Jump to content

2018.07.12-15. *Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad* Exit Festival 2018


VoivodBG

Recommended Posts

Skyforger baš pristojan onaj eastern pagan metal, drago mi što ih videh jer kapiram da je to sad i nikad više.

Brujeria nikar kući si to neću pustiti ali žurka uživo, plakanje od smeja. Marijunana, kuje na stejdzu, španski izmedju pesama ftw.

Bombers što reče kolega, s onakvom listom ne možeš da omasis i da hoćeš, Abbath skinuo Lemija u dlaku, pritom što je zabavno samo da ga gledaš sat vremena.

The stone smrtonosni kao i uvek, nisu slučajno tu gde jesu, ali ipak mi Glad ne može prići Nefasu jbg.

The bloody earth fin chill za kraj, gledalo ih malo slučajnih prolaznika.

Zahvatih dve pesme Vranjkovica, izuzetno zanimljivo zvučalo, moram se pozabaviti više njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i što je najvažnije, kongregacija se ponovo srela

 

jebena babetina grejs džons mi sjebala sve planove kašnjenjem od sat vremena pa sam uhvatio Skyforger/Brujeriu/Bombers i onda Ofenbach na mejnu. letonci skroz simpatični, Brujeria upišavanje od smeha +

:rockdevil: Bombers najbolji tribute bend ikad, Abbath samo ovo da radi doživotno. Ofenbach očekivana žurka, super bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terrorhammer sasvim dobar, iako sam viđao veće gužve u gradskom prevozu od publike koja ih je gledala.

 

Evil Invaders genetično na loš način, odlučite hoćete li neizivljeni spid ili melodični da budete.

 

Asphyx meni lično najbolji nastup ovog Exita, bezobrazno teško, setlista odlična, Drunen ubija. Zvuk baš kako treba, dovoljno glasan da se sve čuje a opet taman čist. Glava i vrat me zaboleli posle.

 

Grave Digger s druge strane ubedljivo najveće razočaranje Exita. Kilavo i sporo mi to sve nešto bilo, svi sem gitariste delovali kao da su puškom naterani na binu. Taj gitarista doduše dodatno sjebava bend brljanjem po poznatim pesmama. 2007 su mi super bili, sad je vreme za katanac očigledno.

 

Poseban props za momenat kad Chris najavljuje Witch hunter kao pesmu s prvog albuma, what the actual fuck.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skyforger - Malo manje dobri nego pre kad ih gledah, možda malo i do liste taj utisak, ali sve u svemu pošten folky nastup. Ne može čovek da ti ne bude simpatičan sa onakvim naglaskom.

 

Brujeria - Presmešno, ali i predugo.40minutni nastup sa ND turneje mi mnogo jače prošao, em nekako bilo i više fora, ali i manje pesama :mrgreen:

 

Bömbers - Abbath nastavlja da bude ono što radi najbolje - da bude najveći car. I uz to ima sjajan tribute bend. Što reče već Sloba, super skida Lemija, ali meni najjači trenuci kad malo blekerski pusti glas te podseti šta ipak inače radi. Setlista ništa mlađe od 35 godina, samo brza vožnja.

 

The Stone - Promena vokala korak unazad, ali realno sa nastupom nisu popustili u odnosu na onaj nastup zimus iz Doma.

_

 

Evil Invaders - Malo ispratio jer su bili mega-dosadni. Za bend koji se zove Evil Invaders previše palamuđenja tu ima. Pachamama stage je bio bolji izbor u tom terminu.

 

Asphyx - Realno spas ovogodišnjeg Exita, konačno nešto upečatljivo i za pamćenje. Pravi slomivrat nastup. Zvuk, lista, nastup, teško ide bolje od onoga. Martin car frontmen, dovoljno brutalan još uvek na vokalu, a opet i fes kontakt sa publikom i neopterećena spika između pesama.

"This is a song about death *drumroll*"

 

Grave Digger - U stvari, kad smo kod pamtljivih nastupa...ovo ću dugo pamtiti kao najšugaviji poslednji metal nastup. Step aside Holy Moses, ze new Germans are here. Polu-očaj lista, gitarista koji izmišlja solaže i fura svoj shit-Malmsteen fazon bez pardona, tunjav zvuk bez imalo punch-a u gitari (da mi je neko rekao da Excalibur onako tužno može da zvuči uživo otišao bih ranije kući), ritam sekcija koja otaljava posao... Mislim da, s obzirom i na albumski niz i stanje sa postavom, treba što pre da se rastanu da sačuvaju šta mogu oš dobrog imena. Ili Becker da jednostavno odstrani korove.

 

Sumarno, ne znam za koga više postoji ovaj Explosive stage. Prva dva dana kako čuh beše nešto bolje stanje, ali u ova dva dana ni u jednom trenutku nije bilo više od 500 ljudi na stejdžu, a i to sa bar 50 upadača sa strane koji banjavaju da se čude malom freaku festivala.

 

Trance stage i dalje najkulje mesto, super su ga ponovo sredili. Mainu prišao nisam :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

i što je najvažnije, kongregacija se ponovo srela

 

jebena babetina grejs džons mi sjebala sve planove kašnjenjem od sat vremena pa sam uhvatio Skyforger/Brujeriu/Bombers i onda Ofenbach na mejnu. letonci skroz simpatični, Brujeria upišavanje od smeha +

:rockdevil: Bombers najbolji tribute bend ikad, Abbath samo ovo da radi doživotno. Ofenbach očekivana žurka, super bilo

 

pa ja sam gledao celu brujeriju i jedno 80% grace jones. dobra je i ona bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

GETA SKINI GACE DA TI PUSIM KURAC

 

BOGOTAC MAMA TATA I CHICHA DEJVID GETA >> SVI OSTALI KURCI

 

Martin odlicno vrti

 

Zhu bolest mozga u 4 ujutru, bolesna tmosfera kad nestane pola ljudi sa maina i krene trava da smrdi sa svih strana koliko za celu noc nije smrdela

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali kad sam video duboke adidas patike sve mi je bilo jasno.

 

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha:

hahahaha bas si me oraspolozio, steta sto se nismo upoznali, a i nasa ekipa od 12 ljudi je vazda u jurnjavi , jedva smo uspevali da se iskupimo

inace sam se izjebao sto sam u novim patikama dosao, sad moraju u ves masinu pa sta im bog da

 

vidjamo se sledecom prilikom nadam se :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam samo u nedelju i sve što sam gledao je bilo na Explosive-u, ako se izuzme 15ak minuta Asian Dub Foundation na Fusion stejdžu. Meni su utisci sa svih bendova dobri, jedino se slažem da su Evil Invaders bili najmanje zanimljivi, jedan random retro speed band u moru identičnih, a na Grave Diggeru mi bilo super, prvi put ih gledam, dobro su me bili podigli, mada mi je sve opet bilo u granicama očekivanja koja nisu bila prevelika. Mnogo me je obradovala "The Ballad of Mary (Queen of Scots)". Mogla je naravno i bolja setlista, pomislih sinoć kako bi im možda dobro došla i druga gitara u bendu radi punijeg zvuka, ali dobro, zadovoljan sam na kraju. Meni je nekako tu više zapala za oči mlaka atmosfera na koncertu, jer zaista nije bilo na Explosive-u mnogo ljudi tokom čitave večeri, ja ne bih rekao da je tamo bilo više od 300 ljudi plafon, plus što jeste bilo raznih slučajnih prolaznika koji bi tu zalutali.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...