Jump to content

2018.09.10. *Dom omladine, Beograd* Leprous, Agent Fresco, 22


azal

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

22 utisak Leprous za siromasne.

 

AF super ko i uvek, Dan car harizme.

 

Leprous, dom jebeni bi sjebao svuk svakom al carevi su nekako isplivali, props za podosta razlicitu setlistu u odnosu na 2017 i spontani bis, duze svirali, minus izbacite Angel.

 

Raduje dobra poseta, posebna ljubav za naseg brata Lazara

Share this post


Link to post
Share on other sites

22 propustio, jer Novosadjani piju u Zori.

 

Fresco bio dobar, ali ovo je vec treci put da slusam skoro istu listu. Nisu mi se svidele nove pesme, zabrinut sam za novi album. A ocekivao sam da razjebu sve ostale bendove.

 

Leprous bio onako. Do Leashes teski raspad, kasnije zvuk postao nesto bolji, ali i dalje to nije to (bubanj i vokal ubili, sve ostalo bilo muljavo).

Premestao sam se jedno 5 puta i zvuk najbolji bio na izlazu, ali tamo se Einar nije cuo. Svidja mi se kako je Einar pevao. Skracivao ono sto ne moze, sve u svemu ja zadovoljan.

Angel je za Sepulturu, ne za Leprous. Svaka cast za bis.

 

Sve u svemu, odlicno potrosenih 2200d.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe propustio 22 jer jebiga Srbin, dajte neke podrobnije utiske ko je slušao.

 

AFresco do jaja, baš sam uživao, ovaj bend je čista emocija. Možda im je prostor malo "pojeo" zvuk, lepše su mi zvučali onomad u onoj rupetini od Elektropionira, intimnije, ali verovatno je to bilo do wow efekta jer sam ih tada prvi put slušao uživo i porobili su. Arnor Dan je stvarno mega harizmatičan lik, baš spontan i ima nekakvu zaraznu energiju i vajb. Zvučaće gay ali baš su nekako dragi momci, sjajno uigran kvartet. Slažem se sa nekim utiskom odozgo da je krajnje vreme da izbace novu muziku i da su već poprilično iscrpeli dosadašnja izdanja u live izvođenju. Fantastičan bend, nema šta.

 

Leprous slušam mislim šesti put i nekako su neubedljivi bili do polovnine seta, nakon toga mašinerija. Einar se malo mučio na startu, kao da je tek na "Leashes" prodisao i posle je bilo kako treba. Baard braćala zato standardna dominacija, i kad ostali zaškripe on je tu da pokrije. Menjao sam lokacije tokom certa i jeste zvuk bio različit u odnosu na to, ali bez nekih većih zamerki. Voleo bih da sam čuo još neke pesme ali sve je ok.

 

Mnogo mi je drago da su ovakvi bendovi koliko-toliko popunili veliku salu DOB-a, ima nade.

 

Posebna zahvalnica drugarima koji su nam omogućili da vidimo ovo uživo u ovakvom paketu, nadam se da se i njima isplatilo jer trebalo je imati muda za ovaj potez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja razumeo, 22 su stariji bend koji su cak i inspirisali i Leprous i Agent Fresco, ali su bili na duzoj pauzi pa su slabo ljudi van skandinavije culi za njih. Ali opasan je bend, nema dileme. neki pamtljivi math rock, jebemli ga, adebisi shank meets muse.

 

meni su se bas dopale nove Agent Fresco pesme, narocito ona neznije gde Dan skoro sve vreme peva u nekom nepristojno visokom falsetu.

 

Jedva cekam novi materijal od njih.

 

Leprous setlista mi malo diskutabilna. Ne razumem zasto sviraju Foe kao drugu pesmu i generalo. Dobar je intro bio uvek, ali sad kad im je Bonneville intro stvar, mislim da Foe treba izbaciti. I Malinu bih izbacio, nije pesma za uzivo uopste. A i Angel potpuno nepotrebna obrada.

 

Treba vratiti onu skracenu verziju The Valley u setlistu, zauvek hit. A i bilo bi lepo cuti Moon opet.

 

Drago mi je sto sam Leashes cuo, ta nije bila prosle godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovek može biti samo zadovoljan što smo u prilici da doživljavamo ovakve večeri na našem prostoru, uprkos tužnoj poseti, uprkos onoj rupi od stejdža, uprkos nestabilnom zvuku. Vel'ki pozdrav za Mjolnir ekipu za upriličeno krasno veče.

 

22 gledao pola otprilike. Em mi nebitna linija, em meh bend.

 

Agent Fresco standardno živahni i set im po ličnoj percepciji proleti za duplo kraće vremena nego što stvarno jeste. Od one dve nove, druga mi baš bila super-zanimljiva. Ostatak liste, standard već. Malo previše već milkuju jedne te iste stvari, mogli su bar nešto drugčije sa Destriera da iskopaju ili nešto još, pored Implosionsa, "starije'. Kamo neki Tiger Veil nešto.

Najjači momenat nastupa def Arnor sa njegovim pentranjem na ogradu oko miksete. Prošle godine u Pešti se peo na šank, što je realno 0 u odnosu na ovaj akrobatski pokušaj. Support hand dobro obavio posao tom prilikom.

 

Leprous najveći utisak stvarno sjajna atmosfera, pogotovo tamo ceo deo liste izmeđ' "Illuminate" i "Down". Nisam iskreno kontao da je "Slave" toliki jebeni hit među rajom, ali kudos za pravi bis, tako se realno pokazuje maksimalni respekt. Jedini lowpoint liste mi je realno "Angel", apsolutno nepotrebna stvar, a tek još jako loš "zatvarač" seta. Sreća onda ga podigli nazad sa Mirage. Najgori momenti su mi bili ti kada sam hteo da headbangujem malo pa izvadim čepove i čujem koliko lošije sve deluje onda zvučno. Sve u svemu, super listica, sasvim dovoljno različita u odnosu ono što smo dobili u Pešti prošle godine. I da, verovatno sam jedini koga je ovo radovalo, konačno malo da preskoče "Valley" :mrgreen:

 

Summarum, ultra zadovoljavajuće ponedeljak veče.

 

Einar se malo mučio na startu, kao da je tek na "Leashes" prodisao i posle je bilo kako treba.

 

Ovo i meni bio utisak. Bonneville kad je krenuo tripovao sam se da nije samoglasnik nije izgovorio dok peva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uprkos tužnoj poseti,

 

Ja sam iskreno imao bojazan oko posete ali mislim da je bilo i više nego ok, imajući u vidu čitav kontekst. Ne znam kakvu su računicu imali organizatori u vezi ovoga (ako je ikakve računice uopšte i bilo, rekao bih da su uradili ovo za svoj gušt, bez obzira na potencijalnu posetu) ali teško se moglo očekivati više ljudi, bilo je pristojno popunjeno. Ne možemo mi nikako da se poredimo sa Bukureštom ili Atinom, ogromni gradovi i jako fanatična publika, posebno Grci. Ne znam kakva je poseta bila na ostalim datumima turneje. Notorna je činjenica da ljudi ovde više vole da čuju podgrejane leševe koji mamuzaju mrtvog konja nego aktuelne bendove na uzlaznoj putanji.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...