Jump to content

Webzine na prodaju


Towards The Inevitable

Recommended Posts

Towards The Inevitable je webzine o kome je reč (www.towardstheinevitable.com). Uz website ide sav sadržaj (nekih 50-ak intervjua - od kojih je samo mali deo trenutno na sajtu, nekoliko desetina recenzija, korespodencije sa bendovima/lejblovima koje potencijalni kupac može nastaviti i usudio bih se reći vrlo pristojna reputacija u underground-u). Takođe, potencijalni kupac bi prošao kroz obuku kako da administrira sajt putem CMS-a, kako da pravi banere i slično. Za nekog ko je mlad, ima dovoljno vremena i entuzijazma, interesuje ga death/black metal underground scena - ovo je idealan način da u njoj participira.

Bavljenje ovim sajtom podrazumeva gomile digitalnih promosa koji stižu mejlom svakog dana, po nekoliko meseci unapred pre zvaničnog release date-a, pristojan broj fizičkih CD/vinil/tape izdanja. Po pravilu, svaki bend kome se izdanje promoviše banerom pošalje po nekoliko CD-ova, lejblovi često šalju diskove, kao i male PR agencije.

 

Ne znam kolika cena bi bila adekvatna za ovako nešto pošto ne postoji tržište webzine-ova koji se prodaju/kupuju, ali imajući u vidu koliko vremena i truda sam uložio u ovaj sajt, ne mogu ga dati budzašto. Neka se potencijalno zainteresovani kupci jave na PM ili tel 0648134117, pa ćemo da vidimo da li možemo da se dogovorimo.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tužna priča, voleo sam povremeno da pročitam intervju i informišem se tako o novim ili starim nepoznatim bendovima...

 

Mislim da ćeš teško prodati kod nas webzin, bolje bi ti bilo da se raspitaš na kakvim jačim stranim web magazinima i portalima da li bi ga otkupili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navedi mi jedan muzički portal iz Srbije koji radi to profesionalno i uspeva da zaradi novac od pisanja i reklamiranja muzike? Sve se zasniva na tom entuzijazmu, ali novca nema dovoljno i nema kvalitetnih ljudi koji pišu tekstove (nagrada je akreditacija ili disk, digitalni fajl, a to te neće prehraniti na kraju dana) zbog kojih želim da istražujem dalje neku novu i nepoznatu muziku, a i najlakše je biti fan nečega i samo pisati u superlativu kao što većina već radi i sa svima si dobar i banja...

 

A druga stvar, teško da bi neko mogao da ti parira sa kvalitetnim recenzijama i odličnim pitanjima van standardnih tokova današnjih "muzičkih" novinara kod nas.

 

Ali nadam se da ćeš naći već kupca i da će to biti pravi ljudi da nastave dalje priču. :pivopije:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...