[35]

Encyclopedia of Popular Music 5/5 stars[36]

Pitchfork 10/10[37]

Q 5/5 stars[38]

Rolling Stone 5/5 stars[39]

The Rolling Stone Album Guide 5/5 stars[40]

Spin Alternative Record Guide 10/10[41]

The Village Voice A[26]

 

underground u picku materinu :haha:

 

S obzirom da taj album nije postigao nikakav komercijalni uspeh naravno da je automatski underground i zamisao benda VU je da pravi underground muziku i sam naziv benda to kaže, a to šta kritičari i muzički časopisi misle o njima i kakve im ocene daju to je sasvim druga stvar i ništa ih ne čini manje underground.

 

Uzgred ovo su 6 najistaknutijih muzičkih akata u andergraundu:

Velvet Underground

The Stooges

Frank Zappa

MC 5

Tom Waits

Captain Beefheart

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nek bude hipsterski koliko hoće, 2018. je, ja sam se uhvatio za to da naziva ug-om album koji je prodao toliko primeraka, kunu se milioni u njega i gomila tu i tamo "relevantnijih" listova mu je dala najviše ocene.

 

Mozda zato sto album zasluzuje svako velicanje? Ma kakavi to je sve hipsterska zavera i goli carevi..

 

nego koja fora s ovaj Spirited Away? jel toliko dobar? univerzalno je hvaljen kao ne znam kakvo ludilo, a nešto me uvek bolelo dupe da gledam anime jebeni

 

Ako nista drugo najbolje anime jebeni ikad..

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filth idealan film da ti se ne svidi, ali znauci da moe da se svidi hipnotisanoi gomili na nekim tamo forumima - ipak ga pohvalis, reputacie radi

 

Sad ga stvarno pretera sa hejtom, film je ludnica

Ok, možda ja patim za forumskom reputacijom i proseravam se, ali to je jedini film uz koji moj čoek nije zaspao do samog kraja :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...