Jump to content

2018.04.18. *SKC Fabrika, Novi Sad* Dark Tranquillity + TBA


Haos sam ja

Recommended Posts

Vidim da niko ne pravi temu, pa ajde ja cu. Ipak je rec o ozbiljnom dogadjaju i legendarnom bendu.

 

MH Concerts & Serbian Hellbangers

Ponosno predstavljaju:

 

Nakon dugog čekanja, Dark Tranquillity konačno u Srbiji!

 

Dark Tranquillity, jedni od pionira geteborške škole death metala, premijerno će nastupiti u Srbiji! koncert će biti održan u novosadskom klubu SKCNS Fabrika, 18. aprila.

 

Nastali 1989. godine kao Septic Broiler, debi album Skydancer na kojem je tada pevao Anders Fridén (kasnije se priključio sastavu In Flames) objavili su 1993. godine pod imenom Dark Tranquillity.

1995. godine su realizovali album The Gallery koji se smatra vrhunskim radom tog vremena. Tada je gitarista Mikael Stanne preuzeo ulogu pevača/frontmena na kojoj je i dan danas.

Nakon toga, bend je objavio još ukupno devet studijskih albuma od kojih je poslednje još uvek aktuelno izdanje Atoma (Century Media, 2016.).

Na poziciji druge gitare tokom 2017. godine uživo su im pomagali Christopher Amott (Arch Enemy) i Johan Reinholdz (Andromeda).

 

 

Ulaznice će biti puštene u prodaju 20. decembra po ceni od 1.900 dinara za prvih 50 primeraka, dok će redovna pretprodajna cena biti 2.500 dinara. Na dan koncerta, ulaznice će koštati 3.000 dinara.

 

Ulaznice će se prodavati putem Eventim i Gigstix prodajnih mreža, a naknadno će u prodaju biti puštene i oldschool fan ulaznice koje će biti dostupne u Mungos i Felix šopovima.

 

PREVOZ na koncert iz Beograda:

http://www.eventim.rs/rs/ulaznice/prevoz-na-koncert-dark-tranquillity-globus-tours-doo-event-transport-482439/event.html

 

 

Text by: Serbian Metal Portal

 

Linkovi:

http://www.darktranquillity.com/

https://www.facebook.com/dtofficial/

 

Video:

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo dobrih bendova dođe, i često prilično nezapaženo, kroz ove "manje koncerte". Ovo je jedan veoma kvalitetan bend, možda i najkvalitetniji u ovom žanru.

 

Pardon, podžanru.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja čuh oko 300 karata da je prodato, mada mi nije delovalo da ima toliko ljudi unutra. Sigurno najmanji koncert na ovoj turneji :haha:

 

Odlična svirka, bend na nivou, set-listu znate (pa ću preskočiti zamerke na istu), zvuk vrlo dobar, ali veliki minus za osvetljenje. Naime, unutrašnjost Fabrike je okrečena u belo, tako da kad se raspale svetla (što je većinu vremena bio slučaj), vidi se unutra kao da je u sred bela dana. Baš ubica klupske atmosfere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se za osvetljenje. Kad se upale ona svetla kao da si na nekoj vecoj zurci useljenja. Nisam bas odusevljen zvukom, iako klavijature igraju veliku ulogu u DT zvuku, nekako su "pojele" gitare. Sto se setliste tice, nije idealna ali mi je drago da su makar isforsirali Fiction koji je po mom misljenju u 3 najbolja albuma benda. Overall, solidan dogadjaj, atmosfera vrlo pristojna i mislim da je i bend bio jako zadovoljan. Na kraju licni peh, kupih majicu koja mi je mala tako da ide na berzu. :(

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

super svirka. bend odlican, publika fina.

 

zvuk bio vise nego pristojan sa ozbirom da je fabrika betonski skvot manje vise. verujem da im se tonac bas namucio. ali jeste bilo momenata kad klavijatura svira neke dublje tonove pa pojede sve, vokal i solo gitare se gubile, ali verujem da ne moze bolje u ovom prostoru.

 

i da, bas neki jutarnji rejv u gruziji vajb sa tim belim zidovima kad se upale svetla.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlična svirka, bend na nivou, set-listu znate (pa ću preskočiti zamerke na istu), zvuk vrlo dobar, ali veliki minus za osvetljenje. Naime, unutrašnjost Fabrike je okrečena u belo, tako da kad se raspale svetla (što je većinu vremena bio slučaj), vidi se unutra kao da je u sred bela dana. Baš ubica klupske atmosfere.

 

What he said.

 

Meni milina uvek onog Stanneta kad vidim i čujem, strašno mi pozitivan kao pojava. Growl ga fala Diu još uvek fes zvuči (iako mogu da se zakunem da je fluff-ovao neke lirike na par mesta :mrgreen:), i u principu isto izgleda već jedno 10 godina, samo se dužina brade menja :D

 

Zvuk, sve već rečeno, ali sasvim dobar s obzirom na sve. Mnogo bolje i od nastupa na Brutalu i sa Construct turneje (još tad nisu imali bas uživo).

 

Moja jedina zamerka na listu, uprkos dosta Atome, je što sada Icipher i Particle Storm nazivaju "deep cut"-ovima, što su pesme koje samo nisu svirali par godina. Deep cut treba da bude neki Atom Heart 234.5. Nešto se nadam da će posle ove turneje da rade neku random-setlist tj. ne album promo turneju pa malo da se prošara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni milina uvek onog Stanneta kad vidim i čujem, strašno mi pozitivan kao pojava.

 

Meni je oduvek ovaj bend bas to. Nikad mi nisu bili omiljeni ali ih je uvek lepo slusati. konzistetni su, nikad nisu jurili trendove, prirodno su razvijali svoj zvuk, i uvek se lepo osecaj kad ih slusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...