Jump to content

2019.07.04-07. *Petrovaradinska tvrđava, Novi Sad* EXIT Festival


Talvi

Recommended Posts

Satnicu neko kao da je pravio u inat ljubiteljima harda i hevija... Anselmo već u 21, a Entombed će gledati 200 ljudi, po svemu sudeći...

Sledeće godine ne moraju nikog ni da dovode, festival im je postao teška boranija.

PS Izvinjavam se boraniji!

Edited by hanley
  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je i dalje to najgori fest, s obzirom da deru sa cenama. Da, dolazi brdo izvodjaca razlicite muzike, to je kul, ali s obzirom da je godinama fest za Britance i ostale zapadnjake, a ne za narod Srbije, to mu je minus.

Idem na svakih nekoliko godina na po jedan dan ako se pogodi vise izvodjaca koje imam gledati, bio sam 2010 kad je bio Behemoth, i 2015 kad je bio Motorhead. Ajde Anselmo sto je ranije, nego ovo za Entombed ne razumem uopste.

Fest je odavno teska boranija. :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

super bio The Cure, baš se nema šta zameriti, sve sjajno. Burn >>>>>>

inače ne pamtim ovakvu gužvu kao sinoć, jezive količine ljudi svuda, čak i Explosive bio apsolutno prepun tokom Peter And The Test Tube Babies

bukvalno je samo na Prodigy-ju bila slična gužva da se ja sećam

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopste ne kapiram ove komentare o exitu, ko da je bio Brutal assault do ove godine. Svaki metal koji ovde uleti je cisto ucarivanje, elekto fest predominantno, uzmi ili ostavi.

Jeziva guzva vaistinu sinoc, ja sam sreca uleteo ranije pa sam za 65daysofstatic zauzeo lepo mesto sa brtom cucetom i boljom polovinom mu, fin nastup.

The cure strava, naklon da onako prematori gule 2,5 h 28 pesama (ako setlist.fm ne laze, ja sam se pogubio u racunu). Grozni pljusak je malo sjebao stvar ali neka divna nepoznata zena nam dade kisobran inace bi najebali ko pacovi. Sto rece Gojko mogu da prezivim i bez njihovih pop hitova, ja volim da zacrne gtako da 7 komada sa Disintegration ili Forest najveci ftw za mene. Robert peva ko car i dalje iako izgleda kao besna baba. Izlazak posle nastupa posebna epopeja.

Nastvaljamo vcrs, nisam skontao jel Feniks brat gledao Panteru 98?

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam sinoć The Cure na rts-u i beše mi žao što se na kraju nisam iscimao na njih al to je trajalo samo za vreme gledanja, posle pomislih na kišu, nesnosnu gužvu, nesnosne posetioce dance arene, nesnosne Engleze, nesnosno loš izbor pića i zabole me  na kraju spolovilo. Na Exit ću naredni put ići kad dovedu neko baš jebačko ime koje ne bih mogao nikako da vidim u nekom drugom kontekstu bez velikog iscima i to je to, mada se možda na kraju ispostavi da će biti samo podgrejani leševi popu Bad Brainsa onomad, al jbga. 

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spletom nesrecnih okolnosti i sopstvene gluposti propustio Anselma, stigao da cujem kako peva And shes bying a stairway to heaven. Sreca da nisam fan tih tezga varijanti inace bih se mnogo vise smorio.

Whitechapel besni decaci, stoji da je sve to utegnuto i upeglano ali nije moj zvuk niti ce ikad biti. Neki koji ih vole mi rekose da su bili odusevljeni, valjda to znaci nesto.

October Tide iznenadjenje ogromno, bas dobro zvucali, okej setlista, svaki instrument kako treba a i krabe u publici se rascistile, milina.

Arcturus: rekoh lepo da treba da dobiju neki raniji termin jer ce Vortex imati vremena da se nadovaca flase sto se i obistinilo. Izasao baja na stejdz sa kesom iz Maksija punom limenki piva, sedeo na stejdzu dok ne peva, igrao sa flajkom Dzeka a izgledao kao Thor iz propale faze u novim Avengersima. Sto je najludje dobro je zvucao s obzirom na mentalni vorteks u kom se nalazio. Possessed lebdece mlade iz svite Marije Margoth su upotpunile celokupni dojam savrseno. Ali to je Arcturus, valjda i treba da bude bizarno? Bem im mater sto ne ponesose bas nista od mercha.

Stejdzu gde je bio Bekfles se nije moglo prici ni motornom testerom inace.

  • Like 1
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

37 minutes ago, Grobodan said:

Stejdzu gde je bio Bekfles se nije moglo prici ni motornom testerom inace.

ovo je mnogo užasnije od Granda, zaista treba mučiti i ubiti svakog malomnika koji se zatekao na bini i ispred nje

Edited by kuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neredi - fino zvučali ali nisu svirali Put beznađa, wtf

Anselmo - kao i sve što smo viđali na snimcima, to je to. čule se neke legendarne stvari, lepa emocijica, to je to, hvala lepo.

Whitechapel - odrali što se mene tiče, samo KILL - TORTURE - TERRORIIIIIZE nabadanje sve vreme, sve hirurgija, mislim da iz jedne note nisu ispali za celu svirku

Arcturus - šta sam gledao jebote :haha: ali da, i treba da bude ludo i bizarno, Hellhammer plete, pijani Vortex u Helvete majici, svirali Collapse Generation, ja zadovoljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoć sam bukvalno banuo na 2 sata možda, pa ajde :D

Total Chaos - nikad slušao ove ali simpa su, totalno Exploitedovski žešći pank sa hard rockish solažama i horskim urlanjem (sva trojica pevaju prateće iza pevača), dobar zvuk imali ali jako malo ljudi ih gledalo. ali zato:

Siberian Meat Grinder - ispadoše headliner bogami, mnogo ozbiljniju masu okupili i videh pre svirke dosta klinaca u njihovim majicama, čini mi se da su fin kultić postali u NSu. super svirka, gitaristi naročito odlični, crossover gaženje sve vreme, na kraju naravno Hail To The Tsar i car međed na bini, žurka na maksimum

između toga odoh malo do Fusiona kad tamo onaj Bassivity šou - Fox, Senida, Sara Jo i kompanija, i ono je najveća masa koju ikad pamtim na Fusionu, bukvalno je onaj travnjak iznad bio nakrcan. more klinaca, klinke vrište tekstove u reč, job bi se uzdigao na viši astralni nivo. jebiga, voleli to ili ne - to je najveća stvar u Srbiji u ovom trenutku prosto, sve ostalo je boranija realno

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami kako je krenulo poslepodne juce odlicno smo prosli, armagedon stade, jes bio zatvoren ulaz na gornji deo djave neko vreme ali vreme se prekratilo uz Vojka V na mejnu iz daljine, fina atmosfera delovala

Enforcer prvi bend na Eksplozivu sinoc, meni bila okej setlista ali moglo je to duze da bude. Olof sve piskaviji kako mu godine idu, respekt sto odsvirase i otpevase obradu Jagoda na domacem jeziku, chennelovao je svog unutrasnjeg Alena lepo. Usko brzo kozno, jedino sto nam se ucinilo nekolicini da bek vokali idu na matrice a to je svako primetio nar azlicitoj pesmi tako da.... hm hm.

Soilwork super zvuci, Speed peva kao car ali za mene setlista kao da je neprijatelj pravio. Nista sa NBC, jedna sa Predatora, dve sa Drame a ove novije pesme sve birali po principu totalni random, bas mi falilo dosta hitova tako da mi je sve to u sustini bio hladan tus.

Seoba na Fusion da se vidi i ta Tarja po prinicpu aj kad je dzabe jer sam dosad uvek izbegavao. Bilo fino ljudi ali te njene solo pesme su dosadne do jaja, sve me zivo od muke zabolelo, jedino sam na NW trakama zivnuo ali nije ni to zvucalo bogzna sta. Svaka cast, super ona peva, istorija i sve ali ne za mene.

Onda iznenadjenje veceri na Entombed AD, iskreno mi se sere od te postave i imena, samo LG od stare postave ali bend je posteno razjebao. Super zvuk, LG se carski zajebava, krljanje po publici. Pocelo malo traljavo sa par AD pesama ali kad su udarili po starim klasicima, iju. Da nije tog prokletog AD nastavka mirne duse bih rekao nastup veceri, ovako moram da se jedem zbog toga.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja okasnih na Enforcer iz jasnih razloga ali ono što sam čuo je dosta dobro i navežbano zvučalo, fina metalna pobedica nad vremenom za početak večeri

Soilwork sasvim korektan meni, jebem im baš mater što više ne sviraju Rejection Role ali i ovako je bila okej ložana i drago mi je što ih videh

Tarju pogledao jednu pesmu i cringe na maksimum, ostavio sam to 35godišnjim gotičarkama i otišao jesti

čuo malo Vojka na Cockti ali je bilo toliko prepuno da sam iskulirao od ulaska na stejdž ali zato jesam ušao posle njega na

Krankšvester - super nastup, ojebali, ali ta Cockta je najgora jama na festivalu apsolutno. maleni brlog, ni šank nema, ali se zvuk konstantno prepliće sa Explosive-om i maltene sam slušao mash-upove Krank/Entombed sve vreme

no, odraše Švesteri svoje propisno i na vreme pa preskočih preko mosta i taman upadoh na Wolverine Blues i poslednjih nekoliko klasika na listi, pošteno dranje bogami, ali meni su bili super i u BGu onomad pa me ne čudi to

sve u svemu, delovalo u početku da će biti katastrofa od večeri ali na kraju ispade super žurkica do sitnih sati, pozdrav grobu zverini metalnoj 

Edited by Talvi

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tako prođe još jedna godina kako pričam da neću na Exit i na kraju odem na Exit. Kratka rekapitulacija po viđenim bendovima:

October Tide - tek nešto manje od pola nastupa ispraćeno, nisam nešto ni hitao da ih gledam, ali ono što sam čuo zvučalo baš dobro, super zvuk i to je ta atmosfera.

Arcturus - Bešga, najbolje nešto što sam gledao ove godine za sad. Koliko im muzika doživljaj za sebe, tako čudnovato jednako je i uživo. Nekom možda smetaju Vortexova vrpoljenja i pijaničarski pristup, ali iskreno ne bih ni mogao da zamislim normalnog frontmena uz ovo. I uz svo alkoholisanje i neozbiljnost, lik razbi kako otpeva, sve vreme u kontroli. Hellhammer rasturanje standardno, uvek privilegija slušati ga live. Za gitare sam imao očigledno neki pogrešni dojam, jer sam mislio da treba da imaju dvojicu uživo. Tako da mi na momente bilo tanko sa te strane, ili jednostavno čudno namešten zvuk...a opet, i na albumima im žešće varira produkcija, tako da je i to na neki način deo dojma :haha: Tri sa LMI su mi bili poseban gušt, ali i ostatak liste super bio.

Ostatak drugog dana - Najviše ispratio onu neku dvojicu pedera Chainsmokers, baš kancer. Trance stage standardno prepunjen oduzetim ljudima, mi uboli nekog dosadnog doduše, samo ritam-agresija bez melodije na vidiku. A da i bili na nekom Krešu na Beats stejdžu, neka to mladima ipak.

Start četvrtog dana uz Vojka na Mainu, bilo kewl, iako sam naravno ja potpuno van dijagrama za ovako nešto.

Enforcer - Što bi rekao Vortex, biću professional, pa neću pominjati ad hoc satnicu i sve. Sve oko ovog nastupa mi bilo nekako ok, ali ništa više od toga. Ona "Die For the Devil" ogavna pesma, pogotovo za otvaranje koncerta, ali sa druge strane lepo što bile dve trake sa Diamondsa. Ne znam, em je lista mogla mnogo bolja da bude, em bi mi verovatno bolji bili u nefestivalskom okruženju, em mi treba više njihovih speed pesama, po mogućstvu bez prekida između.

Soilwork - Def bolji nego kad sam ih gledao 2013., ali def neću ni ja nikad biti fan ovog benda. Malo prepanjeni, ali dosta živo i Speed zvuči sjajno, gde pre svega mislim na clean-ove. Interesantno inače da on ovo leto piči turneje paralelno i ovo i NFO, a onaj gitarista je samo sa NFO izgleda sad.

Tarja - Hands down najgore nešto viđeno ove godine (a gledao sam i Chainsmokers, vidi iznad). Da nije devojka htela da gleda, verovatno ne bih ni ja, ovako smo se oboje fino smorili. Ja ne znam za koga je ona muzika i za koga radi onaj solo. Nezamislivo dosadno.

Posle probali da priđemo Vojku V na Beatsu, ali tu je bukvalno kordon ljudi bio okolo čekajući da uđe/gledaju sa ograde, tako da je bilo polako vreme da se napušta tvrđava.

 

Sve u svemu, kako mi je Asphyx prošle godine opravdao posetu, tako ove godine i Arcturus oprvdao cimanje. Doduše, ionako bih išao u NS neki vikend, tako da je i to uklopljeno lepo sa festivalom.

On 7/6/2019 at 8:48 AM, Grobodan said:

Possessed lebdece mlade iz svite Marije Margoth su upotpunile celokupni dojam savrseno.

Bemukube, ja potpuno zaboravio na ovo. Kakav transfer blama je bila cela ta trupa, sas sve random pojavljivanjima.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...