Jump to content

The Best Of 2017


Grobodan

Recommended Posts

Wolves in the Throne Room - Thrice Woven - najbolji album.

 

Odmah posle, rame uz rame idu i:

The Ruins of Beverast - Exuvia

Akercocke - Rennaissance in Extremis

 

 

Ne znam zasto ljudi uglavnom kukaju, ova godina je bila sjajna kad je death metal u pitanju. Evo i ostatka sta se bas slusalo ove godine (abecedno):

 

Artificial Brain - Infrared Horizon

Dying Fetus - Wrong One to Fuck With

God Dethroned - The World Ablaze

Immolation - Atonement

Incantation - Profane Nexus

Kreator - Gods of Violence

Mastodon - Emperor of Sand

Morbid Angel - Kingdoms Disdained

Morfin - Consumed By Evil

Obituary - Obituary

Rude - Remnants...

Solstafir - Berdreyminn

Suffocation - ...Of The Dark Light

Vampire - With Primeval Force

Venenum - Trance Of Death

Vulture Industries - Stranger Times

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.Aosoth - V - The Inside Scriptures

2.Whoredom Rife - Dommedagskvad

3.The Ruins Of Beverast - Exuvia

4.The Ominous Circle - Appaling Ascension

5.Inferno - Gnosis Kardias

6.Rebirth Of Nefast - Tabernaculum

7.Immolation - Antonement

8.Oculus - The Apostate Of Light

9.Asagraum - Protestas Magicum Diaboli

10.Ekpyrosis - Asphyxiating Devotion

 

(EP)-ovi:

1.Medico Peste - Herzogian Darkness

2.Aversio Humanitatis - Longing For The Untold

3.Fides Inversa - Rite Of Inverse Incarnation

4.Muka - Sveta Stoka

5.Devouring Star - Antihedron

6.Cruciamentum - Paradise Envenomed

Share this post


Link to post
Share on other sites

1. veil of maya - false idol

2. trivium - the sin and the sentence

3. leprous - malina

4. nie baš metal, ali zeta - zeta

5. mastodon - emperor+cdp

6. the night flight orchestra - amber galactic

 

honorable mention:

organized chaos - divulgence, samo jer je tek izašao, ušuškao bi se negde u sredinu verovatno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ova godina prilično jaka, pogotovo što je DM ponovo na pravom koloseku u odnosu na poslednjih 5-6 godina, uvek je dobro čuti pristojne albume starih legendi, kao i neke nove nade ovog žanra. Bilo je tu i podbačaja (vader, sinister, obituary, kreator), nema šta konkretno ni njima da se zameri (u smislu da su drastično menjali stil), ali se jednostavno dave u prosečnosti.

 

Top Ten :

 

1. Rude - Remnants...

2. Morbid Angel - Kingdoms Disdained

3. Incantation - Profane Nexus

4. Narcotic Wasteland - Delirium Tremens

5. Degial - Predator Reign

6. Venenum - Trance of Death

7. Suffocation - ...of the Dark Light

8. Wode - Servants of the Countercosmos

9. Power Trip - Nightmare Logic

10. Immolation - Atonement

 

Honorable mention :

 

Temple of Void - Lords of Death

Lock Up - Demonization

Iced Earth - Incorruptible

Fen - Winter

Maze of Sothoth - Soul Demise

Share this post


Link to post
Share on other sites

P.S.

 

Bilo bi nepošteno ne pomenuti i odlična izdanja naših bendova The Stone i Infest, kao i jedan od najboljih doom albuma koje sam čuo u poslednjih xx godina, Age of Damnation izvrsnog novog benda (starih metal manijaka) The Father of Serpents!!!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo lista top 10 nemetal albuma pa cu za koji dan metale poredjati...

 

10. Wolfbrigade – Run With The Hunted, himnični crust, Kuruz ima pravo, zarazan album.

09. Chelsea Wolfe - Hiss Spun, znatno mi se popravilo mišljenje o Čelsiki otkad sam je video uživo a ovaj album je svojom težinom dosta blizak njenom live nastupu.

08. Converge - The Dusk In Us, nisam neki preteran fan Konvergencije ali ne može da se porekne kvalitet njihove ‘’srce na asfaltu dok krvarim’’ svirke na ovom albumu, ovaj put i lečka razgovetnije.

07. Les Discrets – Prédateurs, Fursy i kompanija odlaze potpuno u zonu bez distorzije ali zadržavaju intimnu atmosferu prva dva uratka.

06. Ulver - Sic Transit Gloria Mundi EP, full album The Assassination Of Julius Caesar mi se malo suviše izgubio u eksperimentalnosti ali EP je prava stvar, čist destilovan 80s seks, da je ceo album takav gde bi nam kraj bio.

05. Soror Dolorosa – Apollo, ambiciozan pravi gothic rock u vremenima kad sam prosto I zaboravio na taj žanr, čak se i metal prošlost članova oseća u tonovima albuma.

04. Steven Wilson - To The Bone, Steva je toliki majstor da može i albume po narudžbini da piše, mada možda ovaj album nema tu mrvu genijalnosti kao prethodnik zbog zadate teme. Doduše zbog veličine back kataloga sve mu se može jer već sad znamo da će sledeći album biti nešto skroz drugo.

03. The moon and the nightspirit – Metanoia, jedan bend za koji niko ne daje jeb izgleda ovuda što svedoči nastup pred bednih 30 duša u Novom Sadu za promociju ovog predivnog neofolk šumskog albuma.

02. The Night Flight Orchestra - Amber Galactic, feel good album godine I to taman izašao u pravo prolećno vreme, Speed i ekipa napravili skok u odnosu na prva dva albuma I odradili jedno sjajno izdanje na kojem je svaka pesma hit.

01. Grave Pleasures – Motherblood, ako je prethodni album na listi feel good ovaj dolazi kao pravi antidot za veselo raspoloženje, idealan soundtrack za apokalipsu. Posle faila na debiju, GP konačno odgovorio istom merom na sad već kultni Climax. Ovo je album koji nema mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali u stvariiii - GP debi nie fail...bolji od novog, svakako

 

Ulver nie los, samo delue kao da su se 5-6 raspalih kanturina nasli i odradili album...energie bez...dje moe 80's sound da bude ovakva uspavanka, ne ide

 

Produkcia programinga zato o'licna, pa malo vadi fleke...ima i finih refrena - tipa na Rolling Stones pesmi

 

 

 

Hundredth - Rare, zato FA-NTAZIA...iako su skoro komplet promenili zvuk, ostalo e tu mrvice melodic hardcore-a...zato su nestvarno uklopili post-punk i shoegaze i dream pop, pravce koe ne bi trebalo da gotivim, ali odje cista rapsodia od zvuka, ne moe coek da odoli :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cloven Hoof - Who mourns the morning star

Satan's Hollow - Satan's Hollow

Battle Beast - Bringer of pain

 

To su jedini albumi koje sam i cuo ove godine (ustvari, cuo sam i Body Count novi, ali to nije metal...doduse, metal nije ni 90% sranja koje ste ovde ostavili, ali ajde danas je moderno slusati indi rok sa distorzijom i tripovati da je to metal). Prva dva sa liste sam cuo prekjuce...na preporuku Pravdomira Kuruza...koliko je sve otislo u kurac kada Pravde meni preporucuje hevi, kada je Slobo Bloger postao Slobo Indi Roker, kada Lelekara mase rajt vingerskom zastavom, kada Miki Trnava placa doprinose...na svu srec, Bracala ne da vise od 70 kinti na tiket pa je balans tu negde.

 

Album godine: Hardwired...To self Destruct. On bi bio i album sledece godine, ali sledece izlazi Enforcer pa ce mi to biti najbolji album 2018.

  • Upvote 3
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...