Jump to content

Demon Seed

Recommended Posts

jesi slušo ovo brte moj?

https://www.youtube.com/watch?v=bWebqCRw7o4

blea! (možda jedan od najjačih omota albuma ikad)

ne razumem ovaj embed (koristim fajerfoks)

 

Nije ''čist field recordings'', al' ono, rofl brt.

 

Ne kažem ja da ne valja ambient, ali od svog bma očekujem da me peru rifovi a ne da mi bude elevator bm ambient muzak

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

1 hour ago, obsessed by cruelty said:

ja slusam merzbowa eto reko sam...

 

daj vole neki dobar field recording, ozbiljno sad, nikad sluso

To je sirok pojam pa je zato laka meta za tako neke epic sprdatore kao sto je simon, ali evo overi ovo, bas je metal

https://touch333.bandcamp.com/album/4-rooms

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"This work is a sonic presentation of four deserted rooms inside the 'Zone of Alienation' in Chernobyl, Ukraine, recorded in October 2005. Jacob Kirkegaard deliberately picked rooms that were once active meeting points for people. … By listening to the silence of the four radiating spaces he aims to unlock a fragment of the time existing inside the zone. … 

…In each room he made a recording of 10 minutes and then played the recording back into the room, recording it again. This process was repeated up to ten times. As the layers got denser, each room slowly began to unfold a drone with various overtones."

 

Kaže laka meta za sprdatore :DD

Mora poslusam ovo...

snimicu nekad field recording svojih jaja, pa cu da ih snimam kako im pustam da slusaju taj recording, i tako u nedogled, i tako u nedogled

Jacob Kirkegaard is a sound artist born in 1975. in Denmark.

 

Ne pise musician.

QdZZKDm.gif?1

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Fenomenalan album. Pored vokala i everlasting blasta na poslednjoj pesmi moze se reci da nema ovde black metala, mada ga i jedva bilo na proslom. 

Sve vise prog i kraut zvukova ulazi u pricu i sve bolje koriste taj vokabular. Klavijature su neverovatne na ovom albumu, lik odlucio da pusti muda sa Waste of Space i od tad bas jebe vise neko bilo ko u bendu.  

Ali najveci utisak mi je koliko su usvirani, koliko su im prirodnije tranzicije izmedju delova, kako znaju da odmere koliko da ponavljaju delove, kako da ih grade, sta da dodaju i kad, itd. 

Cuje se da skoro 15 godina sviraju zajedno.

Brukica album. Najbolji bend. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni ja oduševljen novim OP albumom, al opet nikad me nisu oni ni hvatali na prvu, tek sa mnogo preslušavanja sam zavoleo i prethodne radove. Klavijature ovde vode glavnu reč, gitare su zakopane duboko i tek tu i tamo daju znakove postojanja. Baš taj black metal inkorporiran u ovu kraut rock osnovu im je davao šmek, sad bez bm to je nekako običan krautrock / psychedelic rock sa gadnim vokalom. Mislim da ako su već krenuli skroz ovim vijugavim acid putevima, ovo će za njih biti tranzicijski album i da tek u budućnosti možemo da očekujemo bombe, ovo mi je sve nekako nekonkretno, baš soundtrack-asto, vožnja kroz prašumu al sa ispumpanim gumama. Slušaću još dosta puta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...